Механізм регулювання вихідної щілини



В механізмі регулювання вихідної щілини в дробарці із складним рухом щоки повзун легко розраховують як балку на двох опорах, навантажену рівномірно розподіленим навантаженням. Найбільш несприятливим випадком для повзуна слід рахувати положення коли, клини механізму розвинуті, а опорні реакції клинів прийняті зосередженими.

Слід також провести перевірковий розрахунок клинів і стяжного гвинта на розтяг і на зріз різьби.

 

Розмірна плита

Розмірна плита працює в умовах пульсуючого циклу навантаження в умовах навантаження при подачі в дробарку недробимих матеріалів. В зв’язку з цим розпірну плиту необхідно розраховувати на граничну міцність і витривалість.

В загальному випадку розпірна плита приймає позацентрове зтиснення, яке виникає в результаті порушення внаслідок порушення правильності взаємного розміщення опорних сухарів розпірної плити при зміні вихідної щілини дробарки, а також внаслідок зношення розмірних плит і сухарів.

Зусилля, що діє вздовж розпірної плити, досягає максимального значення в той момент, коли вона займає крайнє верхнє положення:

 

 

Де L – довжина щоки, м;

l – відстань від ексцентрикового вала до точки, в якій стискаюча сила досягає максимального значення, l=L/2, м.

 

 

Площа поперечного перерізу розпірної плити, що працює на стиск:

 

 

Де σст – допустиме напруження на стиск, σст=500 МПа.

 

 

При ширині «b» розпірної плити її товщина дорівнює:

 

 

Згідно конструктивних рішень h=10 мм.

 

Характеристика маховика

Маховик розраховують з врахуванням кутової швидкості, яка зменшується від ωmax до ωmin при наближенні щок одна до одної, коли відбувається подрібнення, причому робота здійснюється як за рахунок енергії двигуна, так і за рахунок кінетичної енергії маховика. При холостому ході енергія двигуна витрачається лише на збільшення кінетичної енергії маховика і кутова швидкість останнього зростає від ωmin до ωmax . коливання кутової швидкості залежить від ступеню нерівномірності обертання маховика, який для щокових дробарок приймається рівною 0,015…0,035. [3, ст.. 151].

Якщо позначити кутову швидкість маховика на початку робочого ходу через ω1, а в кінці робочого ходу через ω2, то частина роботи, що виконується за рахунок кінетичної енергії маховика:

 

 

Де j – момент інерції маховика, кг*м2.

Розклавши вираз

 

 

І позначивши  через середню кутову швидкість маховика ωф, а ω12ср через ступінь нерівномірностей обертання маховика δ, отримаємо:

 

Звідси

 

Примічаючи до уваги, що  та

 

 

Визначаємо маховий момент маховика:

 

Тоді

Але

 

Де v – колова швидкість на ободі маховика, приймаємо з умови міцності, v=15 м/с. [3, ст.. 176].

 

Отже

 

Де m – маса маховика, кг.


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 95; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!