Зовнішній вигляд – один з елементів корпоративної культури, що інформує навколишніх про стиль організації і її роботу.



Для жінок рекомендується : діловий костюм консервативного чи класичного стилю (піджак, блузка, чи спідниця, класичні брюки); спідниці чи плаття стриманих кольорів, взуття з закритим мисом на середньому каблуці; діловий, спокійний макіяж, манікюр стриманих тонів;

Для чоловіків рекомендується: діловий костюм-двійка чи костюм-трійка стриманих тонів; сорочки і краватки під стиль костюма; взуття класичного стилю.

Робітники мають спеціальні зручні форми зеленого кольору з значком фірми «Лафарж».

Виробнича та організаційна структура підприємства

 

Cистема товариства складається з двох підсистем : керуючої і керованої. Основне призначення керуючої системи полягає у розробці способів впливу і їх трансформації в управлінські рішення. У склад керованої системи входять виконавці (робітники, операційними та ін.), а також необхідні їм для здійснення виробничо-господарської діяльності технічні, організаційні та комунікаційні засоби, приміщення тощо. Процес функціонування товариства як відкритої системи показано на рис. 1.

 

         
 

 

 


Рис. 1 Процес функціонування ВАТ «Миколаївцемент» як відкритої системи

 

Керована виробнича система складається з таких підрозділів :

Основні – це такі підрозділи, які займаються випуском профільної продукції товариства , зокрема:

- цех виробництва цементу, який включає в себе:

§ сировинний цех (налічує 56 осіб, вартість основних фондів становить 54 569 461 грн);

§ цех випал (налічує 51 осіб, вартість основних фондів становить 68 900 934 грн) ;

§ цех помел (налічує 59 осіб, вартість основних фондів становить 89 647 024.79 грн);

 - кар’єр гіпсового каменю (налічує 21 осіб, вартість основних фондів становить 8 673 775 грн);

- кар’єр глини (налічує 55 осіб, вартість основних фондів становить 7 527 443 грн);

- кар’єр вапняку (налічує 49 осіб, вартість основних фондів становить 8 895 621 грн).

Допоміжні – це такі підрозділи, які допомагають нормальному перебігу основних виробничих процесів та безперебійному випуску основної продукції товариства :

- відділ планування та підготовки ремонтів (налічує 19 осіб, вартість основних фондів становить 785 469 грн);

- відділ капітального будівництва (налічує 12 осіб, вартість основних фондів становить 1 900 786 грн);

- механічна дільниця (налічує 26 осіб, вартість основних фондів становить 556 612 грн);

- електрична дільниця (налічує 15 осіб, вартість основних фондів становить 426 534 грн);

- КВП і А (контрольно-вимірювальні прилади і автоматика) - (налічує 8 осіб, вартість основних фондів становить 1 988 546 грн);

- лабораторія (налічує 25 осіб, вартість основних фондів становить 5 500 420 грн).

Обслуговуючі – це такі підрозділи, які обслуговують основні та допоміжні процеси для нормальної роботи товариства та безперебійного випуску продукції :

- складське господарство та водії (налічує 38 осіб, вартість основних фондів становить 9 723 200 грн);

- склад насипного цементу (налічує 6 осіб, вартість основних фондів становить 56 461 грн);

- склад палетизованого цементу (налічує 5 осіб, вартість основних фондів становить 29 461 грн).

Керуюча система товариства складається з лінійного управління.

Лінійна структура управління забезпечує прямий вплив на об’єкт управління, усі функції управління кожним об’єктом зосереджені в одному місці, втілюється принцип жорсткого підпорядкування : керівник несе повну відповідальність за результати роботи підлеглих йому підрозділів.

Рівні лінійного управління ВАТ «Миколаївцемент»:

- інституційний Генеральний директор, директор заводу, промисловий директор, директор проектів;

- управлінський рівень Виробничий директор, директор з ремонтів, керівник з оптимізації в-ва, директор з ОП, фінансовий директор, директор з персоналу, директор з закупівель, комерційний директор, директор з маркетингу;

- технічний рівень Відділ ППР, відділ капітального будівництва, технологічний відділ, відділ ОП, головний бухгалтер, відділ УОКЗТП, відділ ІТ, відділ персоналу, відділ закупівель, відділ продаж, юридичний відділ.

Відповідно до посадових інструкції, визначаємо перелік функцій, прав то обов’язківлінійних керівників:

Директор Функції та обов’язки

 1. Визначає, формулює, планує, здійснює й координує всі види діяльності підприємства.

2. Визначає напрями розвитку підприємства у формуванні, цінової, кредитно-банківської, податкової та страхової політики, соціальної та зовнішньоекономічної діяльності.

3. Організує роботу і ефективну взаємодію виробничих одиниць, цехів та інших структурних підрозділів підприємства.

4. Забезпечує відповідність продукції кращим світовим зразкам з метою задоволення потреб замовників і споживачів.

5. Направляє діяльність персоналу на досягнення високих економічних та фінансових результатів.

 6. Забезпечує виконання підприємством програми оновлення продукції, планів капітального будівництва, обов’язків перед державним бюджетом, постачальниками, замовниками й банками.

7. Вирішує всі питання в межах наданих йому прав, доручає виконання окремих організаційно-господврських функцій іншим посадовим особам: заступникам директора, керівникам виробничих підрозділів підприємства.

8. Представляє підприємство в органах державної влади і у взаємовідносинах із партнерами.

9. Готує проекти нормативних документів, що вимагають затвердження загальними зборами акціонерів.

Права

Директор підприємства має право:

1. Без доручення діяти від імені підприємства.

2. Представляти інтереси підприємства у взаємовідносинах із громадянами, юридичними особами та органами державної влади.

3. Розпоряджатися майном підприємства з дотриманням вимог, визначених законодавством, Статутом підприємства, іншими нормативними правовими актами.

4. Приймати рішення за поданням:

— про притягнення працівників, що порушили виробничу та трудову дисципліну, винних у завданні матеріальної шкоди підприємству, до матеріальної та дисциплінарної відповідальності;

— про моральне та матеріальне заохочення працівників, що відзначилися.

Директор по ремонтах

 Функції та обов’язки 1.Здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю дільниці з ремонту і технологічного обслуговування устаткування та інспекційних машин підприємства.

2.Бере участь у розробленні перспективних і річних планів ремонту основних фондів підприємства.

3.Очолює роботу з упровадженням систем комплексного обслуговування, які забезпечують своєчасне налагодження і ремонт, з розробленням та впровадженням заходів направлених на поліпшення його експлуатації.

4.Забезпечує виконання планових завдань у встановлені строки, ритмічну роботу ремонтної дільниці, підвищення продуктивності праці ремонтних робітників.

5.Організовує роботу пов’язану з розробленням і впровадженням стандартів, технічних умов та інших нормативних матеріалів з експлуатації, ремонту і профілактичного обслуговування устаткування.

6.Координує роботу майстрів і служб ремонтної дільниці.

7.Контролює додержання працівниками правил та норм охорони праці, виробничої та трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку.

 Права

Директор по ремонтах має право:

1.Вносити пропозиції щодо вдосконалення ремонтної дільниці та підприємства;

2.Вимагати від керівництва забезпечення технічними матеріалами, інструментами та необхідною технічною документацією.

Директор з охорони праці

 Функції та обов’язки

1. Здійснює контроль за створенням безпечних та здорових умов праці на підприємстві, проведенням заходів у цій галузі, додержанням чинного законодавства, правил, стандартів, норм, положень, інструкцій з охорони праці.

2. Організовує вивчення умов праці на робочих місцях, роботу з проведення паспортизації санітарно-технічного стану цехів, перевірки технічного стану устаткування, запобіжних і захисних пристроїв, здійснює контроль за ефективністю роботи вентиляційних та аспіраційних систем.

3.Видає керівникам структурних підрозділів підприємства обов'язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків, одержує від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці.

4.Зупиняє роботу виробництв, дільниць, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва в разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров'ю працюючих.

5.Бере участь у розробленні проектів перспективних і річних планів з поліпшення умов праці на підприємстві.

6. Забезпечує проведення інструктажу (навчання) працівників з питань охорони праці.

7.Бере участь у розслідуванні та аналізі причин виробничого травматизму, професійних захворювань, у розробленні заходів щодо їх запобігання та усунення, а також у складанні розділів колективного договору стосовно питань поліпшення умов праці, зміцнення здоров'я працюючих.

8.Здійснює зв'язок з медичними установами, науково-дослідними інститутами та іншими організаціями з питань охорони праці і вживає заходів щодо упровадження їх рекомендацій.

9.Забезпечує складання звітності з охорони праці.

10.Керує працівниками відділу.

Права

Директор з охорони праці має право:

1.Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються діяльності відділу.

2.Вимагати від керівника підприємства (інших керівників) сприяння у виконанні обов'язків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією.

3.Вносити на розгляд керівника підприємства пропозиції про заохочення підпорядкованих йому працівників та про накладення стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни.

4.Залучати для участі у нарадах з питань охорони праці фахівців, співробітників структурних підрозділів та інших організацій.

Фінансовий директор

Функції та обов'язки

1.Організовувати управлінський облік результатів господарсько-фінансової діяльності підприємства, а також фінансових, розрахункових і кредитних операцій і контролювати економне використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, збереження власності підприємства. 2.Формувати у відповідності із законодавством про бухгалтерський облік облікову політику, Формувати і своєчасно подавати керівництву повну і достовірну інформацію про діяльність підприємства, його майновий стан, прибутках і витратах.

3. Приймати заходи по накопиченню фінансових ресурсів підприємства для забезпечення його фінансової стійкості.

4.Здійснення взаємодії з банками з питань розміщення вільних фінансових засобів на банківських депозитах(сертифікатах) і придбання високоліквідних державних цінних паперів, контроль за проведенням облікових операцій з депозитними і кредитними договорами, цінними паперами.

5.Забезпечувати контроль за:

- законністю, своєчасністю і правильністю оформлення документів, складанням економічно обґрунтованих звітних калькуляцій собівартості продукції, роботи (послуг) розрахунках по заробітній платі працівників підприємства, 6.Керувати працівниками фінансового відділу.

Права

Фінансовий директор має право:

1.Отримувати від керівників структурних підрозділів і виконавців необхідну для роботи інформацію;

2.Видавати накази і розпорядження в межах своєї компетенції щодо фінансово-господарської діяльності підприємства;

3.Вносити вищестоящому керівництву пропозиції щодо удосконалення роботи, пов’язаної з передбаченими цією посадовою інструкцією обов’язками.

Комерційний директор

Функції та обов'язки

1.Повинен здійснювати керівництво господарсько-фінансовою діяльністю підприємства у питаннях матеріально-технічного постачання, збуту продукції, транспортного і адміністративного обслуговування, забезпечуючи ефективне використання матеріальних і фінансових ресурсів, зниження їх витрат, прискорення термінів оборотності оборотних коштів;

2.Організовувати і контролювати роботу підзвітних структурних підрозділів;

3.Керувати роботою зі створення дилерської мережі збуту продукції;

4.Проводити маркетингові дослідження на ринку товарів і послуг, формувати базу даних товарів і послуг, що цікавлять підприємство;

5.Розробляти поточні і перспективні плани з розширення господарської діяльності підприємства; 6.Здійснювати контроль за виконанням зобов’язань за поставками продукції (номенклатурою, кількістю, асортиментом, якістю, термінами, та іншими умовами поставки).

Права

1.Представляти підприємство на переговорах з партнерами, на нарадах, конференціях; 2.Отримувати від керівників структурних підрозділів і виконавців необхідну для роботи інформацію;

3.Видавати накази і розпорядження в межах своєї компетенції щодо фінансово-господарської діяльності підприємства;

Побудова організаційної структури ВАТ «Миколаївцемент » показана на рис.2

Відповідно до мотиваційної характеристики у складі методів управління виділяють три групи:

- економічні;

- організаційно-розпорядчі;

- соціальні.

Щодо методів управління ВАТ «Миколаївцемент» то тут найбільш яскраво виражений перший метод. Щорічно товариство виділяє певну кількість коштів на закупівлю туристичних путівок, подарунків до різноманітних свят (дня св.Миколая, дня матері, жінки, будівельника та ін.), а також на допомогу молодим сім’ям.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 120; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!