Менеджмент безпеки в туркомплексах



Поняття «безпека» входить у число фундаментальних понять людства, тому що протягом усього періоду свого розвитку до становлення сучасної цивілізації кожна людина окремо і людство в цілому є під впливом зовнішніх умов і небезпек. Одним з головних факторів задоволеності туриста подорожжю, відпочинком є відчуття безпеки середовища гостинності.

Стан комфорту безпеки в сучасному туркомплексі (ТК) визначається як зовнішнім середовищем туркомплекса (політико-економічна, природно-кліматична, екологічна компоненти, зовнішня інфраструктура), так і його внутрішнім середовищем (стан і особливість матеріальної бази, внутрішня інфраструктура туркомплекса; гуманітарний і організаційний компоненти і т.д.)

Компоненти безпеки зовнішнього середовища туркомплекса

Політико-економічний компонент. Політико-економічне положення країни в цілому чи окремому регіоні, у межах якого розташовується туркомплекс, є першорядними факторами у визначенні безпеки подорожі. Військові конфлікти, соціальні потрясіння, тяжке економічне становище, криміногенна обстановка не дозволяють забезпечити належний рівень безпеки в окремому туркомплексі.

Природний компонент. Наявність у районі розташування і навіть відносно рідкий прояв природних катаклізмів (землетрусів, ураганів, смерчів, селевих потоків, виверження вулканів і т.д.) у значній мірі знижують імідж привабливості регіону і розташованого тут туристського центра.

Кліматичний компонент. Клімат багато в чому визначає рекреаційні можливості території, її «рекреаційну спеціалізацію», розміщення матеріальної бази туризму (тур-комплексів). При плануванні й організації санаторно-курортного лікування й оздоровчого відпочинку користаються пофакторними й інтегральними оцінками біокліматичного потенціалу району, даними медико-кліматичного районування території.

Екологічний компонент. Дотримання екологічної гармонії «туркомплекс - навколишнє середовище (природа)» є екологічним компонентом безпеки з погляду внутрішнього середовища туркомплексу. Для дотримання даного положення по забезпеченню сучасному цивілізованому туристу комфорту екологічної безпеки необхідно формувати тільки екологічні тури.

Зовнішня інфраструктура ТК. На комфорт безпеки впливають наступні складові зовнішньої інфраструктури туркомплексу: транспортне забезпечення, наявність інформаційних зв'язків і телекомунікацій (телефону, факсу, терміналів комп'ютерних мереж), стан комунальних систем (тепло- водо- енергопостачання, каналізаційних і очисних споруджень) у районі розташування ТК. Гарне торгове і побутове обслуговування в районі розташування туркомплекса також сприяє забезпеченню безпеки.

Компоненти безпеки внутрішнього середовища туркомплекса

Матеріальна база і внутрішня інфраструктура. Усі технічні засоби життєзабезпечення й інформаційні системи в туркомплексі повинні працювати надійно, безперебійно, зручно, забезпечуючи оптимальні режими, і непомітно для туриста.

Економічний компонент. Стійке фінансове положення туркомплекса забезпечує економічну безпеку й економічний комфорт для туриста. Цьому ж сприяють точність і своєчасність розрахунків, можливість розрахунку через кредитні картки, чіткі правила по чайових доплатах персоналу за послуги, наявність у ТК відомостей про вартість послуг і асортимент товарів у районі розташування туркомплекса.

Гуманітарний і управлінський компоненти. Характер і якість організації безпечного обслуговування гостей є істотним чинником у створенні комфорту безпеки для туриста.

Гуманітарний компонент у забезпеченні безпеки характеризується бездоганним виконанням наступних основних принципів у роботі обслуговуючого персоналу: добропорядність, щиросердість; дотримання етикету у взаєминах; вимогливість до себе, уважне відношення до гостей; чесність, вдумливе відношення до всіх дріб'язків; охайність; оптимістичність і життєрадісність; глибоке усвідомлення своєї моральної і юридичної відповідальності за безпеку, благоденство, комфорт туриста.

Управлінський компонент у створенні комфорту безпеки полягає як у чіткому усвідомленні управлінською ланкою ТК важливості людського фактора, так і у творчому умінні реалізувати свої менеджментські знання і можливості. Зокрема, повинні виконуватися непорушні правила менеджменту безпеки: підпорядкування діяльності всіх підрозділів і співробітників єдиній концепції туркомплекса, базовим положенням якої є прагнення за будь-яку ціну забезпечити безпеку; дотримання міжнародних стандартів у забезпеченні безпеки готельного обслуговування; наявність постійних чітко виконуваних програм роботи з персоналом по забезпеченню безпеки; мотивація всіх працівників ТК, які активно і творчо беруть участь у забезпеченні безпеки (система заохочень, механізм ротації, підвищення в посаді, переміщень); дотримання всіх технологічних компонентів і функцій менеджменту: планування, організація, мотивація і контроль.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!