Розділ 2. Методичні рекомендації щодо використання НІТ в роботі вчителя початкових класів



В цьому розділі ми запропонували розробку Першого уроку та виховного заходу із використанням комп’ютера, в яких якнайповніше намагались розкрити і використати всі форми застосування НІТ в роботі вчителя, а саме використання комп’ютера як технічного засобу навчання (аудіо та відео програвач, проектор та ін.) та використання комп’ютера для виконання у ньому певних завдань самими дітьми, використовуючи найпростіші маніпуляції (вибір, розкладання малюнків тощо).

Методична розробка Першого уроку для учнів 1 класів із використанням комп’ютера

МОЯ РІДНА ШКОЛА

 

Мета. Формувати в дітей почуття повноправного члена великої шкільної сім’ї, почуття людяності, відповідальності за свої вчинки, гідності, відданості своїй справі – успішному навчанню; розширювати та поглиблювати поняття про моральну поведінку; прищеплювати любов до праці; виховувати любов до навчання, друзів, повагу до старших.

Обладнання. Святково прибраний клас (квіти, вишиті рушники), дорожні знаки, виставка підручників, комп’ютер.

 

Хід уроку

Учитель. Добрий день, мої маленькі школярики. Сьогодні ви вступили у нашу велику шкільну сім’ю, стали учнями 1 класу. З цього дня ми будемо з вами мандрувати країною Знань, збираючи усе, що вона нам подарує. А дарує вона, дітки, те, без чого ми не можемо жити, працювати – знання.

За дверима чути гамір, шум. До класу заходять Дорожні знаки, ведуть за руки Ведмежатко.

Дорожні знаки

Ми – дорожні знаки,

Нас потрібно знати

Водіям і пішоходам,

Тим, хто їздить, і хто ходить,

І дорослим, і малим –

Знаки знати треба всім.

 

– Шановна вчителько! Це – учень Лісової школи Мишко Ведмежатко. Ще би трішки, і він потрапив би до лікарні, а не до школи.

Учитель. Скажи нам, Мишко! Чому ти не на уроках? Адже до Лісової школи від нас дуже далеко, а Мудра Сова, напевне, дуже переживає.

Мишко. Школо, школо, ти погана,

Мучиш ти мене вже зрання.

А я хочу веселитись

І все мультики дивитись.

Учитель. Який жах! І хто це тебе такого навчив?

М ишко . А це мене Лиска з Вовчиком навчили.

Учитель. Діти, чемний наш гість?

Діти. Ні!

Учитель. А що нам з ним робити?

Школярик 1. А ми його залишимо у себе на уроці. Нехай подивиться, чи добре у школі, познайомиться з новими речами, може, знайде собі друзів.

Школярик 2. Але друзі мають бути чемними, допомагати один одному, слухати і поважати старших, не тікати з уроків, не ходити по проїжджій частині вулиці чи блукати містом, не знаючи дорожніх знаків.

Дорожні знаки. Отож, нехай залишається тут, поки за ним хтось не прийде з дорослих, а сам нехай вчить правила дорожнього руху.

(Тут демонструється презентація в POWERPOINT із показом дорожніх знаків, функціями основних із них. Презентацію необхідно насичити малюнками, мелодією або звуковим обрамленням).

Звучить пісня "Ми йдемо сьогодні в клас", сл. М. Пригари, муз. М. Дремлюги. (в якості програвача використовуємо Windows Media Player , якщо такої пісні немає в наявності – створюємо самі, використовуючи музичний редактор).

 

Ми йдемо сьогодні в клас (ноти для пісні)

 

Виступи учнів:

Ми школярики-школярі –

Нас чекають букварі,

Нас чекають світлі парти,

І підручники, і карти,

І просторий клас.

Наша перша вчителька

Зустрічає нас.

Це не вигадка, не казка,

Що віднині я – школярик.

Ось портфелик мій, будь ласка,

А в портфелику букварик.

Заходьте дружно та сміливо,

Маленькі учні, в світлий клас.

Життя цікаве та щасливе

Розпочинається для вас.

Звучить "Пісня про школу", сл. Т. Масенка, муз. М. Дремлюги (використання комп’ютера аналогічне до попередньої пісні).

Увага, увага, спішіть, поспішайте.

Класу святкового не проминайте.

Зібрались дружно ми на свято

Сьогодні тут лиш перший раз,

Щоб наших учнів привітати

І провести у перший клас.

З’являється Ручка.

Ручка. Привіт, мої дорогенькі. Як же довго я на вас чекала. Ви, напевне, знаєте, хто я, але спершу відгадайте про мене загадку.

(Загадка створена у вигляді презентації, а відгадка з’являється після натискання клавіші ENTER).

Діти відгадують, хто до них прийшов.

Ручка. Правильно, дітки. Я – Ручка. Зараз я до вас хочу запросити ще одну вашу майбутню помічницю, але спочатку скажіть мені, що роблять ручкою?

Діти. Пишуть у зошитах.

(Виходить Гумка).

Гумка. А ось хто я, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку про мене.

(Загадка виконується аналогічно як презентація).

Діти знову вгадують героя Гумку.

Гумка. А для чого я потрібна?

Діти. Щоб витирати неправильне в зошитах, в альбомах.

Гумка. Я хочу запросити ще одного гостя до нашого класу.

 

Заходить Портфель (робота проводиться аналогічно до попередніх).

Заходять Підручники.

Для того, щоб зрозуміти, чого вчать у школі, ми хочемо заспівати вам пісню "Чого вчать у школі" (муз. В. Шаїнського, сл. М. Пляцковського).

(Використовується мелодія пісні, акомпанемент для співу, розроблена за нотами в музичному редакторі).


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 119; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!