Використання ефективних освітлювальних пристроїв



 

Коефіцієнт корисної дії (ККД) світильника визначається відношенням

світлового потоку світильника до світлового потоку встановленої в ньому лампи.

 

 

 – світловий потік, що виходить з освітлювального пристрою, = 2800 лм.

 – світловий потік лампи (джерела світла).

Для стадіону рекомендовано вибирати прожектори закритого типу, для запобігання попадання бруду та пилу всередину прожектора.

Також використовується поняття ККД світильника, яке розраховується за формулою

 

,

 

де , - відповідно світлопередача пристрою і лампи як джерела світла.

=70 лм / Вт

 


Використання високоефективної пускорегулюючої апаратури

Сучасна електронна пускорегулювальна апаратура є досить дорогими пристроями, однак початкові затрати, компенсуються за рахунок їх високої економічності. Досягається економія електроенергії в розмірі 20–25% при збільшенні освітленості на 10–12%, зменшуються затрати на обслуговування світильників із-за виключення з їх складу стартерів, конденсаторів, підвищується на 50% термін служби ламп завдяки ощадному режиму роботи і пуску.

 

Раціональне розміщення прожекторів

 

При системi загального освiтлення застосовується рiвномiрне та локалiзоване розмiщення прожекторів. При рiвномiрному розмiщеннi забезпечується достатня рiвномiрнiсть освiтленостi по всiєї площi у цiлому. У цьому випадку вiдстань мiж прожекторами у кожному рядi та мiж рядами береться однакова.

При рiвномiрному розмiщеннi прожекторів останнi розставляють рядами – паралельно границям стадіону. При високих рiвнях нормуємого освiтлення прожектори розташовують безперервними рядами.

Але рівномірне освітлення неможливо здійснити прожекторами, що розташовані в один ряд по всьому периметру стадіону враховуючи архітектурні особливості та велику вартість монтажних робіт. Тому доцільно розмістити прожектори на чотирьох опорах по кутах стадіону, як показано на схемі.

 


Схема розміщення світильників

 

Вибір раціональної схеми приєднання світильників

 

Якщо використовувати енергоощадні схеми приєднання світильників до джерела живлення можливо зменшити енерговитрати в системі освітлення.

Групи світильників необхідно рівномірно розподіляти за фазами джерела живлення. Це забезпечує мінімальні втрати і створює умови зниження пульсацій світлового потоку.

 

Використання ефективних засобів керування, регулювання освітлення

 

Правильне керування освітленням може дати значну економію електроенергії.

Існують системи керування освітленням, які крім згаданого принципу можуть реалізувати варіант фотоелектричного керування залежно від рівня природного освітлення. Вони дають більшу економію електроенергії.

Можна передбачити індивідуальне локальне керування освітленням відповідальною людиною. Для реалізації локального керування можливе використання дистанційного вмикання чи вимикання, наприклад, за допомогою інфрачервоних чи ультразвукових пристроїв.

Керування освітленням повинно дозволяти вимикати певну частину прожекторів, в окремих вимикати групи прожекторів. Це дозволяє знизити витрати електроенергії приблизно на 5–10%.

Ручне керування освітленням

Так як людині самостійно необхідно керувати освітленням, це призводить до даремних витрат електроенергії. Енергоощадне рішення тут дуже просте – передбачити в проекті системи освітлення ручний вимикач освітлення і автоматичний вимикач для вимкнення освітлення, коли в ньому немає потреби.

Автоматичне керування освітленням

Автоматичне керування освітленням за статистикою дозволяє економити на 6–8% електроенергії більше, ніж при ручному керуванні. Найпоширенішими автоматичними регуляторами освітлення:

· фотоелектричні – управління за часом, що вмикають та вимикають світло в залежності від часу дня та ночі, коли в освітленні є необхідність.

· вимикачі, реагуючі на присутність людей.

· часовий регулятор – сценарне управління: можна скласти свій сценарій, по якому управлятиметься освітлення на стадіоні.

Висновок: Для стадіону зазвичай використовують ручне керування, так як освітлення необхідне в конкретному місці протягом певного інтервалу часу. До того ж часті вмикання, вимикання ламп є шкідливими для системи освітлення і скорочує строк експлуатації ламп.

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 126; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!