Результати дослідження подружньої сумісності на основі запропонованих методик



Дослідження особливостей задоволеності шлюбом

Для дослідження особливостей задоволеності шлюбом було досліджено 10 подружніх пар, які було розподілено в таблиці 2.1. за стажем подружнього життя, крім цього в даній таблиці подано додаткову інформацію про кожну сім’ю, для більш точної характеристики кожного подружжя.

 

Таблиця 2.1.

№ п.п. Кодове ім’я Вік Стать Стаж подружнього життя Діти
1 А.Б 23 жіноча 2 1
  О.Б 25 чоловіча 2 1
2 О. Л-ка 21 жіноча 5 2
  І. Л-кий 22 чоловіча 5 2
3 Н. Т-о 25 жіноча 0,5  
  Ф. Т-о 24 чоловіча 0,5  
4 І. Я-ка 21 жіноча 1  
  М.Я-кий 27 чоловіча 1  
5 Ю.Макс 18 жіноча 1 1
  К. Макс 22 чоловіча 1 1
6 Ю.Лаг 20 жіноча 2  
  С.Лаг 21 чоловіча 2  
7 Л.Т-ко 22 жіноча 1,5  
  Ю.Т-ко 22 чоловіча 1,5  
8 Г. В-с 24 жіноча 2 1
  В.В-с 26 чоловіча 2 1
9 І.К 21 жіноча 1 1
  Р.К 23 чоловіча 1 1
10 О.Г-й 20 жіноча 0,5  
  А.Г-й 19 чоловіча 0,5  

 

Після проведення методики на задоволеність шлюбом (В.В.Столін, Т.Л.Романова, Г.П.Бутенко) подружжя були розподілені за кількістю отриманих балів у порядку їх зростання та визначено до якого типу сім’ї можна віднести дане подружжя, оскільки за даним опитувальником визначається ступень задоволеності шлюбом конкретної подружньої пари. Отримані дані представлені в таблиці 2.2.

 

Таблиця 2.2.

№ п.п. Кодове ім’я Кількість балів Типи сімей
1 А.Б 19 неблагополучна сім’я
  О.Б    
2 Ю.Лаг 20 неблагополучна сім’я
  С.Лаг    
3 Г. В-с 33 благополучна сім’я
  В.В-с    
4 І. Я-ка 33 благополучна сім’я
  М.Я-кий    
5 І.К 34 благополучна сім’я
  Р.К    
6 О.Г-й 34 благополучна сім’я
  А.Г-й    
7 Л.Т-ко 35 благополучна сім’я
  Ю.Т-ко    
8 Ю.Макс 37 благополучна сім’я
  К. Макс    
9 Н. Т-о 37 благополучна сім’я
  Ф. Т-о    
10 О. Л-ка 44 абсолютно благополучна сім’я
  І. Л-кий    

Графічно ці данні можна зобразити наступним чином

Діаграма 2.1 Розподіл рівня задоволеності шлюбом серед досліджуваної вибірки

Отже, за результатами проведеної методики з досліджуваної вибірки, що становила 10 подружніх пар, ми отримали наступні результати: 20% сімей є неблагополучними, що свідчить про невисокий ступень задоволеності шлюбом; 10% сімей є абсолютно благополучними, що свідчить про дуже високий рівень задоволеності шлюбом; 70% сімей є благополучними.

В даному випадку ми використовуємо терміни «благополучні» та «неблагополучні» сім’ї, що ніяк не пов’язані з правовим контекстом терміну «благополучна/неблагополучна сім’я», тому що наразі в правовому полі вживаються інші терміни (а саме: сім’я, що опинилась в складних життєвих обставинах тощо), причому ситуативно даний термін не пов'язаний з нашим дослідженням.

Благополучна сім’я характеризується позитивним впливом на формування особистості дітей в сім’ї, емоційним комфортом в сім’ї, в такій сім’ї існують взаєморозуміння, високий рівень координації.

В такій сім’ї існують взаєморозуміння, взаємна повага між усіма її членами, позитивна моральна атмосфера, спільність поглядів на більшість сфер духовного життя, врахування у сімейному житті інтересів кожного, душевних переживань, психологічна взаємна підтримка, трудова співдружність, задоволення почуття власної гідності, своєї значущості, взаємна довіра, доброта чуйність, раціональні способи вирішення всіх сімейних проблем, розуміння завдань сімейного виховання та ін.

Саме такими сім’ями є більшість з досліджуваних сімей, що стало зрозумілим за певними показниками, які ми отримали в ході опитування, що було до початку використання методик.

Абсолютно благополучною сім’єю з даної вибірки є сім’я з досить великим стажем подружнього життя, наявністю дітей та постійним, стабільним місцем роботи. До неблагополучних сімей відносяться сім’ї, які повністю або частково втратили свої виховні можливості з тих чи інших причин.

В результаті цього в таких сім’ях об’єктивно чи суб’єктивно складаються несприятливі умови для існування подружньої пари. До таких сімей в першу чергу відносяться сім’ї, в яких батьки зловживають спиртними напоями, ведуть аморальний спосіб життя, вступають в конфлікт з морально-правовими нормами суспільства; зовні благополучні сім’ї, які допускають серйозні помилки у створенні емоційно-стабільної сім’ї, має місце насильство стосовно жінки, дитини в сім’ї.

Неблагополучними сім’ями з даної вибірки є сім’ї, в яких один або два члени подружжя є безробітними, перебувають в повторному шлюбі або є багатодітними.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 124; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!