Засоби документування структурного аналізу



Засобу документування структурного аналізу представлені в таблиці 5.

Таблиця 5.

Засобу документування структурного аналізу

Засіб Опис Елементи
Словник даних Опис даних, що містить інформацію щодо індивідуальних частин даних і угруповань даних усередині системи Елемент Формат Значення Частота Обсяг Користувачі Захист Процеси.
Специфікації процесу Опис логіки процесів, що відбуваються в кружках найнижчого рівня діаграми декомпозиції і документування правил прийняття рішень. Таблиця рішень - представлення у формі таблиці умов, що впливають на рішення. Дерево рішень – представлення умов, яки впливають на рішення у виді послідовної деревоподібної діаграми. Псевдокод - метод вираження логіки програми, що використовує прості вираження звичайної мови, а не графічні символи

 

Словник даних, використовуваний у структурному аналізі, може бути розширений і використовуватися протягом процесу розробки систем, щоб допомогти системним розроблювачам стежити за всіма деталями відносно даних, функцій і процесів, що накопичуються для кожної системи.

Наприклад, вхід словника даних для потоку даних "Вихідна допомога":

Вихідні допомога = Сума звичайної вихідної допомоги

+ Дата звичайної оплати

+ Передчасна вихідна допомога

+ Дата передчасної оплати

+ Опція з нагоди втрати годувальника

Таблиця рішень представляє рішення графічно в таблиці, що виражає ряд умов. Коли деякі умови виконуються (так, немає), рішення робляться відповідно до зазначених правил. Таблиця повинна визначити всі можливі умови, що впливають на рішення.

Формат таблиці рішень

· Заголовок, що ідентифікує таблицю.

· Стовпчики умов із входами для кожної можливої умови.

· Інструкції дії з входами для кожної можливої дії, що могло бути прийняте. Такі дії будуть визначені представленими умовами і правилами прийняття рішень, що керують процесом прийняття рішень.

На мал. 6. представлено таблицю рішень для щомісячних виписок рахунка грошового ринку. Таблиця рішень на цьому малюнку документує логікові обробки для посилки щомісячних виписок по рахунку. Вона зображує умови – баланс рахунка і рівень активності рахунка, що визначають, чи дійсно інвестиційний фонд грошового ринку посилає щомісячні виписки по балансі рахунка з попередженнями інвесторам.

 

Рис. 6. Таблиця рішень для щомісячних виписок рахунка грошового ринку

Дерево рішень нагадує галузі дерева. Різні альтернативи відгалужуються від початкової крапки прийняття рішень. Початкове рішення - корінь дерева. Галузі відображаються ліворуч праворуч. Вузли дерева показують умови. Наступний шлях, що буде обраний, залежить від результату визначення, щодо якого умова існує. Праворуч від дерева - дії, що можуть бути прийняті, у залежності від послідовності умов і альтернатив, що випливають. Як галузі розвиваються, залежить від природи зробленого рішення - умов і альтернатив.

Рис. 7. ілюструє дерево рішень для щомісячних виписок рахунка грошового ринку.

 

Рис. 7. Дерево рішень для щомісячних виписок рахунка грошового ринку


Таблиця 7.

Застосування дерева рішень і таблиці рішень

Дерево рішень Таблиця рішень
Проста система Висвітлювання шляхів рішення і послідовності рішень Складна система: численні послідовності кроків і комбінацій умов Представлення критеріїв вибору даного шляху

 

Псевдокод використовує оповідальні вираження, а не графічні символи типу дерев або таблиць, щоб описати процедуру. Перевага псевдокоду в тім, що системні розроблювачі, можу сконцентруватися на розробці логіки обробки, незалежно від синтаксичних вимог (правил формулювання команд) будь-якої мови програмування. Якщо логіка стійка, псевдокод може бути легко отрансльований у мову програмування. Структурна звичайна мова подібна псевдокодові, у якому він використовує логічні конструкції псевдокоду, але його термінологія більш зрозуміла кінцевими користувачами, чим псевдокод.

Псевдокод використовує ті ж самі логічні моделі як основні керуючі структури структурного програмування (див. мал. 8.):

· Послідовна структура - послідовні окремі кроки або дії в логіку програми, що не залежать від існування будь-якої умови.

· Структура вибору - логічна модель у програмуванні, де сформульоване умова визначає, яке з двох або більш дій може бути обране в залежності від того, чому сформульована умова задовольняє.

· Ітеративна структура - логічна модель у програмуванні, де деякі дії повторюються, поки зазначена умова виконується або поки деяка умова не виконається.

 

Рис. 8. Керуючі структури псевдокоду

 

Рис. 9. показує, як правила прийняття рішень для щомісячних виписок по рахунку інвестиційного фонду грошового ринку виражаються в псевдокоді.

 

Рис. 9. Псевдокод для щомісячної виписки по рахунку грошового ринку

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 110; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!