Підведення підсумків практики



 

4.1. Після закінчення практики здобувачі вищої освіти подають такі документи:

- індивідуальний план проходження практики (додаток № 1);

- щоденник проходження практики (додаток № 2);

- звіт за результатами проходження практики(додаток № 3);

- відгук-характеристику керівника практики (додаток № 4).

Звіт за результатами проходження практики повинен містити такі відомості:

- назву органу, в якому здійснювалась практика, його стислу характеристику;

- підсумки виконання програми практики та індивідуального плану практики (що конкретно зроблено, вивчено, узагальнено, відпрацьовано практично);

- позитивні моменти в організації та проходженні практичної підготовки;

- труднощі та недоліки, які виникали під час практичної підготовки.

До звіту додаються матеріали, в яких містяться узагальнення (копії процесуальних документів, виконаних під час практичної підготовки, довідки, плани тощо).

4.2. Результати проходження практичної підготовки оцінюються в НАВС комісіями (протягом перших десяти днів семестру, що починається після практики), з урахуванням попереднього вивчення звітних матеріалів, висновків керівників практики, доповідей здобувачів вищої освіти та їх відповідей на поставлені запитання.

До складу комісій включаються керівники практики від НАВС та, по можливості, представники від центральних органів виконавчої влади, а також науково-педагогічні працівники профільних кафедр.

4.3. Результати захисту навчальної практики оцінюється за 100 бальною шкалою ECTS, за рівнем продемонстрованих практичних навичок та теоретичних знань з урахуванням успішності складання поліцейського квесту відображаються в атестаціях здобувачів вищої освіти й фіксуються в особових та навчальних справах випускників НАВС, а характеристики за підсумками практики додаються до особових справ здобувачів вищої освіти.

4.4. Результати проходження практики здобувачами вищої освіти розглядаються на оперативних нарадах в управліннях (відділах) кадрового забезпечення головних управлінь НП України в областях за керівників підрозділів превентивної діяльності та безпосередніх керівників навчальної практики, з обов’язковим направленням копії протоколів нарад до НАВС.

Загальні підсумки практичної підготовки і заходи щодо її подальшого вдосконалення обговорюються на оперативних нарадах в навчальних підрозділах НАВС, на засіданнях відповідних кафедр та вчених рад, загальних зборах здобувачів вищої освіти.

4.5. Здобувачу вищої освіти, який не виконав програму практики, отримав негативний висновок про її проходження або незадовільну оцінку під час захисту, ректором НАВС може бути надано право повторного її проходження під час канікулярної відпустки за місцем дислокації академії.

Після повторного проходження практичної підготовки здійснюється її захист. У разі повторного невиконання програми практики, отримання негативного висновку про її проходження або незадовільну оцінку під час захисту практики здобувач вищої освіти відраховується з академії у встановленому порядку.

 

 

Т.в.о. завідувача кафедри

Адміністративної діяльності НАВС

Підполковник поліції                                                     С.Г. Братель

Т.в.о. завідувача кафедри

Адміністративного права і процесу НАВС

Підполковник поліції                                                          І.Д. Пастух

ПОГОДЖЕНО

Начальник відділу організації

Та координації освітнього

Процесу НАВС

лейтенант поліції                                                                    І.В. Дубівка


Методичні вказівки

 

З метою успішного проходження практики здобувачі вищої освіти зобов’язані:

1. Під час підготовки до практики вивчити програму проходження практики.

2. Після прибуття на місце проходження практики:

- відрекомендуватися керівнику органу НП України і підрозділу превентивної діяльності та доповісти про завдання і програму проходження практики;

- вивчити план роботи, завдання, що стоять перед територіальним органом поліції і підрозділом превентивної діяльності, розпорядок дня, познайомитися з о/с підрозділу.

3. Під час проходження практики:

- детально спланувати свою роботу;

- брати участь в адміністративно-процесуальних діях, сумлінно виконувати всі службові доручення;

- щоденно вести облік проведених дій і заходів;

- бути бездоганним в своїй поведінці, взірцем високої дисциплінованості, зразкового зовнішнього вигляду.

4. Під час практики здобувач вищої освіти веде щоденник (додаток № 2), в якому у хронологічному порядку розміщується:

- особисто виконана процесуальна та інша робота;

- позитивний досвід роботи відділу (відділення) та усього колективу територіального органу НП України;

- труднощі й недоліки, які заважали нормальній діяльності відділу (відділення) та здобувача вищої освіти (практиканта);

- статистичні дані, цікаві з точки зору вивчення адміністративно-процесуальної діяльності;

- висновки та пропозиції щодо поліпшення адміністративно-процесуальної діяльності органів НП України.

5. Наприкінці практики складається звіт про проходження практики обсягом до 10 сторінок (додаток № 3).У ньому містяться:

- назва територіального органу поліції, його коротка характеристика;

- підсумки виконання програми практики та індивідуального завдання кафедри (що конкретно зроблено; що вивчено; узагальнено; відпрацьовано практично);

- труднощі і недоліки, які мали місце у період проходження практики, недостатність знань, отриманих під час навчання;

- пропозиції щодо удосконалення навчального процесу та поліпшення організації практики у територіальному органі поліції.

До звіту можуть додаватися матеріали, в яких вміщено узагальнення або які можуть бути використані для наукових досліджень проблем превентивної діяльності і удосконалення освітнього процесу (копії процесуальних документів, аналітичні довідки, звіти, рішення службових нарад, наочні матеріали: відео-, аудіо, фотодокументи тощо).

6. В кінці проходження практики на здобувача вищої освіти складається відгук-характеристика.


Додаток № 1 ЗАТВЕРДЖУЮ Завідувач кафедри поліцейського права Національної академії  внутрішніх справ полковник поліції В.А. Куліков __.__.2018

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН

проходження навчальної практики курсанта ____________________________________________________________________
   (звання, П.І.П.)

____________________________________________________________________
(повне найменування навчального підрозділу)
в період з __.__. до __.__. 2019 року

Заплановані заходи Примітка
1. Прибути для проходження навчальної практики до визначеного органу Національної поліції України. Відрекомендуватися керівнику органу НП України, підрозділу превентивної діяльності, безпосередньому керівнику навчальної практики та доповісти про завдання й програму проходження навчальної практики. Познайомитися з особовим складом підрозділу поліції.  
2. Завести та постійно заповнювати щоденник навчальної практики та інші документи передбачені програмою.  
3. Ознайомитися із завданнями та функціями підрозділу, його структурою, внутрішнім розпорядком, заходами особистої безпеки і правилами безпеки праці, умовами використання й застосування спеціальних технічних засобів тощо.  
4. Ознайомитися із засадами забезпечення та дотримання прав, основоположних свобод, передбачених Конституцією України, нормами міжнародного права та відомчими нормативно-правовими актами, під час затримання громадян України, іноземців та осіб без громадянства працівниками поліції.  
5. Ознайомитися із завданнями та функціями підрозділів, які входять до штатної структури територіального органу поліції, їхніми структурою і повноваженнями. Вивчити порядок взаємодії під час реагування на заяви та повідомлення, які надходять на лінію «102». Вивчити порядок організації роботи, планування та підготовки до несення служби нарядами поліції, які забезпечують безперервність роботи поліції (патрульної поліції, груп реагування патрульної поліції, слідчо-оперативних груп тощо). Вивчити умови, організацію і порядок введення ступенів готовності та спеціальних оперативних планів, оповіщення й збору керівників і поліцейських, переведення на посилений варіант службової діяльності, завдання та повноваження поліції в умовах введення воєнного чи надзвичайного станів, а також під час інших загроз національній та цивільній безпеці.  
6. Законспектувати основні положення закону України від 15.03.2018 «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України», наказу МВС України від 09.11.2016 № 1179 «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських» та Постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 877 «Про затвердження Положення про Національну поліцію».  
7. Опрацювати законодавство України щодо охорони державної таємниці. Ознайомитися з умовами та порядком ведення, обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв, що містять службову інформацію. Вивчити основні положення: законів України «Про державну таємницю», «Про захист персональних даних»; Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 736 «Про затвердження Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію»; наказу Національної поліції України від 12.10.2018 № 945 «Про затвердження Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в системі Національної поліції України». Проаналізувати вимоги Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за порушення законодавства про державну таємницю та порушення у сфері роботи із службовою інформацією.  
8. З метою набуття практичних навичок у сфері забезпечення публічної безпеки та порядку, безпеки дорожнього руху ознайомитися зі службовою документацією (оформленими протоколами, постановами, актами тощо) і нормативно-правовим забезпеченням у цій сфері. Опрацювати основні положення Кодексу України про адміністративні правопорушення; Постанови КМУ від 17.12.2008 року № 1102 «Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках»; постанов Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду»; від 17.12.2008 року № 1086 «Про затвердження Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення»; наказів МВС України від 07.11.2015 № 1395 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі»; від 06.11.2015 № 1376 «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції».  
9. З метою набуття практичних навичок у сфері діяльності чергової служби Національної поліції України опрацювати та законспектувати основні положення Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) Національної поліції України (наказ МВС України від 23.05.2017 № 440). Ознайомитися із: - порядком прийому та реєстрації заяв і повідомлень громадян; - оперативною обстановкою в районі обслуговування територіального органу поліції.  
10. Ознайомитися з діяльністю служби дільничних офіцерів поліції, зокрема: - основними положеннями наказу МВС України від 28.07.2017 № 650 «Про затвердження Інструкції з організації діяльності дільничних офіцерів поліції»; наказу МВС України від 04.08.2017 № 689 «Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії дільничних інспекторів прикордонної служби Державної прикордонної служби України та дільничних офіцерів поліції Національної поліції України», наказу МВС України та Державного департаменту України з питань виконання покарань від 04.11.2003 № 1303 «Про затвердження Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі»; - службовою документацією (настінний план поліцейської дільниці, контрольно-наглядова справа поліцейської дільниці, Журнал обліку доставлених осіб, які вчинили адміністративні правопорушення тощо); - порядком проведення профілактичної роботи з особами, які перебувають на обліку в органах поліції; порядком здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі.  
11. З метою набуття практичних навичок у сфері протидії поліцією домашньому насильству ознайомитися зі службовою документацією, процесуальними документами та основними положеннями Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII щодо повноважень поліції, інших державних органів і недержавних організацій у зазначеній сфері. Вивчити зміст документації та формами реагування поліції на задокументовані факти домашнього насильства. Шляхом спостереження набувати практичних навичок з оформлення документації щодо фактів домашнього насильства; брати участь у профілактичній роботі з особами, які вчиняють таке насильство.  
12. Брати участь, бути спостерігачем у здійсненні практичної діяльності поліції, підготувати зразки адміністративно-процесуальних документів (протоколи про адміністративне правопорушення, адміністративне затримання, огляду та вилучення речей, постанови у справі про адміністративне правопорушення тощо).  
13. Підготувати визначені програмою документи за результатами проходження навчальної практики та подати їх на погодження і затвердження в установленому порядку.  

 

Здобувачступеня

вищої освіти бакалавра

______________ поліції                                                    _______________ ПІП

(звання)                                                                                    (підпис)

___.___ 2018


Додаток № 2

 


Дата добавления: 2019-02-22; просмотров: 297; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!