Порядок формування, структура та повноваження Верховного суду України



Верховний Суд України:

1) переглядає справи з підстав неоднакового застосування судами (судом) касаційної інстанції однієї і тієї ж норми матеріального права у подібних правовідносинах у порядку, передбаченому процесуальним законом;

2) переглядає справи у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;

3) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;

4) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України.

Верховний Суд України очолює Голова Верховного Суду України, який, відповідно до Конституції України, обирається на посаду та звільняється з посади шляхом таємного голосування на Пленумі Верховного Суду. Голова Верховного Суду обирається на 5 років та не може бути обраний на цю посаду більш ніж на два строки підряд.

До складу Верховного Суду України входять судді, обрані на посаду безстроково. Кількість суддів встановлюється указом Президента України за поданням Голови Верховного Суду України, погодженим з Радою суддів України.

  

Форми звернення до Конституційного Суду України та їх суб’єкти.

Звернення до Конституційного Суду може бути у формі конституційного подання або конституційного звернення.

 Конституційне подання – це письмове клопотання до Конституційного Суду про визнання неконституційним правового акта (його окремих положень), про визначення конституційності міжнародного договору або необхідності офіційного тлумачення Конституції України та інших законів.

 Суб’єктами права щодо конституційного подання є:

 · Президент України;

 · не менш ніж 45 народних депутатів України;

 · Верховний Суд України;

 · уповноважений Верховної Ради України з прав людини;

 · Верховна Рада Автономної Республіки Крим.

 Конституційне звернення – це письмове клопотання до Конституційного Суду про необхідність офіційного тлумачення Конституції України, законів України для забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи.

 Суб’єктами права щодо конституційного звернення є:

· громадяни України;

 · іноземці;

 · особи без громадянства;

 · юридичні особи.

Слідчий апарат, його структура

Слідчий апарат органів прокуратури складається зі слідчих, старших слідчих та слідчих з особливо важливих справ.

У Генеральній прокуратурі України є слідчі й старші слідчі, які призначаються Генеральним прокурором України.

У прокуратурах обласного рівня є слідчі управління та відділи, а в Генеральній прокуратурі — управління по розслідуванню особливо важливих справ.У прокуратурах районів, міст є слідчі та старші слідчі, які призначаються та звільняються прокурором АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя.

Слідчий апарат органів МВС і СБУ складається зі слідчих, старших слідчих і слідчих з особливо важливих справ.

У міських і районних відділах (управліннях) внутрішніх справ є слідчі групи і слідчі відділення, а в обласних і прирівняних до них управліннях Міністерства внутрішніх справ — слідчі управління.

Керівництво слідством в органах прокуратури, МВС, СБУ і податкової міліції здійснюють начальники слідчих підрозділів.

Повноваження начальника слідчого відділу визначені у ст. 1141 КПК. Він має право перевіряти кримінальні справи, давати вказівки слідчому про проведення досудового слідства, про притягнення як обвинуваченого, про кваліфікацію та обсяг обвинувачення, про направлення справи, про проведення окремих слідчих дій, має також право передавати справу від одного слідчого до іншого, доручати розслідування справи декільком слідчим, а також брати участь у проведенні досудового слідства і особисто проводити попереднє слідство, користуючись при цьому повноваженнями слідчого.

Термін об’єднання слідчих апаратів прокуратури, МВС та СБУ в єдину систему досудового слідства ні Конституцією, ні іншими нормативними актами не визначений. Це залежить від темпів реалізації судовоправової реформи в Україні.

42. Порядок формування, склад та повноваження пленуму Верховного суду Украї\ни


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 154; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!