ЩО ВИНОСЯТЬСЯ НА КОМПЛЕКСНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКЗАМЕН



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА    

ПРОГРАМА

ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ

з англійської мови та іноземної філології

І методики викладання англійської мови  

Для студентів факультету іноземних мов

спеціальності 6.030302 Філологія*.

Мова і література (англійська)

Кіровоград – 2012

Програма державного екзамену з з англійської мови та іноземної філології і методики викладання англійської мови (для бакалаврів денної та заочної форми навчання) / Упорядники: Т.В. Кібальнікова, Т.І. Труханова, І.Є. Снісаренко, А.В. Поліщук, В.Ю. Кочубей. – Кіровоград, 2012. – 64с.

Програма містить пояснювальну записку, вимоги до студентів на державному екзамені, структуру і зміст державного екзамену, критерії оцінювання державного екзамену, основні положення теорії та практики мови, методики викладання англійської мови, перелік теоретичних і практичних питань, які виносяться на комплексний державний екзамен, зразки відповідей на питання, а також список літератури для підготовки до комплексного державного екзамену.

Затверджено на засіданні вченої ради

                             факультету іноземних мов

                                     протокол № 8 від 23.02.2012 р.

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

       Розвиток освіти в Україні визначається у загальному контексті Європейської інтеграції з орієнтацією на фундаментальні цінності загальносвітової культури, реалізацією положень Болонської декларації в системі вищої освіти і науки. У світлі окресленої орієнтації кваліфікаційний екзамен з англійської мови передбачає знання з таких теоретичних дисциплін: “Теоретична фонетика англійської мови”, “Теоретична граматика англійської мови”, “Лексикологія англійської мови”, “Історія англійської”, “Стилістика англійської мови”.

Державний екзамен — це один з елементів атестації студентів, що відбувається після завершення навчання в університеті на освітньо- кваліфікаційному рівні бакалавр для визначення фактичної відповідності рівня освітньої підготовки студентів вимогам кваліфікаційної характеристики. При розробці програми державного екзамену було враховано вимоги освітньо-кваліфікаційної характеристики фахівця рівня бакалавр зі спеціальності 6.030302 Філологія* Мова та література (англійська), зміст затверджених навчальних та робочих програм з практичного і теоретичного курсу англійської мови, а також методики викладання англійської мови у молодшій та середній школі.

Екзаменаційна картка до державного іспиту з “Англійської мови та іноземної філології та методики викладання англійської мови ” включає чотири завдання:

1) Читання, переклад з оригінального тексту різних жанрів та стилістичний аналіз оповідання/тексту за відповідною схемою;

2) Відповідь на питання одного з теоретичних курсів англійської мови;

3) Відповідь на питання з методики викладання англійської мови у молодшій і середній школі;

4) Непідготовлена монологічна розповідь за запропонованою темою.

 

Теоретична підготовка студента потребує знання основ теорії мови, структури та системи мови, правил і закономірностей її функціонування в процесі комунікації.

Розкриття питання з теорії мови передбачає змістовну, логічну, чітку, зв'язну, виразну відповідь студента на теоретичне питання, вміння показати смислові, структурні, загальні та відмінні особливості мовних явищ, ілюстрацію своєї відповіді прикладами.

      Відповідь має продемонструвати вільне володіння іноземною мовою, а також здатність і готовність студента реалізувати отриманні знання з теорії мови у своїй практичній діяльності.

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ДЕРЖАВНОГО ІСПИТУ

1. ПЕРШЕ ПИТАННЯ: ТЕОРІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

ВИМОГИ ДО ВІДПОВІДІ

НА ПИТАННЯ З ТЕОРІЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

 

Розкриття питання з теорії мови передбачає вміння дати логічну, чітку, зв’язну відповідь студента на теоретичне питання, керуючись пунктами плану, який передує відповіді на питання, дати релевантні дефініції лінгвістичних, понять їх функції, зазначити прізвища науковців і лінгвістичні школи, що займалися проблемою, яка розглядається, проаналізувати смислові, структурні зв’язки між мовними явищами, зробити висновки, проілюструвати теоретичні положення прикладами. Викладаючи теоретичні положення, студент має граматично і фонетично правильно оформлювати висловлення.

 

ПЕРЕЛІК ТЕОРЕТИЧНИХ ПИТАНЬ,

ЩО ВИНОСЯТЬСЯ НА КОМПЛЕКСНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКЗАМЕН

Історія англійської мови

1. Specific phonetic features of the Germanic languages.

2. Specific lexical and grammatical features of the Germanic languages.

3. The development of English from a synthetic to an analytic type.

4. Historical background of English spelling.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!