Перебування особи в психіатричному закладі в примусовому порядку може здійснюватися лише за наявності підстав, за якими було проведено госпіталізацію.



Особа, яку було госпіталізовано до психіатричного закладу в примусовому порядку, повинна оглядатися комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на місяць з метою встановити наявність підстав для продовження чи припинення такої госпіталізації.

У разі необхідності продовжити госпіталізацію в примусовому порядку понад 6 місяців представник психіатричного закладу повинен направити до суду за місцезнаходженням психіатричного закладу заяву про продовження такої госпіталізації. До заяви, в якій мають бути викладені підстави госпіталізації особи до психіатричного закладу в примусовому порядку, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування необхідності продовження такої госпіталізації. Надалі госпіталізацію особи в психіатричному закладі продовжують щоразу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Клопотання про припинення госпіталізації в примусовому порядку можуть направлятися до суду особою, яку було госпіталізовано в примусовому порядку, або її законним представником кожні З місяці з часу ухвалення судом рішення про продовження такої госпіталізації.

Виписування з психіатричного закладу здійснюється в разі завершення обстеження чи експертизи психічного стану особи або видужання особи чи такої зміни стану її психічного здоров'я, що не потребує подальшого лікування в стаціонарних умовах. Виписування особи, госпіталізованої до психіатричного закладу за згодою, здійснюється за письмовою заявою цієї особи або її законного пред­ставника чи за рішенням лікаря-психіатра.

Особі, яку було госпіталізовано до психіатричного закладу за її згодою, або її законному представнику може бути відмовлено у виписуванні із психіатричного закладу, якщо комісією лікарів-психіатрів будуть встановлені підстави госпіталізації в примусовому порядку.

Виписування особи, яку було госпіталізовано до психіатричного закладу в примусовому порядку, здійснюється за рішенням комісії лікарів-психіатрів або за рішенням суду про відмову в продовженні такої госпіталізації.

Виписування особи, яка вчинила суспільно небезпечні діяння та щодо якої судом було застосовано примусові заходи медичного характеру, здійснюється за рішенням суду.

Примусові заходи медичного характеру.

Такі заходи застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінально-процесуальним кодексами України, «Законом» та іншими законами.

За рішенням суду застосовуються такі примусові заходи медичного характеру:

1) надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку;

2) госпіталізація до психіатричного закладу зі звичайним наглядом;

3)госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом;

4) госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом.

Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюються судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, на підставі висновку комісії лікарів-психіатрів.

Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовжити застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовжити застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцезнаходженням психіатричного закладу заяву про продовження застосування примусового заходу медичного характеру. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування необхідності продовжити надання особі такої психіатричної допомоги. Надалі застосування примусового заходу медичного характеру продовжується щоразу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Питання про зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров'я особи, за якої зникає необхідність застосовувати раніше призначений захід або виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру.

Експертиза психічного стану особи (медико-соціальна експертиза втрати працездатності, військово-лікарська та інші) проводиться на підставах та в порядку, передбачених законами України та прийнятими відповідно до них іншими нормативно-правовими актами.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 328; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!