Перелік екзаменаційних питань

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ

КАФЕДРА ФІНАНСІВ

 

Перелік екзаменаційних питань

з дисципліни “Податковий менеджмент”

студентів спеціальності 7.050104, 8.050104 «Фінанси» (спеціалісти, магістри)

 

 

Львів - 2012


 

Тема 1. Сутність податкової роботи органів державної податкової служби

Поняття податкового менеджменту. Суб’єкт та об’єкт податкового ме­неджменту. Складові елементи податкового менеджменту. Управління в сфері оподаткування. Планування податків та інших платежів. Органи управління податковою роботою: органи законодавчої і виконавчої влади; органи опе­ративного управління у податковій сфері; органи, які виконують окремі функції, пов’язані з податковою діяльністю (органи нефінансового профілю). Державна податкова служба України, її структура, статус та підпорядкування. Завдання органів державної податкової служби (ДПС). Функції та права органів ДПС (вищої, середньої і базової ланок). Посадові особи органів ДПС та їх правовий і соціальний захист. Податкова міліція та її структура. Права та обов’язки платників податків, відповідальність платників податків (фінансові санкції, адміністративні штрафи, кримінальна відповідальність).

Тема 2. Основи організації податкової роботи платникаМИ податків ТА органами ДПС

Поняття податкової роботи. Правове регламентування встановлення і справляння податків та інших платежів (закони України і постанови Верховної Ради України, кодекси України, декрети і постанови Кабінету Міністрів України та додатки до постанов, укази Президента України). Встановлення і скасування податків та інших платежів, а також пільг їх платникам. Підготовка законопроектів з питань оподаткування. Закони та законодавчі акти як визначальна, але недостатня умова організації податкової роботи. Суть інструктивно-методичного забезпечення справляння податків та інших платежів (інструкція, порядок (положення) та додатки до них, листи, накази Державної податкової адміністрації (ДПА) України, спільні накази ДПА України та галузевих міністерств) тощо.

Тема 3. Методика обчислення податків та форми розрахунків з бюджетом

Суб’єкти податкової роботи (платники податків, податкова служба). Функції платників податків (обчислення податків, сплата податків, подання податкової звітності). Методика обчислення податків (алгоритм обчислення). Форми розрахунків із бюджетом (за фактичними розмірами об’єкта опо­даткування і авансовими платежами з наступними перерахунками; внесення авансових платежів, враховуючи очікувані розміри об’єкта оподаткування).

Тема 4. Подання податкової звітності
платниками податків

Поняття податкової звітності. Види і форми податкової звітності. Вне­сення змін до форм податкової звітності. Вимоги до складання податкової звітності. Порядок подання в податкові органи документів податкової звітності юридичними і фізичними особами. Особливості приймання, обробки та перевірки податкової звітності юридичних та фізичних осіб.

Тема 5. Облік платників податків і зборів (обов’язкових платежів) органами ДПС

Державний реєстр фізичних осіб (ДРФО) — платників податків та інших платежів. Реєстр фізичних осіб — платників податків суб’єктів під­приємницької діяльності. Елементи інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб. Джерела формування інформаційного фонду. Облікова картка фізичної особи — платника податків. Напрями використання даних Державного реєстру фізичних осіб — платників податків. Особливості взяття на податковий облік фізичної особи — суб’єкта підприємницької діяльності. Зміст положення “Про реєстр платників ПДВ”, затвердженого наказом ДПА України від 01. 03. 2000 р. № 79 зі змінами і доповненнями.

Єдиний банк даних платників податків — юридичних осіб. Платник по­датків, великий платник податків, реєстр великих платників податків. Порядок взяття на облік платників податків — юридичних осіб органами державної податкової служби. Суть формування підрозділами обліку “облікової справи” платника податків — юридичних осіб. Взяття на облік “великого” платника податків. Умови зняття з обліку платника податку юридичних осіб (ф. № 11-ОПП), особливості зняття з обліку “великого” платника податку.

Тема 6. Облік надходження до бюджету податків і зборів (обов’язкових платежів)

Порядок ведення органами ДПС оперативного обліку платежів до бюджетів та державних цільових фондів. Суть ведення особових рахунків платників податків. Які документи є підставою для здійснення записів про нарахування і фактичну сплату платежів в особових рахунках платників. Заборгованість (недоплата) та порядок її стягнення. Картка особового рахунку як складовий елемент єдиного банку даних про платників податків — юри­дичних осіб. Суть облікування в особових рахунках платників суми додаткових нарахувань платежів за результатами перевірок, суми штрафів, пені тощо. Податкове повідомлення, податкова вимога, податкова застава, консолідований борг. Джерела погашення податкового боргу. Облік повернення платнику надлишково внесених сум платежів до бюджету або зарахування переплат у рахунок сплати інших платежів в особових рахунках платників. Умови ведення зведеного оперативного обліку платежів, що надходять до бюджету згідно з кодами бюджетної класифікації України.

Тема 7. Автоматизація процесів оподаткування

Особливості подання податкової звітності у відділ приймання звітності ДПІ міста, районних (міських) Державних податкових інспекцій (ДПІ). Формування Реєстрів податкової звітності у розрізі видів податків та суб’єктів підприємницької діяльності. Суть проведення працівниками ДПІ електронного контролю (звірки) реєстраційних баз даних, сформованих відділом приймання звітності ДПІ з реєстраційними базами даних відділу організації обробки даних. Переваги автоматизації процесів оподаткування.

Тема 8. Організація контролю податкової роботи

Візуальна перевірка податкової звітності працівником ДПІ. Суть про­ведення попередніх (камеральних) та документальних перевірок платників податків та інших патежів. Особливості складання графіків перевірок податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість. Зміст складання акта (вступна, описова та підсумкова частини) та рішення про застосування фінан­сових санкцій за наслідками проведення попередньої та документальної пере­вірок. Підписання акта. Складання довідки за результатами попередньої чи доку­ментальної перевірки. Суть проведення планових, позапланових (зуст­річних), комплексних та тематичних перевірок. Контроль за валютними операціями.

Тема 9. Погашення податкового боргу платників податків

Джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Право податкової застави виникає у разі: а) несплати у строки, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; б) несплати у строки, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом з дня виникнення податкового боргу.

Адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом. Його можна застосувати, якщо з'ясовується одна з таких обставин: платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі; фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон, платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки, відсутнє свідоцтво про державну реєстрацію, відсутня реєстрація особи як платника податків, платник податків не допускає податкового керуючого до складення акта опису майна, яке передається в податкову заставу тощо.

Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені. Якщо до складу розстроченої (відстроченої) суми входить пеня, то для розрахунку процентів береться сума за вирахуванням суми пені.

Підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік (1235-2010-п) яких визначається Кабінетом Міністрів України. Контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених ПК, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації


Тема 10. Організація роботи органів ДПС
з платниками податків

Добровільна та примусова сплата податків. Адміністративний арешт активів. Повний та умовний арешт. Завдання підрозділів ДПС з платниками податків. Планування роботи підрозділів центрального апарату ДПА України в регіональному (обласному) рівні і на рівні податкових інспекцій. Основні показники роботи податкових органів, форми обліку, оперативна звітність (інформація про роботу з платниками податків щодо роз’яснення податкового законодавства; інформація про проведену консультаційну роботу). Структура підрозділів роботи з платниками у регіонах. Звернення платників до податкових органів (листами, телефоном) відповіді на запитання та консультації з вико­ристанням інформаційно-довідкової служби 007.

Масово-роз’яснювальна робота, що проводиться працівниками ДПС серед майбутніх платників податків. Проведення семінарів, виступи керівників по­даткової служби у ЗМІ з матеріалами із загальних питань оподаткування. Видан­ня друкованої продукції податкової тематики (посібники, брошури, буклети, інформаційні листи) тощо; навчальної літератури (підручники, посібники); спеціальної літератури з питань оподаткування. Використання відео- і аудіорек­лами з податкової тематики. Розгляд письмових звернень (заяв) платників податків. Консультації при особистому зверненні. Суть первинного і вторинного обліку кореспонденцій при особистому зверненні платників до податкових органів. Види звернень (усні, письмові, індивідуальні, колективні). Розгляд звернень. Скарга на рішення, що було оскаржене. Особистий прийом громадян органами ДПС. Контроль за виконанням документів 1-го і 2-го рівнів контролю. Терміни виконання документів (листів-доручень, листів-запитів; листів з по­значкою “терміново”, звернень (заяв) платників податків). Суть звернень платників податків під час особистого прийому: до керівництва податкового органу; до фахівців податкового органу роботи з платниками; до консультаційних пунктів податкових органів. Умови виконання та зняття з контролю документів. Розгляд органами ДПС скарг (заяв) платників податків. Реєстрація скарги (заяви); подання скарги (заяви) до органу ДПС; подання повторної скарги (заяви) до органів ДПС вищого рівня, термін подання скарги (заяви) після отримання платником податків податкового повідомлення; термін і суть вмотивованого рішення керівника ДПС щодо скарги (заяви); розгляд скарги (заяви) в судовому порядку; наслідки несвоєчасного надсилання вмотивованого рішення органом ДПС за скаргою (заявою) платника податків протягом встановленого терміну. Суть процедури адміністративного оскар­ження. Суть подання скарги на постанову про адміністративне правопо­рушення. Термін розгляду скарги на постанову. Рішення, що приймаються керівником (заступником керівника) на постанову про адміністративне право­порушення. Права особи (платника податків), яка подала скаргу (заяву) на рішення (постанову) органу державної податкової служби.


 

НАВЧАЛЬНЕ ВИДАННЯ

 

Перелік екзаменаційних питань

з дисципліни “Податковий менеджмент”

студентів спеціальності 7.050104, 8.050104 «Фінанси» (спеціалісти, магістри)

 

Укладачі:                                   Паранчук Степан Васильович

Червінська Оксана Степанівна

Яров Олексій Юрійович

 

 

Формат 70*100*16

Умовно друк. аркуш 1,5.

Наклад 20 прим

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”. Поліграфічний центр

 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 108; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!