Завдання державної лісової охорони та структура її апарату.



Види лісопорушень, відповідальність за скоєні лісопорушення.

Лісопорушення – це дії, які нанесли чи можуть нанести шкоду лісовому господарству. Однак лісопорушенням являються всі подібні дії, а лиш ті за яких діючим законодавством передбачена відповідальність, тобто покарання.

Відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи винні у :                              1) незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників;       

2) знищенні або пошкодженні лісу внаслідок підпалу або недбалого поводження з вогнем;

3) порушення вимог пожежної безпеки в лісі;

4) знищенні або пошкодженні лісу внаслідок його забруднення хімічними або 

 радіоактивними речовинами, виробничими і побутовими відходами, сталими водами, іншими шкідливими речовинами, підтоплені, осушенні та інших видах шкідливого впливу;

5) порушення строків лісовідновлення та інших вимог щодо ведення л/г;

7) знищенні або пошкодженні лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також природного підросту та самосіву на землях призначених для відновлення лісу;

6) порушення правил зберігання, транспортування та застосування засобів захисту лісу;

9)засміченні лісів побутовими відходами;

10)розкорчовуванні земельних ділянок лісового фонду і використанні їх для спорудження будівель, переробки деревини, влаштування складів.

11)Самовільній заготівлі сіна та випасанні худоби на земельних ділянках лісового фонду.

12)Порушенні правил заготівлі (збирання) лісової підстилки, плодів, ягід, горіхів.

13)Заготівлі лісових ресурсів засобами, що негативно впливають на стан і відтворення лісів;

14)Порушенні порядку використання лісосічного фонду, заготівлі та вивезенні деревини, заготівлі живиці і використанні інших лісових ресурсів;

8) Знищенні та пошкодженні відмежувальних знаків у лісах і т.д.

Законодавчими актами України може бути встановлено відповідальність і за інші порушення лісового законодавства.

 Відповідальність за шкоду заподіяну л/г лісопорушниками: дисциплінарна, адміністративна, матеріальна, або кримінальна згідно з законодавством України.

Дисциплінарна настає за невиконання чи виконання на неналежному рівні заходів щодо охорони лісі і раціонального використання лісових ресурсів, за порушення відповідних нормативів чи інших вимог лісового законодавства, що випливають з трудових функцій чи службового стану порушника.

До винного працівника може бути застосоване одне з таких стягнень: 1) догана; 2) звільнення,

Матеріальна відповідальність за лісопорушення.

До матеріальної відповідальності притягуються працівники за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов’язків.

Матеріальна відповідальність може бути покладена незалежно від притягнення працівника до дисциплінарної , адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Працівник, який заподіяв шкоду, може добровільно покрити її повністю чи частково. 

До адміністративної відповідальності  можуть бути притягнуті громадяни або службові особи.

Застосування працівниками органів лісового господарства заходів адміністративного впливу до правопорушників повинно проводитись в межах їх компетенції.

Кодекс передбачає такі стягнення за правопорушення, що перебувають у компетенції працівників органів л/г, як накладання штрафів по таксах для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу (Постанова №665 від 23.07.08 р.).

Кримінальна – за умисне знищення чи істотне пошкодження лісових масивів шляхом підпалу (позбавлення волі на строк до десяти років, якщо є жертви на строк від восьми до п’ятнадцяти років).Незаконне вирубування лісу вчинене у великих розмірах, або повторно (позбавлення волі до одного року або виправними роботами на цей же строк). Незаконне полювання (виправні роботи до одного року з конфіскацією всього добутого і знарядь полювання). Порушення правил боротьби з шкідниками і хворобами рослин (виправні роботи до одного року).

 

Завдання державної лісової охорони та структура її апарату.

 Для охорони лісів, а також для безпосереднього здійснення контролю за охороною лісів, закріплених у довгострокове користування і за охороною колгоспних лісів у складі державних органів лісового господарства організована державна лісова охорона.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 46; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!