Структура завдань державного іспиту з фахових дисциплін ОКР «Бакалавр»



Полтавська державна аграрна академія

ННЦ «Економіки та бізнесу»

Факультет обліку та фінансів

 

ПРОГРАМА

ДЕРЖАВНИХ ІСПИТІВ

ТА

ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ

ЯКОСТІ ЗНАНЬ ВИПУСКНИКІВ

Напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит»

ОКР «Бакалавр»

 

Полтава 2012


УДК 378.141: 657:378.22

Програма державних іспитів та засоби діагностики якості знань випускників напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» ОКР «Бакалавр»/ Кол. авт. під заг. керівн. В.І. Аранчій. – Полтава.: ПДАА, 2012. – 116 с.

Програму склали:

к.е.н. доцент Аранчій В.І., к.е.н. професор Шатковська Л.С., доцент Ватуля І.Д., к.е.н. доцент Дорогань Л.О., д.е.н. професор Плаксієнко В.Я., д.держ.упр. Пісьмаченко Л.М., к.е.н. доцент Капаєва Л.М., к.е.н. Канцедал Н.А., к.т.н. доцент Лапенко Т.Г., к.е.н. доцент Єрмолаєва М.В., к.е.н. Пономаренко О.Г., к.е.н. Дугар Т.Є., к.е.н. Остапенко Т.М., ст. викладач Дрожчана О.С., к.е.н. ст. викладач Лега О.В., асистент Кравець О.М.

 

    Відповідальний за випуск: голова науково-методичної ради за напрямом підготовки «Облік і аудит» к.е.н. Пономаренко О.Г.

Відповідальні за зміст розділів:

1. Фінансовий облік 1, Фінансовий облік 2 – к.е.н., доцент Пономаренко О.Г.

2. Управлінський облік – к.е.н., доцент Остапенко Т.М.

3. Аудит – к.е.н., доцент Дугар Т.Є.

4. БЖД – ст. викладач Дрожчана О.С.

 

Рецензенти:

Сук Л.К., д.е.н., професор, професор кафедри бухгалтерського обліку Національного університету біотехнологій і природокористування Кабінету Міністрів України, м. Київ

 

Верига Ю.А., к.е.н., професор, завідувач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Полтавського університету споживчої кооперації України, м. Полтава

 

 

Рекомендовано до друку Вченою радою ННІ „Економіки та бізнесу” (протокол № 6 від 27 січня 2011 р.).

Рекомендовано до друку науково-методичною радою Полтавської державної аграрної академії (протокол № 5 від 4 травня 2011 р.)

Ó Колектив авторів , 2012


ЗМІСТ

ст.

ВСТУП 5
РОЗДІЛ І. ПРОГРАМИ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ  
1. Фінансовий облік І 6
2. Фінансовий облік ІІ 8
3. Управлінський облік 10
4. Аудит 11
5. Безпека життєдіяльності та основи охорони праці 14
РОЗДІЛ ІІ. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ДИСЦИПЛІН ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ  
1. Фінансовий облік І  
1.1. Теоретичні питання 16
2.2. Практичні завдання 21
2. Фінансовий облік ІІ  
2.1. Теоретичні питання 35
2.2. Практичні завдання 39
3. Управлінський облік  
3.1. Теоретичні питання 50
3.2. Практичні завдання 56
4. Аудит  
4.1. Теоретичні питання 71
5.2. Практичні завдання 77
5. Безпека життєдіяльності та основи охорони праці 97
СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЖЕРЕЛ Для підготовки до іспиту з дисциплін професійної підготовки   109
НОРМАТИВНА БАЗА 114

 

 

ВСТУП

 

Державна атестація випускників – студентів ОКР «Бакалавр» спеціальності «Облік і аудит» здійснюється відповідно до Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту», Положення «Про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Наказу Міністерства освіти і науки України «Про впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу», державних та галузевих стандартів освіти, Наказу Міністерства освіти і науки України «Про організацію вивчення гуманітарних дисциплін за вільним вибором студента» та інших нормативних актів України з питань освіти, Статуту Полтавської державної аграрної академії.

Державна атестація здійснюється Державною екзаменаційною комісією (ДЕК) після завершення теоретичної та практичної частини навчання за відповідним ОКР «Бакалавр» з метою встановлення фактичної відповідності рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності (напряму підготовки).

Атестація здійснюється на підставі оцінки рівня професійних знань, умінь та навичок випускників, передбачених освітньо-кваліфікаційними характе-ристиками фахівців з відповідного напряму підготовки та спеціальності.

Для проведення державної атестації випускників Полтавської державної аграрної академії за ОКР «Бакалавр» створюються Державні екзаменаційні комісії. Терміни проведення державної атестації визначаються навчальними планами підготовки фахівців та графіком навчального процесу. Державну атестацію проходить кожен студент після повного виконання ним навчального плану за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем.

Перелік та кількість дисциплін, що виносяться на комплексний державний іспит за ОКР «Бакалавр» обумовлений галузевими стандартами і навчальними планами відповідних напрямів підготовки.

Для складання іспиту з фахових дисциплін відібрано дисципліни, що дозволяють сформувати систему знань, вмінь і навичок, передбачених освітньо-кваліфікаційною характеристикою фахівця з обліку та аудиту з кількістю тестових завдань відповідно до навчальних планів спеціальності «Облік і аудит» ОКР «Бакалавр».

Таблиця 1

Структура завдань державного іспиту з фахових дисциплін ОКР «Бакалавр»

Назва дисципліни Загальна кількість годин за навчальним планом Кількість тестів теоретичного спрямування Кількість тестів практичного спрямування
1. Фінансовий облік І 180 30 60
2. Фінансовий облік ІІ 180 30 60
3. Управлінський облік 180 30 60
4. Аудит 216 40 70

За співвідношенням у програмі державного іспиту з фахових дисциплін переважають тести практичного спрямування, бо саме набуті студентами загальні професійні якості будуть у значній мірі впливати на ефективність функціонування та перспективи розвитку вітчизняних підприємств, установ, організацій.

Також до програми державного іспиту з фахових дисциплін студентів ОКР «Бакалавр» відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України      № 642 від 09.07.2009 р. включено 70 тестових завдань з безпеки життєдіяльності та основ охорони праці.

З урахуванням технічних можливостей та для усунення суб’єктивізму при оцінюванні державні іспити проводяться з використанням комп’ютерів шляхом тестування.

Студенти, що навчаються за ОКР «Бакалавр», забезпечуються програмою комплексного державного іспиту не пізніше ніж за півроку до проведення державної атестації.

Студенти, які не склали державний іспит, до повторної здачі допускаються через рік та отримують довідку про закінчення теоретичного курсу без присвоєння кваліфікації «Бакалавр з обліку і аудиту».

 


РОЗДІЛ І. ПРОГРАМИ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

 

Фінансовий облік І

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 226; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!