Тема 7 . Фінансовий аналіз проекту.



Питання, що розглядаються:

Мета та завдання фінансового аналізу проекту. Аналіз фінансового стану підприємства, що здійснює інвестиційний проект. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства, що здійснює інвестиційний проект. Фінансове планування в проектному аналізі. Розробка прогнозних документів за проектом. Розробка плану погашення кредиту. Розрахунок критеріїв фінансової ефективності проекту.

Метою фінансового аналізу інвестиційного проекту є визначення ефективності проекту з погляду підприємства (організації), що реалізує проект та інвесторів, а також оцінка поточного та прогнозного фінансового стану підприємства.

Фінансовий аналіз передбачає вирішення наступних завдань:

1) оцінка та оптимізація витрат та вигод проекту у вартісній формі;

2) розробка прогнозних документів;

3) оцінка інвестиційних потреб та джерел їх фінансування і забезпечення координації використання фінансових ресурсів у часі;

4) оцінка ефективності проекту;

5) оцінка ризику проекту;

6) оцінка фінансового стану і фінансових результатів підприємства “без проекту” і “з проектом”.

Для оцінки фінансового стану і фінансових результатів діяльності підприємства, що здійснює інвестиційний проект використовуються фінансові коефіцієнти, які розглядаються в рамках груп, що слугують для оцінки різних аспектів фінансового стану підприємства: коефіцієнти ліквідності; коефіцієнти ринкової стійкості; коефіцієнти ділової активності; коефіцієнти рентабельності.

Важливим розділом фінансового аналізу інвестиційного проекту є розробка фінансового плану, який розробляється у двох вимірах: “з проектом” та “без проекту”.

Фінансовий план включає такі розділи:

1) прогноз бухгалтерського балансу, який дозволяє представити структуру і динаміку (при порівнянні за ряд періодів) активів (ресурсів) і пасивів (джерел фінансування) підприємства на певну дату;

2) прогноз фінансового результату, який  дозволяє визначити співвідношення між доходами та витратами впродовж прогнозного періоду часу;

3) прогноз грошових потоків - дозволяє отримати інформацію стосовно майбутніх надходжень і використань грошових коштів підприємства в певному періоді;

4) бюджет проекту, який показує як джерела фінансування покривають інвестиційні витрати, може бути уточнений після розрахунку прогнозу грошових потоків;

5) розрахунок показників фінансової ефективності проекту;

6) розрахунок фінансових коефіцієнтів.

При використанні для фінансування інвестиційних витрат запозичених джерел, розробляється план погашення кредиту з використанням одного з двох методів: погашення кредиту або рівними періодичними платежами або рівними частинами основної суми боргу.

При визначенні ефективності проекту необхідно забезпечити відповідність між вартістю капіталу і грошовими потоками, які можуть бути представлені з двох точок зору – власного капіталу (власника підприємства) і всього інвестованого капіталу (власного і запозиченого).

З точки зору власника підприємства: враховуються всі джерела фінансування, в тому числі надходження позик, їх погашення, сплата відсотків за кредит. Застосовується ставка дисконту, яка дорівнює альтернативній вартості власного капіталу.

З точки зору всього інвестованого капіталу: умовно не розрізняють власний і запозичений капітал підприємства – до уваги не беруться надходження позик, їх погашення, сплата відсотків за кредит - оцінюються грошові потоки, які є результатом реалізації проекту без впливу на них фінансових витрат і погашення позик. Застосовується ставка дисконту, яка розраховується як середньозважена величина.

Критерії фінансової ефективності проекту розраховуються за проектним грошовим потоком.

Питання до самоконтролю знань.

1. Зміст, мета та завдання фінансового аналізу проекту.

2. Етапи фінансового аналізу проекту.

3. Роль і сутність аналізу фінансового стану підприємства в інвестиційному процесі.

4. Фінансові документи проекту: змістовна характеристика і порядок підготовки.

5. Порівняльна характеристика джерел фінансування проекту.

6. Особливості розрахунків фінансового обґрунтування проектів.

7. Аналіз фінансової ефективності інвестиційних проектів.

8. Оцінка фінансового стану підприємств за допомогою системи фінансових коефіцієнтів.

9. Оцінка фінансових результатів підприємств за допомогою системи фінансових коефіцієнтів.

10.Врахування інфляції при аналізі проектів.

Літературні джерела: [7, с.257-283; 10, с.172-200; 11, с. 276-383; 18, с.248-278; 3,с.181-258; 5, с.246-282; 19, с.338-345].


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 201; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!