ПОРЯДОК І КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ



Система контролю знань студентів з дисципліни «Проектний аналіз» базується на ключових принципах «Тимчасового положення про оцінювання знань студентів денної форми навчання при проведенні педагогічного експерименту з кредитно-модульної системи організації навчального процесу в Національному транспортному університеті», затвердженого 25.05.2005 р.

Система контролю знань студентів з дисципліни «Проектний аналіз» включає в себе поточний та підсумковий контроль знань (екзамен для студентів напряму 6.030504 “Економіка підриємства” та залік для студентів напряму 6.030601 “Менеджмент”). Зазначені форми контролю тісно взаємопов’язані й організуються таким чином, щоб стимулювати ефективну самостійну роботу студентів протягом семестру і забезпечити об’єктивне оцінювання їхніх знань.

Поточне оцінювання знань студентів

В процесі поточного контролю здійснюється перевірка запам‘ятовування та розуміння програмного матеріалу, набуття вміння і навичок конкретних розрахунків та обґрунтувань, опрацювання, публічного та письмового викладу певних питань дисципліни.

Поточний контроль здійснюється у формах:

- контроль систематичності та активності роботи студентів протягом семестру при вивченні програмного матеріалу дисципліни за елементами змістових модулів: відвідування занять; тестування; виконання і захист індивідуальних та домашніх завдань;

- модульний (проміжний) контроль.

Контроль систематичності та активності роботи студентів протягом семестру при вивченні програмного матеріалу дисципліни за елементами змістових модулів здійснюється за шкалою, наведеною в табл. 1.4.

Таблиця 1.4

Оцінка поточної роботи студентів

Форма поточного контрою знань Кількість балів
1. Домашнє завдання (0-2 бали): роботу виконано без помилок. роботу виконано з помилками; роботу не виконано;   2 1 0
2. Тестування (0-5 балів): правильних відповідей 90-100%; правильних відповідей 80-89%; правильних відповідей 70-79%; правильних відповідей 60-69%; правильних відповідей 50-59%; правильних відповідей 0-49%;   5 4 3 2 1 0
3. Самостійна робота студента (0-10 балів): сутність питання розкрито більш ніж на 80%. сутність питання розкрито від 50% до 80%; роботу не виконано або сутність питання розкрито менш ніж на 50%;   10 5 0

 

Модульний (проміжний) контроль здійснюється за окремими частинами (модулями) протягом однієї академічної години (45 хв.). Для поточного контролю дисципліна «Проектний аналіз» поділена на два модулі:

І модуль «Методологія прийняття проектних рішень» - теми 1-4;

ІІ модуль «Функціональні аспекти проектного аналізу» - теми 5-9.

Перший модульний контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка включає наступні завдання:

1) Завдання на розуміння концепції проектного аналізу. Тип завдання – вісім закритих тестових завдань з єдиною правильною відповіддю.

2) Розрахункові завдання на вміння використовувати методи та інструменти проектного аналізу. Тип завдання – чотири закритих тестових завдання з єдиною правильною відповіддю.

Максимальна оцінка за виконання контрольної роботи – 16 балів. Кожна правильна відповідь – один бал за завдання на розуміння концепції проектного аналізу і два бали за розрахункові завдання.

Другий модульний контроль здійснюється у формі тестування. У контрольний тест включаються 20 питань за темами 5-9 у формі закритих тестів. Максимальна оцінка за тестування - 24 балів, які відповідають 100% правильних відповідей.

 

Критерії оцінювання знань студентів при проведенні підсумкового контролю

Підсумковий контроль з дисципліни «Проектний аналіз» для напряму 6.030504 здійснюється у формі іспиту, тривалість якого півтори астрономічні години (90 хв.). Іспит проводиться у формі виконання письмових екзаменаційних завдань.

Основним завданням іспиту є перевірка розуміння студентами програмного матеріалу в цілому, розуміння логіки та взаємозв’язків між окремими розділами, здатність творчо використовувати отримані знання у розв’язанні практичних проблем діяльності підприємства.

Екзаменаційне завдання (білет) містить 20 тестових питань за темами 1-9 у формі закритих тестів та розрахунково-аналітичне завдання.

Під час підсумкового контролю максимальна кількість балів, яку студент може отримати складає 60 балів; максимальна нормована кількість балів за роботу у семестрі, яка враховується у рейтингу студента під час проведення підсумкового контролю - 40 балів. Технологія нормування кількості балів з дисципліни, отриманих студентом за роботу у семестрі, наведена у табл. 1.5.


Таблиця 1.5

Технологія нормування кількості балів з дисципліни

Рейтинг студента у семестрі (Qc, бали) Нормована кількість балів за роботу у семестрі, яка враховується на підсумковому контролі (Qнc, бали) Кількість балів отриманих за підсумковий контроль
90-100 75-89 60-74 35-59 17-34 <17 - 40 30 20 10 0 (Qпк, бали)

Рейтинг студента, що не приймає участь у підсумковому контролі (Qр, бали)

Qр=Qc

Рейтинг студента, що приймає участь у підсумковому контролі (Qр, бали)

Qр=Qнc +Qпк

 

Результати іспиту оцінюються у діапазоні від 0 до 60 балів.

Тестові завдання оцінюються за шкалою 0, 10, 20, 30 балів. Для оцінювання рівня відповідей застосовуються такі критерії:

- відмінний рівень – 30 балів: правильним є 85-100% відповідей студента;

- добрий рівень – 20 балів: правильним є 70-84% відповідей студента;

- задовільний рівень – 10 балів: правильним є 50-69% відповідей студента;

- незадовільний рівень – 0 балів: правильним є 0-49% відповідей студента;

Виконуючи аналітично-розрахункове завдання, студент повинен проаналізувати вихідні умови запропонованої йому задачі; розв’язати задачу; викласти порядок розв’язання та чітко сформулювати відповідь і висновки.

Розрахунково-аналітичне завдання оцінюється за шкалою 0, 10, 20, 30 балів. Для оцінювання рівня виконання розрахунково-аналітичних завдань застосовуються такі критерії:

- відмінний рівень – 30 балів: правильне розв’язання задачі з повним викладенням порядку її розв’язання та глибокою обґрунтованістю відповіді за результатами розрахунків;

- добрий рівень – 20 балів: а) правильне розв’язання задачі з неповним викладенням порядку її розв’язання або недостатньо глибокою обґрунтованістю відповіді за результатами розрахунків; б) розв’язання задачі з допущенням арифметичної помилки, але з правильним викладенням порядку її розв’язання;

- задовільний рівень – 10 балів: розв’язання задачі не менш ніж на 50% з допущенням декількох арифметичних помилок, але з правильним викладенням порядку її розв’язання;

- незадовільний рівень – 0 балів: неправильне розв’язання задачі з неправильним викладенням міркувань щодо порядку її розв’язання.

 

Підсумковий контроль з дисципліни для напряму 6.030601  проводиться у формі заліку. Завдання на залік містять 20 тестових питань за темами 1-9 у формі закритих тестів. Результати заліку оцінюються у діапазоні від 0 до 60 балів. Кількість балів, отриманих за підсумковий контроль:

правильних відповідей 18-20 (90-100%) правильних відповідей 15-17 (75-89%) правильних відповідей 12-14 (60-74%) правильних відповідей ≤11 (0-59%) 50-60 – відмінно 41-49 – добре 30-40 – задовільно 0-29 – незадовільно

 

Шкала оцінок за кредитно-модульною системою наведена в табл.1.6.

Таблиця 1.6

Шкала оцінок за кредитно-модульною системою

За шкалою університету (в балах) За національною шкалою За шкалою ECTS
90-100 (+n)* Відмінно A
75-89 Добре BC
60-74 Задовільно DE
1-59 Незадовільно з можливістю повторного складання FX

*n – кількість балів, отриманих студентом з дисципліни за наукову роботу (до 15 балів).


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 244; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!