Для студентів різних категорій і груп



 

Обсяг в академічних годинах на тиждень

Відділення, групи студентів Обов'язкові заняття Додаткові факультативні заняття Всього
  Базовий компонент Елективний компонент  
Відділення ЗФП та ППФП, яке має рівень фізичної підготовленості: - середній і нижче середнього 4 2 6
  - вище середнього 4 - 4
Спортивне відділення, яке має: - початковий і середній рівень спортивної підготовленості (початківці, III-II спортивні розряди) 4 2 6
- високий рівень фізичної підготовленості (I розряд, КМС, МС) 4 4-6 8-10
Оздоровче відділення, яке має рівень фізичного стану: - середній і нижче середнього 4 2 6
- вище середнього 4 - 4

4.2.11. Навчальні відділення є самостійними структурними підрозділами в складі кафедри фізичного виховання. Кожне відділення має керівника, викладачів, робочу програму, графік проходження навчального матеріалу, контрольних іспитів і т.д.

 

Проходження навчального матеріалу

4.3.1. Засвоєння навчального матеріалу з фізичного виховання здійснюється в учбових відділеннях відповідно до робочих програм, структурно-логічної схеми і графіка курсу.

У цих документах дається: 1) систематизований і дозований перелік розділів, тем, елементів фізичного виховання, пов'язаних між собою та з відповідними розділами інших (попередніх) курсів у визначеній логічній послідовності; 2) вказівки на застосовувані методи навчання, форми, способи контролю і самоконтролю результатів освоєння матеріалу.

При розробці структурно-логічної схеми курсу враховується його місце в загальній системі фізичного виховання і навчання у вищому навчальному закладі і визначається, що студент повинен знати, вміти та які навички фізичної культури придбати після проходження курсу.

4.3.1.1. При засвоєнні теоретичного розділу передбачається: з'ясування головних понять, термінів, провідних наукових ідей, головних закономірностей, теоретичних положень, що розкривають сутність явищ і цінностей фізичної культури, об'єктивні зв'язки між ними, аналіз і пояснення фактів, які формують переконання.

4.3.1.2. По кожній теоретичній і методичній темі відповідальні викладачі з фізичного виховання знайомлять студентів з переліком головних питань, що підлягають засвоєнню, рекомендують список літератури, методичні матеріали і розробки.

4.3.1.3. Матеріал практичних розділів засвоюється на навчальних і поза навчальних практичних заняттях з фізичного виховання, форми яких можуть бути різноманітними за організацією і методичним забезпеченням і містити в собі доступні засоби і методи.

Проте, головною формою при засвоєнні практичного розділу програми є навчальні заняття, що проводяться під керівництвом викладача кафедри фізичного виховання.

4.3.1.4. Засвоєння практичного матеріалу базового компонента програми ґрунтується, головним чином, на використанні технології загальної кондиційної фізичної і професійно-прикладної психофізичної підготовки.

4.3.1.5. Засвоєння елективних компонентів програми - на загальних науково обґрунтованих положеннях методики фізичного виховання.

4.3.1.6. Засвоєння обраного спортивного компонента програми - на використанні сучасних моделей спортивної підготовки.

4.3.1.7. Засвоєння головного практичного матеріалу оздоровчого компонента програми базується на використанні ідей, принципів, засобів і методів оздоровчого тренування, що передбачає підвищення загальних резервних можливостей організму.

4.3.1.8. Виконання базового програмного матеріалу, навчальних вимог і тестів здійснюється у відділенні в підготовчі періоди тренування, до головних змагань.

 

Організація контролю

4.4.1. Засвоєння програми фізичного виховання у вищому закладі освіти припускає систему контрольних заходів, що включає оперативний, поточний, підсумковий контроль і підсумкову атестацію.

Головна ціль цих заходів - оптимізувати процес фізичного виховання, домогтися його максимальної результативності.

4.4.1.1. Оперативний контроль забезпечує інформацію про хід виконання студентами окремих видів навчальної роботи:

  • відношення студентів до запропонованої програми занять;
  • засвоюваності програмного матеріалу;
  • ступеня адекватності і прийнятності навчальних навантажень;
  • вихідному рівні підготовленості студентів до оволодіння програмним матеріалом та інше.
  • державними стандартами фізичного виховання;
  • навчальними і робочими програмами курсів фізичного виховання;
  • підручниками і навчальними посібниками, методичними матеріалами;
  • науково-популярною літературою і сучасною інформацією з фізичної культури і спорту;
  • комп'ютерними технологіями для діагностики фізичного стану і розробки індивідуальних фізкультурно-оздоровчих програм;
  • інструктивно-методичними матеріалами з організації самостійних занять з фізичного виховання;
  • індивідуальними семестровими завданнями для самостійної роботи студентів з фізкультурної освіті і фізичного удосконалення;
  • системою тестів і нормативів для перевірки й оцінки фізичної підготовленості, знань і умінь в галузі фізичного виховання.
  • лікарські обстеження студентів за установленою формою не рідше одного разу на рік;
  • додаткові огляди студентів перед спортивними змаганнями, після перенесених захворювань і травм;
  • лікарсько-педагогічні спостереження в процесі навчальних занять з фізичного виховання і змагань, самоконтроль;
  • лікарські консультації з питань фізичної культури і спорту та здорового способу життя;
  • санітарний нагляд за місцями й умовами занять;
  • профілактику спортивного травматизму і патологічних станів, що виникають при нераціональних заняттях фізичною культурою і спортом;
  • фізичну реабілітацію після спортивних травм.

4.4.1.2. Поточний контроль ставить своїм завданням виявити ступінь засвоєння студентами окремих розділів і тем навчальної програми з фізичного виховання на контрольному етапі освіти.

Формами і методами оперативного і поточного контролю є педагогічні і лікарсько-педагогічні спостереження: усне і письмове опитування студентів, виконання контрольних робіт, завдань, вправ, тестів, вирішення комп’ютерних задач з фізичної культури, експертні оцінки, аналізи тощо.

4.4.1.3. Підсумковий контроль проводиться з метою оцінки кінцевих результатів фізичного виховання на визначеному утворювальному (кваліфікаційному) рівні або на окремих його завершених етапах.

Підсумковий контроль у вузах III-IV рівня акредитації включає річний контроль і заключну атестацію студентів.

У вищих закладах освіти може також проводитись модульна й інші форми підсумкового контролю після закінчення логічно завершеної частини занять з фізичного виховання, результати якого враховуються при виставленні підсумкової оцінки з дисципліни.

4.4.1.4. Фізична підготовленість перевіряється і оцінюється за результатами виконання тестів і нормативів оцінки фізичної підготовленості студентів (курсантів, слухачів) розроблених вищим навчальним закладом.

4.4.1.5. Порядок і графік проведення заліків визначається безпосередньо навчальним закладом не пізніше ніж за 3 місяці до встановлених термінів .


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 191; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!