Тема 5. Організація і методика внутрішньогосподарського контролю витрат виробництва і виходу продукції



Завдання, об’єкти, джерела, методичні прийоми і напрями проведення контролю витрат виробництва і виходу продукції. Організація контролю витрат і виходу продукції рослинництва. Організація контролю витрат і виходу продукції тваринництва. Організація контролю витрат і виходу продукції підсобних промислових виробництв. Організація контролю витрат і виконаних робіт (виходу продукції) допоміжних виробництв.  Організація контролю витрат обслуговуючих виробництв. Організація контролю загальновиробничих витрат. Організація контролю адміністративних витрат. Особливості контролю витрат майбутніх періодів.

Тема 6. Організація і методика внутрішньогосподарського контролю капіталу та зобов’язань підприємств

 

Контроль формування власного капіталу підприємства. Контроль нерозподілених прибутків, резервів, фондів та непокритих збитків. Організація контролю зобов’язань (завдання, об’єкти, джерела, методичні прийоми та напрямки проведення контролю розрахунків з банками, кредиторами, постачальниками, підрядниками, бюджетом та позабюджетними фондами, персоналом підприємства). Методика інвентаризації фінансових зобов’язань. Особливості проведення інвентаризації за окремими видами фінансових зобов’язань. Документування результатів інвентаризації фінансових зобов’язань. Урегулювання наслідків інвентаризації фінансових зобов’язань.

Тема 7. Організація і методика внутрішньогосподарського контролю фінансових результатів діяльності підприємства та його структурних підрозділів

Завдання, об’єкти, джерела, методичні прийоми та напрямки внутрішньогосподарського контролю витрат і доходів підприємства та формування фінансових результатів від операційної, інвестиційної, фінансової та іншої діяльності. Внутрішньогосподарський контроль витрат та доходів від надзвичайних подій. Контроль процесів заготівель, виробництва продукції (робіт, послуг) та реалізації продукції. Контроль транспортних витрат на підприємстві. Особливості контролю витрат палива, паливно-мастильних матеріалів, енергії та запасних частин. Особливості внутрішньогосподарського контролю витрат та результатів діяльності допоміжних і обслуговуючих виробництв та підрозділів підприємств. Внутрішньогосподарський контроль загальновиробничих та адміністративних витрат і витрат на збут продукції. Контроль витрат на впровадження нових технологій та нових видів продукції, робіт, послуг.

 

Тема 8. Організація контролю бухгалтерського обліку, звітності та фінансового стану підприємства та шляхи його вдосконалення

Критерії оцінки стану внутрішньогосподарського контролю на підприємстві. Напрямки розвитку внутрішньогосподарського контролю на підприємствах, в організаціях та установах України. Міжнародний досвід діяльності внутрішньогосподарського контролю та його використання в Україні. Внутрішньогосподарський контроль на підприємствах в умовах сучасних інформаційних технологій.

Порушення у бухгалтерському обліку. Оцінка впливу результатів контролю на господарську діяльність. Заходи регулювання на результати контролю. діагностування наслідків управлінського реагування на результати внутрішнього господарського контролю.

 

 

САМОСТІЙНІ ТА ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ

Модуль 1. Внутрішньогосподарський контроль, його предмет та метод

Тема 1. Сутність, завдання та класифікація внутрішньогосподарського контролю ( 9 год.)

Питання поглибленого контролю:

1. Взаємозв’язок бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю, їх контрольні функції.

2. Контроль та економічний аналіз господарської діяльності.

3. Нормативно-правові засади організації та проведення внутрішньогосподарського контролю.

4. Попереджувальний контроль фінансово-господарської діяльності.

5. Поточний контроль фінансово-господарської діяльності.

6. Підсумковий контроль фінансово-господарської діяльності.

7. Співвідношення та економічна сутність понять “внутрішній аудит” та “внутрішньогосподарський контроль”.

8. Правові засади розвитку внутрішньогосподарського контролю.

9. Передумови прийняття, зміст і значення закону Сорбенса – Окслі.

Засоби контролю

самостійної роботи індивідуальної роботи
- опрацювання законодавчих актів і нормативно-правових документів; - написання реферату за обраною тематикою;  
- опрацювання прослуханого лекційного матеріалу; - аналітичний огляд статей за відповідним об’єктом ВГК;
- підготовка до семінарських і практичних занять;

- підготовка і публікація статті чи тез виступу на конференції;      

- вивчення тем для самостійного опрацювання;
- виконання домашніх завдань; - підготовка тез і виступ на конференції;
- виконання завдань дослідницького характеру, в т.ч. дослідницьких проектів та інших робіт з використанням інноваційних наробок кафедр; - підготовка есе на статті зарубіжних і вітчизняних авторів з відповідного об’єкту ВГК за останні два роки в періодичних виданнях;
- підготовку до контрольних робіт та інших форм поточного контролю; - аналітичний звіт власних наукових досліджень за відповідною тематикою;
- вирішення і письмове оформлення завдань, тестів, діаграм, інших робіт графічного характеру;

- виконання завдань в рамках дослідницьких проектів кафедри (факультету).

 -  виконання індивідуальних практичних завдань;

 

Кожний студент вказує обрану вибіркову складову самостійної роботи з обов’язковим вказанням тематики такого вибіркового завдання. Протягом семестру кожний студент виконує обов’язкові і вибіркові завдання, вказані ним в Карті самостійної роботи студентів, і відповідно до встановлених термінів звітує викладачу щодо їх виконання.

Контроль самостійної роботи студентів здійснюється на практичних, семінарських та індивідуальних заняттях у формі поточного контролю та перевірки якості виконання домашніх завдань.

Бали, одержані студентами за виконання різних видів самостійної роботи, проставляються викладачем в Журналі обліку поточної успішності студентів. Підсумкова кількість балів, набрана студентами за виконання завдань з самостійної роботи, є оцінкою поточної успішності студентів з дисципліни.

**Вибір теми аналітичного огляду або наукового есе здійснюється студентами самостійно за погодженням із викладачем курсу.

 

Рекомендовані матеріали

 

Базові: 1,2,24, 29-35

Додаткові: 46,50,55,56

Інформаційні джерела: 60,61

 


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 168; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!