Первинне усвідомлення нового матеріалу



Нарешті ми дісталися до планети Трикутники, де нас чекає маса задач, пов’язаних з трикутниками, їх елементами, видами та властивостями. Розв’язування яких ми розпочнемо сьогодні і будемо продовжувати на наступних уроках.

 

Завдання1.Вкажи вид трикутника в залежності від сторони Слайд 28

На наступному слайді29 розміщенні трикутники різних видів. Завдання: назвіть номер вірної відповіді:

ü цей трикутник прямокутний;

ü цей трикутник тупокутний;

ü рівнобедрений трикутник;

ü гострокутний різносторонній

ü рівносторонній трикутник

(Якщо учні дають правильну відповідь, відкриваються букви, які складають слово “успіх” і звучать оплески).

 

Робота з підручником Слайд29

Виконати :

№ 386 №407

Підсумок

Отже подорож завершилася.

Казка-питання.

Робота з макетами у зошиті

Зібралися представники всіх видів трикутників на лісовій галявині і стали обговорювати питання про вибір свого короля. Довго сперечалися і ніяк не могли прийти до єдиної думки. І ось один старий трикутник сказав: “ Давайте всі підемо до царства трикутників. Хто першим прийде, то і буде королем ”.

Всі погодилися. Рано вранці трикутники відправилися в далеку подорож. На дорозі мандрівників зустрілася річка, яка сказала: “ Перепливуть мене лише ті, у кого всі кути гострі ”.

Частина трикутників залишилися на березі, інші перепливли і відправилися далі. На дорозі їм зустрілася висока гора, яка сказала, що дасть пройти лише тим, у кого хоч би дві сторони рівні. Що здолали другу перешкоду продовжили дорогу. Дійшли до великого обриву, де був вузький міст. Міст сказав, що пропустить тих, у кого всі сторони рівні. По мосту пройшов лише один трикутник, який першим дістався до царства і був проголошений королем.

Питання:

Хто став королем?

Хто був основним суперником?

 Хто першим вийшов із змагання?

На наступних уроках ми дізнаємося якими чудовими властивостями володіє рівносторонній трикутник? І чому саме він став королем.

Домашнє завдання.

Опрацювати п.13

Виконати №387 №406

*Скласти кросворд, із ключовим словом Трикутник

Рефлексія.

 - Що вам більш всього сподобалося на уроці?

 - Що вас більш всього зацікавило, здивувало?

 

Урок з геометрії 7 клас

Тема: Рівність геометричних фігур. Перша ознака рівності трикутників

Мета:домогтися розуміння учнями змісту першої ознаки рівності трикутників: формувати навички розв’язування вправ; виховувати пізнавальну активність; розвивати логічне мислення учнів.

Тип уроку:засвоєння знань, умінь, навичок.

Обладнання:набір демонстраційного креслярського приладдя, таблиці № 1 «Ознаки рівності трикутників», мультимедійний проектор, DVD диски: «Навчальний посібник Геометрія І» (Виробник: ООО «Сучасні освітні технології»), презентація учня «Геометричні загадки».

Хід уроку

І. Організаційний момент

                      1Т у п о к у т н и й
                  2п е Р и м е т р        
  3г о с т р о к у т н И й                
            4п р я м о К у т н и й        
                    5к У т и              
          6р і в н о с Т о р о н н і й    
            7с т о р о Н и                
8р і в н о б е д р е н И й                
              9б і с е К т р и с а        
                10в е р ш И н а              

Учитель: Дорогі діти! Сьогодні на уроці ми познайомимось з першою ознакою рівності фігур, а яких – дізнаємося розв’язавши кросворд.

1. Трикутник, у якого один із кутів тупий.

2. Сума сторін трикутника.

3. Трикутник, у якого один із кутів гострий.

4. Трикутник, у якого один із кутів прямий.

5. Елементи трикутника.

6. Трикутник, у якого всі сторони рівні.

7. Відрізки, які сполучають вершини трикутника.

8. Трикутник, у якого дві сторони рівні.

9. Відрізок, який ділить кут навпіл.

10. Точка трикутника.

 

ІІ. Історична довідка в геометричному зображенні

    а) Завдання, за якими учні знайомляться з видатним математиком .

1) Назвіть геометричні фігури.

2) Які з них вивчаються у планіметрії.

3) Обравши з фігур ті, які мають трикутники, з’ясуйте ім’я вченого, який був першим серед славетних «семи мудреців» Елади. (Фалес)

4) Обчисливши периметр плоских фігур, які мають прямий кут, дізнайтесь рік народження Фалеса. (625 до н. е.)

5) З’ясуйте за допомогою дешифратора прізвище Фалеса, обчисливши приклади. (Мілетський)

1) 52-20           (5)                  6) 144/12         (12)

2) (99-9):10     (9)                  7) (606-6):100  (6)

3) 96∙2-185     (7)                   8) 333:111        (3)

4) (218-14):2-92 (10)        9) 95˚                (1)

5)22+18(8)               10) (103-92)-1008 (11)

   5

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
и ф к а м ь л т і е й с

 

          1,5

 

 


1)                          2) 1         0,5 3)                       4)

 


0,5

 

1,5

 


5) 1                       6)                       7)                    8)

 

 


9)                           10)                   11)                12)  

 

 


 


б) Історичне повідомлення учня:

Фалес Мілетський (625-547рр. до. н. е.). Його вважали першим серед славетних «семи мудреців» Еланди. Механік і астроном, філософ і громадський діяч, Фалес значно збагатив тогочасну науку. Саме він познайомив єгиптян із досягненнями у геометрії та астрономії. А за свідченням історика Геродота, Фалес передбачив затемнення сонця, що сталося 28 травня 585 р. до н.е. Він дав перші уявлення про електрику і магнетизм. Досягнення Фалеса в геометрії не обмежується теоремою, що носить його ім’я. Стверджують, що Фалес відкрив теорему про вертикальні кути, довів рівність кутів при основі рівнобедреного трикутника, обґрунтував, що кут, який спирається на півколо, прямий, і першим описав коло навколо прямокутного трикутника.

 

ІІІ. Перевірка Д/з.

Вчитель:         Три точки утворюють трикутник,

                          Три сили – людську суть.

                          Добром та злом їх в світі називають,

                          В життя їх сума прокладає путь.

 

1) Обчисліть невідомі кути трикутника та сформулюйте за дешифратором девіз уроку.

 

 В                           ВВ

                                                                                           В

60˚                                       24˚                                             49˚                 96

77   43˚                     7878 )18˚ 113) 42˚(

   А               С А             С А            С  А              С

                                              

 

30˚ – наук                64˚ – геометрія 113˚ – все

43˚ – розуму           96˚ – час                  77˚ – мудріший

78˚ – за                    15˚ – гімнастика 90˚ – нашого

«Мудріший за все час...»

                     Фалес Мілетський

 

Чому? З’ясуємо попрацювавши на уроці («…тому, що він розкриває усе», лише вивчивши теорію, з часом, можна побачити застосування своїх знань на практиці).

 

2) Дайте відповіді на запитання:

 

- Що таке трикутник?

- Назвіть види трикутників за кутами.

- Які ви знаєте трикутники за сторонами?

- Дайте означення рівних фігур.

- Чому дорівнює периметр трикутника, якщо його сторони 7 см, 9 см, 8 см?

- Який трикутник називається рівнобедреним, рівностороннім?

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 174; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!