Тема 12. Право міжнародних організацій та конференцій



Поняття та джерела права міжнародних організацій.

 Поняття міжнародної організації. Ознаки міжнародних міжурядових організацій. Класифікація міжнародних організацій. Порядок створення міжнародних організацій: прийняття статутних документів, створення матеріальної структури, початок функціонування органів. Припинення існування організацій.

Правова природа міжнародних організацій. Міжнародні організації і суверенітет держави. Правосуб’єктність міжнародних організацій. Їх договірна правоздатність, відповідальність. Компетенція міжнародних організацій. Повноваження і функції міжнародних організацій. Членство в міжнародних організаціях. Критерії вступу в члени і порядок вступу. Припинення членства в міжнародних організаціях. Виключення з членства. Призупинення членства. Органи міжнародних організацій.

Прийняття рішення міжнародними організаціями. Нормотворчість міжнародних організацій. Безпосередня правотворчість і допоміжна роль в нормотворчому процесі.

ООН. Цілі і принципи ООН. Членство в ООН. Правовий статус головних органів  ООН. ГА ООН, її компетенція та функції.

Рада Безпеки ООН. Склад, повноваження та функції. Рішення РБ. ЕКОСОР (загальна характеристика). Міжнародний суд ООН. Рада з опіки. . Секретаріат ООН. Міжнародні посадові особи, їх статус. Генеральний секретар ООН. Його роль в діяльності ООН. Допоміжні органи.

Система ООН. Складові системи. Спеціалізовані установи ООН. 

Міжнародні регіональні організації. Загальна характеристика (створення, мета і принципи: членство, основні органи, їх забезпечення). ОАД, Асоціація держав Південно-Східної Азії, СНД, Рада Європи, ОБСЄ. Міжрегіональні організації ОІК.

Міжнародні неурядові організації: поняття та роль в міжнародному праві.

 

Тема 13. Право зовнішніх зносин

Поняття та джерела права зовнішніх зносин. Державні органи зовнішніх зносин: загальна характеристика.

Поняття та джерела дипломатичного права. Віденська конвенція про дипломатичні зносини 1961 р. Склад та функції дипломатичного представництва. Початок і припинення дипломатичної місії. Агреман. Вірчі грамоти. Дипломатичний корпус. Імунітети і привілеї дипломатичного представництва та його персоналу.  Законодавство України про дипломатичну службу.

Спеціальні місії. Конвенція про спеціальні місії 1969 р. Віденська конвенція про представництво держав щодо їх відносин з міжнародними організаціями універсального характеру 1975 р. Конвенція про привілеї та імунітети ООН 1946 р., Конвенція про привілеї та імунітети спеціалізованих установ ООН. Посадові особи міжнародних організацій. Законодавство України про дипломатичну службу.

Поняття та джерела консульського права. Виникнення та розвиток інституту консулів (стародавня Греція та Рим). Віденська конвенція про консульські зносини 1963 р. Законодавство України про консульську службу. Роль звичаю в консульському праві.

Встановлення консульських зносин і відкриття консульських установ. Консульський округ. Екзекватура. Консульський патент. Категорії консульських посадових осіб. Консульський корпус. Двосторонні консульські конвенції. Консульські функції. Консульські привілеї і імунітети і їх відмінність від дипломатичних. Інститут почесних консулів.

 

Тема 14. Право міжнародної безпеки.

Поняття права міжнародної безпеки. Принципи міжнародної безпеки. Міжнародно-правові засоби забезпечення міжнародної безпеки. Загальна безпека. Система підтримання миру та безпеки за Статутом ООН. Сучасна концепція підтримання миру в рамках ООН. Повноваження РБ ООН. Операції ООН по підтриманню миру. Практика проведення операцій по підтриманню миру. Види миротворчих операцій. Багатонаціональні сили поза межами ООН, їх правовий статус.

Регіональна безпека, її співвідношення, із загальною системою безпеки. Міжнародно-правове регулювання безпеки в рамках ОБСЄ, ОАГ, ЛАД, СНД. Європейська безпека. Стамбульська Хартія європейської безпеки 1999 р. Кодекс поведінки, який стосується військово-політичних аспектів безпеки.

НАТО, цілі, принципи і система органів. Нова стратегічна концепція НАТО і міжнародна безпека. Договірні форми співробітництва між Україною та НАТО.

Роззброєння і його міжнародно-правове регулювання. Принцип роззброєння. Угоди в сфері роззброєння, які передбачають знищення біологічного, токсичної та ядерної зброї. Угоди про заборону випробування ядерної зброї. Міжнародний режим нерозповсюдження ядерної зброї. Без’ядерні зони.

Заходи контролю за роззброєнням. Гарантійні заходи безпеки. Міри довіри.

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 148; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!