Теми сім’ї, кохання, самотності, зради.



Типологія жіночих образів: щасливі/нещасливі

Актуалізація концептів «дом» (дім – це фортеця; жінка – берегиня сімейного вогнища), «вікно» (вікно - межа патріархальних підвалин життя, вікових традицій, які закрили іранську жінку в чотирьох стінах будинку)

Опис побуту як середовища існування жінки

Проблему вирішує з точки зору песимізму і пасивності.

 

Творчість Ахаван салеса

Мехді Ахаван Салес (перс. مهدی اخوان ثالث) (першого березня 1929 року, Мешхед - 26 серпня 1990 року, Тегеран) - відомий іранський поет і вчений в галузі музики. Він цікавився вивченням оригінальних іранських джерел і зороастризмом. «М.Омід» - його літературний псевдонім.

Його вірші належать до соціальної лірики і іноді зображають події з життя людей, вони також відрізняються епічною мелодійністю, яка поєднує в собі силу і інтенсивність поезії періоду Хорасані, але при цьому містить і нові комбінації. Ахаван Салес був майстром перської класичної поезії, але також продовжував розвивати стиль нової поезії, в результаті чого, залишив після себе віршовану спадщину в обох стилях.

Після Німи Юшіджа, він є одним з найбільших поетів Ірану, що творили в новому стилі (вільний вірш). Крім того, Ахаван Салес був і музикантом, і саме з цієї причини його поезії притаманний особливий ритм, чим він відрізняється від інших сучасних поетів Ірану.

Всього Ахаван Салес створив 13 поетичних збірок, а також написав безліч статей і дослідницьких праць з літератури і музики.

Великий сучасний іранський поет помер у вересні 1990 р Тегерані, і був похований поруч із мавзолеєм Фірдоусі в місті Тус, неподалік від Мешхеда.

Майстерність Ахавана виражена в епічній поезії. Він використовує епічну тематику в своїх віршах і прикрашає їх метафорами і символами. На думку деяких критиків, образ М. Омід в уявленні багатьох людей закріпився таким чином, що він перетворився з поета в свого роду пророка, і з точки зору ідеології віршів, яка була сумішшю стародавньої іранської історії та ідеї справедливості, його проіранські думки іноді переходили в більше расистську форму, адже він неодноразово зауважував, що араби - це не нація і не народ, а "ворожа і руйнуюча сила, нечисть"і тд.. Проте поет заперечував расистські настрої.

Поезія Ахавана в 1950-1960 рр. була художньої надією на зміни мислення і суспільства того часу, і багато молоді, інтелектуали і майстри цього періоду прийшли до нового бачення завдяки його творам. Салес мав значний вплив на сучасних іранських поетів.Творчість Салеса - це було змішання стилю давньої поезії, стилю нової поезії Німи Юшіджа і трагедії його особистості, що зробило його твори особливими, такими, що вони зуміли залишити слід у поезії, як його сучасників, так і поетів наступних поколінь.

Збірки: 1. ارغنون«Орган» - збірка 1951р. вміщує вірші у таких жанр.формах як касида, маснаві, кат’е, рубаї тощо.

2. زمستان «Зима»(1956р.)

3. آخر شاهنامه «Кінець Шахнаме»(1959р.)

4. از این اوستا «З цієї Авести»(1965р.)

5. منظومه    «Поезія»(1966р.)

6. پاییز در زندان «Осінь у в’язниці»(1967р.)

7. عاشقانه و کبود«Романтика і синяк»(1967р.)

8. بهترین امید «Найкраща надія (сподівання)»(1967р.) та інші.

Мехді Ахаван Салес (перс. مهدی اخوان ثالث) (першого березня 1929 року, Мешхед - 26 серпня 1990 року, Тегеран) - відомий іранський поет і вчений в галузі музики. Він цікавився вивченням оригінальних іранських джерел і зороастризмом. «М.Омід» - його літературний псевдонім.

Його вірші належать до соціальної лірики і іноді зображають події з життя людей, вони також відрізняються епічної мелодійністю, яка поєднує в собі силу і інтенсивність поезії періоду Хорасані, але при цьому містить і нові комбінації.

Ахаван Салес був майстром перської класичної поезії, але також продовжував розвивати стиль нової поезії, в результаті чого, залишив після себе віршована спадщина в обох стилях. Він також був знайомий з грою на Тарі і тонами в музиці.

Його батько, Алі, був одним з трьох братів, які мігрували з Фахрадж (провінція Йезд) в Мешхед, тому вони взяли собі прізвище Ахаван Салес на честь свого потрійного братства.

 

Стилістика

Майстерність Ахаван виражено в епічної поезії. Він використовує епічну тематику в своїх віршах і прикрашає їх метафорами і символами. На думку деяких критиків, образ М. Омід в уявленні багатьох людей закріпився таким чином, що він перетворився з поета в свого роду пророка, і з точки зору ідеології віршів, яка була сумішшю стародавньої іранської історії та ідеї справедливості, його проіранськи думки іноді переходили в більше расистську форму.

Але Ахаван заперечував цю думку

Поезія Ахавана в 1950-1960 рр. була художньої надією на зміни і суспільства того часу, і багато молоді інтелектуали і майстри цього періоду прийшли до нового бачення завдяки його творам. Салес зробив сильний вплив на сучасних іранських поетів.

Творчість Салес було змішанням стилю давньої поезії, стилю нової поезії Німи Юшіджа і трагедії його особистості, що зробило його твори особливими, такими, що вони зуміли залишити слід на поезії, як його сучасників, так і поетів наступних поколінь.

 

політика:

Хоча він спочатку і зосередився на політиці, але після подій 20 серпня йому довелося на деякий час залишити її. Пізніше він познайомився з Німой Юшіджем і його чудової поезією. Шедевром же Ахаван Салес є вірш «Зима». Кажуть, що він уникав наближення до офіційної влади в тій же мірі, що і приєднання до революційного руху. Сейєд Алі Хаменеї на зустрічі з представниками культурної влади країни в 1994 році сказав про Мехді Ахаване Салес наступне: «Після революції я зв'язався з ним і спробував переконати його співпрацювати з Ісламською Республікою, але Ахаван лише відповів:"Наш фундамент завжди полягав у нашому пануванні, а не у владі Хаменеї ". Після цього я кинув трубку, і ми ніколи його більше не шукали ».

Мортаза Амірі Есфандаге вважає, що цей вірш не відноситься до цієї теми і продовжує згадувати таких поетів, як Хакані, Хафіз, Біділь, Сохраб Сепехрі, а також говорити про важких взаєминах Ахаван з Алі Хаменеї. Деякі джерела говорять, що з молодих років він був одним Верховного лідера Ірану Сейеда Алі Хаменеї. Згідно зі свідченнями, ця дружба збереглася до кінця їхнього життя. Сейеда Алі Хаменеї також говорить, що дружив з Ахаваном Салес. Інформаційна служба Хаменеї також опублікувала фотографію рукописного тексту Ахаван Салес в нотатках Хаменеї і оголосила, що Сейєд Алі Хаменеї наказав поховати Ахаван Салес в мавзолеї поетів у гробниці Фірдоусі в місті Тусе.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 206; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!