Тема 9. Фіксований сільськогосподарський податок



Значення, роль та завдання запровадження фіксованого сільськогосподарського податку. Фіксований сільськогосподарський податок як інтегрований податок. Платники фіксованого сільськогосподарського податку. Об’єкти оподаткування та ставки податку. Умови застосування фіксованого сільськогосподарського податку. Порядок обчислення, подання звіт­ності та сплата податку. Зарубіжний досвід оподаткування сільськогосподарських товарови­робників.

Тема 10. Податок на  доходи фізичних осіб

Необхідність справляння податку на доходи фізичних осіб, його роль і принципи організації. Причини запровадження податку на доходи фізичних осіб. Фіскальне значення податку. Платники і об’єкти оподаткування. Податкові соціальні пільги та податковий кредит. Податковий агент. Механізм та особливості нарахування податку, ставки. Особи, відповідальні за нарахування та утримання податку. Порядок його сплати і подання звітності. Оподаткування доходів фізичних осіб – суб’єктів підпри­ємницької діяльності.

Тема 11. Спрощена система оподаткування суб’єктів малого підприємництва

Необхідність запровадження спрощеної системи оподаткування суб‘єктів малого підприємництва. Особливості запровадження спрощеної системи оподаткування суб’єктів малого підприємництва для юридичних і фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Платники єдиного податку, об’єкт оподаткування та ставки. Свідоцтво про сплату єдиного податку. Порядок обчислення і сплати єдиного податку. Порядок звільнення від сплати інших податків. Механізм перерозподілу коштів від єдиного податку.

Тема 12. Плата за ресурси та послуги

Плата за ресурси як засіб забезпечення раціонального використання природних ресурсів. Плата за землю. Призначення землі. Об‘єкт сплати, ставка податку на землю. Особливість сплати податку для юридичних і фізичних осіб. Контроль за сплатою податку. Збір за спеціальне використання лісових ресурсів. Об‘єкт оподаткування та ставка податку. Збір за спеціальне використання води. Платники податку, об‘єкт оподаткування. Платежі за користування надрами. Нормативи плати за користування надрами. Порядок оподаткування при перевищенні лімітів (норм) природокористування.

Тема 13. Інші податки

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу: призначення, платники, порядок визначення суми податку та її сплати до бюджету. Екологічний податок: платники. Об’єкт оподаткування, ставки та порядок і строки сплати. Місцеві податки: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і єдиний податок. Місцеві збори: збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, збір за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір.

Тема 14. Ухилення від податків і перекладання податків

Економічна сутність ухилення від сплати податків. Основні при­чини ухилення від сплати податків. Незаконне ухилення від сплати податків. Умисне неподання або неправильне подання податкової звітності. Приховування або заниження об‘єктів оподаткування. Причини, що спонукають до ухилення від сплати податків. Узаконені способи зменшення сум податкових платежів. Форми та способи ухилення від сплати податків. Основні чинники мінімізації податкових та неподаткових платежів. Податкові пільги. Перекладання податків. Проблеми подвійного оподаткування іноземних доходів.

Тема 15. Податкова політика в системі державного регулювання економіки

Податкова політика як елемент державного регулювання економіки. Прямі методи державного регулювання. Непрямі методи державного регулювання. Особливості державного регулювання. Типи податкової політики. Завдання податкової політики. Напрями податкової політики в ринковий період. Недоліки податкової політики та їх вплив на розвиток еконо­міки. Зарубіжний досвід організації податкової політики та основні принципи його реалізації.

Тема 16. Неподаткові платежі в бюджет

Сутність інших обов’язкових платежів, їх питома вага у доходах держави. Завдання неподаткових платежів як дієвого інструменту дотримання податкової дисципліни. Доходи від приватизації. Рентні платежі підприємства. Плата за ліцензію. Штрафні санкції за порушення податкового законодавства. Пеня. Безнадійний податковий борг.

 

 


РОЗДІЛ ІІ. ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ПОДАТКОВА СИСТЕМА»

Вивчення студентами дисципліни «Податкова система» передбачає такі види навчальної роботи:

1. Лекційний курс.

2. Самостійна підготовка і робота на практичних заняттях.

3. Самостійна робота за темами і питаннями, що винесені викладачем на самостійне вивчення.

4. Індивідуальна робота у формі виконання теоретико-аналітичних досліджень шляхом підготовки рефератів, есе, мультимедійної презентації та їх захист шляхом публічної доповіді на практичному занятті з подальшим обговоренням проблемних питань.

5. Виконання індивідуальних навчально-дослідницьких завдань в позааудиторний час.

6. Участь у наукових студентських конференціях.

7. Індивідуально-консультаційна робота викладача зі студентом.

8. Модульно-рейтинговий контроль знань студентів.

При використанні кредитно-модульної системи організації навчального процесу з дисципліни «Податкова система» для активізації навчального процесу передбачені наступні методи і способи:

• використання інноваційних технологій проведення занять;

• комп'ютерне тестування;

• використання локальної (Intranet) та глобальної мережі (Іntеrпet);

• стимулювання науково-дослідної роботи студентів.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 256; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!