Роль креативних систем та інформаційних мереж



В практиці сучасних організацій

Система об'єктивного інформаційного забезпечення менеджменту, яка формується на підприємстві, здійснює за допомогою механізму об'єктивного інформування інформаційне обслуговування всіх керівників і фахівців різних рівнів. У цьому ж розділі розглядається інформаційне обслуговування — інфо­рмування — лише окремої категорії керівників і фахівців — менеджерів персо­налу. З цих позицій і сформовані бази даних (масиви з нормативно-плановими і фактичними даними, а також спеціальні масиви), які всебічно характеризують в основному персонал підприємства (вони є частиною всього інформаційного забезпечення системи управління), а також вихідні форми, що віддзеркалюють дані про персонал і складаються лише для менеджерів персоналу.

Розглянемо спершу деякі окремі передумови організації і функціонування всієї системи об'єктивного інформаційного забезпечення менеджменту в цілому, а потім і передумови, які відносяться до власне об'єктивного інформування менеджерів персоналу.

Основною передумовою організації системи об'єктивного інфо­рмаційного забезпечення менеджменту на промислових підприємствах і у виробничих об'єднаннях є функціонування системи автоматизова­ного збирання, обробки та зберігання інформації, яка є, в свою чергу, складовою автоматизованої системи управління (АСУ). АСУ визначається як людино-машинна система, яка забезпечує ефективне функціонування об'єкта управління, в якому збирання та обробка інформації, необхідної для виконання персоналом функцій управління, здійснюється з використанням засобів обчислювальної та інформаційної техніки.

Розвиток автоматизованих систем характеризується розширенням взаємо­зв'язків окремих систем і підсистем, що об'єднують управління технологічними процесами, оперативне управління, оперативне й поточне планування, адміні­стративно-господарську діяльність, проектування і випробування виробів тощо, і має тенденцію до об'єднання їх у загальну багаторівневу систему інтегрованого управління об'єктом у цілому. Такі багаторівневі ієархічні автоматизовані сис­теми, які мають складні структури і створюються на великих підприємствах, в об'єднаннях, міністерствах або відомствах, областях, регіонах тощо, мають за­безпечити погоджене і взаємозв'язане управління всіма видами діяльності. На­приклад, на промисловому підприємстві це — управління основними виробни­чими і конструкторсько-технологічними процесами, допоміжними і непромисловими господарствами тощо.

Виробничим об'єднанням, промисловим підприємствам, які є ієра­рхічними структурами, притаманне застосування багаторівневих інтегрованих АСУ. При цьому треба мати на увазі, що ієрархічні структури — це структури, які характеризуються багаторівневим управлінням і обмеженими обсягами управління на кожному рівні. Залежно від особливостей виробництва, мети створення системи управління, складу функцій, що автоматизуються, багаторівнева інтегрована автоматизована система управління (ІАСУ) виробничого об'єднання може включати автоматизовані системи (АС), які є її складовими: автоматизовану систему управління підприємством (АСУП), автоматизовану систему управління технологічними процесами (АСУТП), систему автоматизованого проектування конструкторського і технологічного призначення (САПР), систему автоматизованого управління гнучкими виробничими система­ми (АСУ ГВС), автоматизовану систему управління технічною підготовкою виробництва (АСУ ТПВ), автоматизовану систему управління науковими дослі­дженнями (АСНД) тощо. До АС з функціональним характером діяльності можна віднести систему об'єктивного інформаційного забезпечення менеджменту, інформаційно-пошукову та інформаційно-довідкову системи.

Зазначені системи бувають як взаємопов'язаними і взаємозалежними, так і порівняно самостійними. Перший випадок можливий тоді, коли вихідна (фа­ктична) інформація АСУ ТП, САПР, АСУ ГВС, АСУ ТПВ використовується в АСУП як вхідна, наприклад, для складання зведеної звітності, а вихідна (на­приклад, планова) інформація АСУП використовується в цих системах як вхідна.

Вільні грошові кошти дозволяють досягти дві основні мети: одержання ма­ксимальної дохідності при додержанні відповідної надійності. В цілому спеку­ляції на валютному і фондовому ринку до надійних активів віднести складно, але вони забезпечують найвищу дохідність з всіх легальних видів операцій. Якщо грошові кошти не інвестувати, то вони мають здатність з часом зникати. Головна ціль створення фінансової інформаційної системи — допомогти інвестору зберегти, а не загубити кошти, які вкладаються в цінні папери. Якщо за допомогою системи інвестор мінімізує збитки, то стабільна висока дохідність гарантована.

Для допомоги інвесторам в їх вкладеннях необхідно, щоб система працю­вала як в довгостроковому, так і короткостроковому періоді. Створення подіб­ної системи стане новим етапом в інвестиційній діяльності на ринку цінних паперів. Невелика кількість подібних систем на вітчизняному ринку вимагає створити нескладну та дешеву інформаційну систему, яка б відповідала вимогам вітчизняних інвесторів.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 277; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!