Варіанти індивідуальних завдань



1. Сформувати масив із перших N простих чисел натурального числового ряду. Надрукувати створений масив. Підказка: простим вважається число, яке не має інших дільників крім 1 та самого себе.

2. Сформувати масив із N випадкових чисел, що потрапляють у заданий проміжок А . . В. Надрукувати сформований масив. Потім вилучити з нього всі непарні елементи. Надрукувати масив після скорочення і вказати, скільки елементів вилучено. Підказка: для вилучення зсувати всі наступні елементи масиву ліворуч.

3. З клавіатури ввести довге ціле беззнакове число. Сформувати масив, елементи якого є цифрами п’ятіркового коду введеного числа (цифри заносити в масив від наймолодшої до найстаршої). Потім переставити елементи масиву в зворотному (реверсному) порядку. Надрукувати отриманий п’ятірковий код заданого числа.

4. Перевірити, чи заданий масив дійсних чисел впорядкований як спадний. Якщо так – то вставити у масив додатковий введений з клавіатури елемент і надрукувати доповнений масив. Якщо ж масив неспадний – то вивести відповідне повідомлення. Нагадування: оголошуючи та вводячи масив, треба пам’ятати, що кількість його елементів збільшиться.

5. З клавіатури ввести два масиви дійсних чисел однакової довжини. Потім попарно поміняти місцями ті елементи введених масивів, що мають непарні індекси (два 1-і, 3-і, 5-і тощо). Надрукувати масиви після перестановки елементів.

6. Сформувати і надрукувати масив із m ( m£50 – вводиться з клавіатури) трицифрових випадкових чисел. У кожному числі всі три цифри повинні бути різними. Визначити відсоток таких чисел серед усіх згенерованих у процесі роботи. Підказка: скористатись бібліотечними функціями генерування випадкових чисел.

7. Задано два відсортовані за зростанням значень масиви дійсних чисел. Сформувати з них один спільний відсортований масив. Підказка: в алгоритмі обов’язково врахувати, що початкові масиви вже відсортовані.

8. Задано масив дійсних чисел. Циклічно зсунути його елементи на n позицій праворуч. Надрукувати зсунений масив. Підказка: при циклічному зсуванні останній елемент масиву переходять на місце зсунутого першого.

9. Задано масив дійсних чисел. Визначити і надрукувати значення та номери двох найменших елементів введеного масиву. Пошук обох найменших елементів організувати в одному спільному циклі.

10. Задано два масиви цілих беззнакових чисел. Cтворити новий масив, до якого занести ті елементи обох введених масивів, які не є для них спільними. Надрукувати сформований масив та вказати кількість його елементів.

11. Задано два відсортовані за спаданням значень масиви дійсних чисел. Сформувати з них один спільний відсортований за спаданням масив. Підказка: в алгоритмі обов’язково врахувати, що початкові масиви вже відсортовані.

12. Масив цілих чисел розмірністю 10 елементів заповнити випадковими числами від 0 до 7, застосувавши функції генерування випадкових чисел. Значення елементів масиву формують вісімковий код певного цілого беззнакового числа – обчислити десяткове значення цього числа. Надрукувати сформований вісімковий код, десяткове значення знайденого числа та його вісімковий формат (специфікація %#о ).

13. З клавіатури ввести масив дійсних чисел та надрукувати його. Потім видалити з масиву всі елементи, значення яких менші за значення першого елемента, посунувши на їхні місця елементи, що залишаються у масиві.Надрукувати скорочений масив.

14. Задано два масиви дійсних чисел. Визначити й надрукувати значення і номер найбільшого елемента другого масиву, що не перевищує середнє значення елементів першого масиву.

15. Сформувати масив із K ( K£150 ) непарних випадкових чисел (скористатись бібліотечними функціями генерування випадкових чисел). У масиві не повинно бути однакових елементів. Визначити мінімальний і максимальний елементи масиву та вказати їхні номери.

16. З клавіатури ввести масив довгих цілих чисел, впорядкованих за спаданням значень. Потім ввести ще одне ціле число. Визначити, чи входить таке число у масив: якщо так, то вказати номер відповідного елемента, інакше – вивести повідомлення про відсутність шуканого числа. Підказка: алгоритм найкраще реалізувати на основі методу половинного ділення.

17. Сформувати масив із k випадкових чисел, що потрапляють до проміжку 1 . . MAX ( 20 £ k £ MAX ) – скористатись бібліотечними функціями генеру­вання випадкових чисел. Серед елементів масиву не повинно бути повторень. Надрукувати сформований масив і вказати середнє значення всіх його елементів.

18. З клавіатури ввести два довгі (або дуже довгі) цілі числа. Визначити, чи вони є взаємним перетворенням одне другого, тобто чи збігаються їхні цифри (наприклад: 1621 та 2611 – так, а 1621 та 216 – ні). Підказка: найкраще сформувати масиви повторень цифр кожного числа і порівняти їхні елементи.

19. З клавіатури ввести масив дійсних чисел та надрукувати його. Потім видалити з масиву всі елементи, значення яких менші за значення першого елемента, посунувши на їхні місця елементи, що залишаються у масиві.Надрукувати скорочений масив.

20. Задано масив дійсних чисел. Визначити значення і порядкові номери двох найбільших елементів введеного масиву. Пошук обох найбільших елементів масиву проводити в одному спільному циклі.

21. З клавіатури ввести масив довгих цілих беззнакових чисел. Визначити цифру (або цифри), яка найчастіше повторювалась у цих числах. Підказка: доцільно створити окремий масив, у який записувати кількість повторень кожної з десяткових цифр.

22. Згенерувати ціле випадкове беззнакове число. Сформувати масив, елементи якого (0 та 1) є цифрами двійкового коду введеного числа (цифри заносити в масив від наймолодшої до найстаршої) Потім переставити елементи масиву в зворотному порядку. Надрукувати згенероване число та отриманий двійковий код.

23. Задано відсортований за зростанням значень масив цілих беззнакових чисел. Вставити в нього додаткове введене з клавіатури число так, щоб збереглась загальна впорядкованість елементів. Нагадування: оголошуючи та вводячи масив, треба пам’ятати, що кількість його елементів збільшиться.

24. Сформувати масив із N цілих випадкових непарних чисел, що потрапляють у заданий проміжок L1 . . L2. Серед елементів масиву не повинно бути повторень. Надрукувати сформований масив і вказати середнє значення його елементів. Чи збігається воно зі значенням  (L1 + L2) / 2 ?

25. Задано два масиви цілих чисел. Вилучити з першого масиву всі елементи, які входять до складу другого масиву. Надрукувати перший масив після скорочення і вказати, скільки елементів вилучено. Підказка: для вилучення зсувати всі наступні елементи масиву ліворуч.

26. Задано масив дійсних чисел. Циклічно зсунути його елементи на m позицій ліворуч. Підказка: циклічне зсування передбачає, що молодший елемент масиву переходить на місце зсунутого старшого.

27. Задано два масиви цілих чисел. Визначити значення і номер найменшого елемента першого масиву, що не входить до складу другого.

28. Масив цілих чисел, що має розмірність 32 елементи, заповнити випадковим чином 0 та 1, застосувавши функції генерування випадкових чисел. Значення елементів масиву формують двійковий код цілого беззнакового числа – треба обчислити десяткове значення цього числа. Надрукувати згенерований двійковий код та знайдене десяткове значення числа.

29. Задано масив дійсних чисел. Вилучити з нього максимальний і мінімальний елементи. Надрукувати масив після скорочення. Підказка: для вилучення елементів треба зсунути всі наступні елементи масиву ліворуч.

30. Задано два масиви дійсних чисел. Визначити й надрукувати значення найменшого елемента першого масиву, що перевищує середнє значення усіх елементів другого масиву, або вказати, що такого елемента немає.

 


Лабораторна робота №12


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1510; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!