Варіанти індивідуальних завдань



1. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність – 36 елементів). Перевірити, чи елементи введеного масиву розташовані за спаданням значень. Якщо так, то вивести відповідне повідомлення, якщо ні – то визначити найменший елемент масиву.

2. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність – 25 елементів). До нового цілочислового масиву занести номери тих елементів введеного, які перевищують значення найменшого елемента цього масиву в три або більше разів. Надрукувати сформований масив або вивести повідомлення про відсутність таких елементів.

3. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність – 30 елементів). Переставити елементи введеного масиву в зворотному порядку. Надрукувати переставлений масив і вказати, чи його елементи формують спадну послідовність.

4. Сформувати масив з  М ( М£50 ) випадкових натуральних чисел, що потрапляють у проміжок [g1, g2] (значення М, g1 та g2 вводяться з клавіатури). Забезпечити, щоб у масиві не було однакових елементів. Надрукувати створений масив та окремо вказати номер і значення його найбільшого елемента. Підказка: скористатися бібліотечними функціями генерування випадкових чисел.

5. З клавіатури ввести довге ціле беззнакове число. Сформувати масив, елементи якого є цифрами двійкового коду введеного числа (цифри заносити в масив від наймолодшої до найстаршої). Потім переставити цифри двійкового коду в зворотному порядку. Надрукувати сформований двійковий код введеного числа і вказати кількість 1 у цьому коді.

6. З клавіатури ввести масив цілих чисел (максимальна розмірність – 30 елементів). Потім ввести ще одне ціле число. Визначити, чи входить таке число у масив. Якщо число знайдено, то його треба видалити з масиву, посунувши всі наступні елементи ліворуч.Надрукувати скорочений масив або вивести повідомлення про відсутність шуканого елемента.

7. З клавіатури ввести масив дійсних чисел з парною кількістю елементів (не більше 50-ти). Поміняти місцями значення двох сусідніх елементів введеного масиву (першого з другим, третього з четвертим і т.д.). Визначити номери мінімального та максимального елементів перестав­леного масиву. Надрукувати переставлений масив.

8. З клавіатури ввести масив цілих беззнакових чисел (максимальна розмірність – 20 елементів). Визначити і надрукувати номери трьох найменших елементів введеного масиву. Розробити такий алгоритм, щоб для пошуку всіх трьох найменших елементів використовувався один спільний цикл.

9. Сформувати масив зі заданої кількості ( не більше 15-ти ) випадкових тририцифрових чисел, сума цифр кожного з яких дорівнює S (8 £ S£ 20). Надрукувати сформований масив та вказати відсоток відсоток таких чисел серед усіх згенерованих. Підказка: скористатись бібліотечними функціями генерування випадкових чисел

10. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність – 40 елементів). Перевірити, чи елементи введеного масиву розташовані за порядком зростання значень. Якщо так, то вивести відповідне повідом­лення, якщо ні – то додатково визначити найбільший елемент масиву.

11. З клавіатури ввести масив довгих цілих чисел (максимальна розмірність – 35 елементів), впорядкованих за спаданням значень. Потім ввести ще одне ціле число. Визначити, чи входить таке число у масив, та вивести повідомлення, вказавши номер відповідного елемента (якщо його знайдено). Підказка: розробляючи алгоритм, треба враховувати, що масив відсортований за спаданням.

12. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність – 45 елементів). Циклічно зсунути його елементи праворуч на одну позицію. Надрукувати результуючий масив. Потім визначити, чи останнім став найменший елемент масиву і вивести відповідне повідомлення. Підказка: циклічне зсування означає, що останній елемент масиву переходить на місце зсунутого першого. 

13. З клавіатури ввести масив цілих чисел (максимальна розмірність – 25 елементів). Сформувати новий масив з тих елементів введеного масиву, які цілочислово діляться на його перший елемент. Надрукувати створений масив або вивести повідомлення про відсутність таких елементів.

14. Сформувати масив з K ( 10 £ K £ 100 ) непарних тририцифрових випадкових чисел. У масиві не повинно бути однакових елементів. Надрукувати сформований масив. Потім визначити номер і значення мінімального елемента цього масиву. Підказка: скористатись бібліотечними функціями генерування випадкових чисел.

15. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність – 40 елементів). Визначити номер найбільшого елемента цього масиву і вилучити його, посунувши на одну позицію ліворуч всі наступні елементи. Надрукувати скорочений масив.

16. З клавіатури ввести відсортований за спаданням значень масив дійсних чисел, розмірність якого не перевищує 20. Вставити в цей масив додатковий введений з клавіатури елемент так, щоби збереглась загальна впорядко­ваність елементів масиву. Нагадування: оголошуючи та вводячи масив, треба пам’ятати, що кількість його елементів збільшиться.

17. З клавіатури ввести два масиви довгих цілих чисел (максимальна розмір­ність кожного – 30 елементів). Визначити і надрукувати значення та номер найбільшого елемента першого масиву, який не входить до складу другого.

18. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність– 30 елементів). Визначити значення і порядкові номери двох найбільших елементів введеного масиву. Пошук обох найбільших елементів масиву проводити в одному спільному циклі.

19. Сформувати і надрукувати масив зі заданої кількості ( не більше 50-ти ) цілих випадкових чисел, кожне з яких містить цифру 3. У масиві не повинно бути однакових елементів, а їхні значення не повинні перевищувати NMax. Надрукувати сформований масив і вказати його найбільший і найменший елементи.

20. Сформувати і надрукувати масив із перших N ( N £ 200 ) простих чисел натурального числового ряду. Підказка: простими є числа, які не мають інших цілочислових дільників, крім 1.

21. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність – 45 елементів). Сформувати новий цілочисловий масив, у який записати значення елементів введеного масиву, округлені до ближчих цілих чисел. Забезпечити, щоб у новому масиві жодне число не повторювалося. Надрукувати сформований масив.

22. З клавіатури ввести два масиви цілих беззнакових чисел (максимальна розмірність кожного – 36 елементів). Утворити третій масив зі спільних елементів двох введених (у цьому масиві не повинно бути однакових елементів). Надрукувати сформований масив або вивести повідомлення про відсутність спільних елементів.

23. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність – 30 елементів). Циклічно зсунути його елементи на дві позиції ліворуч. Надрукувати отриманий масив. Підказка: циклічне зсування переносить зсунені початкові елементи у кінець масиву.

24. З клавіатури ввести масив дійсних чисел (максимальна розмірність – 25 елементів). Визначити найменший елемент цього масиву і вилучити його, посунувши ліворуч на одну позицію всі елементи, розташовані за мінімаль­ним. Надрукувати скорочений масив.

25. Сформувати і надрукувати масив з N ( N£100 ) трицифрових випадкових чисел, у кожному з яких усі три цифри мають бути різними. Визначити найбільший і найменший елементи сформованого масиву. Підказка: скористатись бібліотечними функціями генерування випадкових чисел.

26. З клавіатури ввести два масиви цілих беззнакових чисел (максимальна розмірність кожного – 40 елементів). Утворити третій масив із тих спільних елементів двох введених масивів, які є непарними числами. Надрукувати сформований масив або вивести повідомлення про відсутність відповідних спільних елементів.

27. З клавіатури ввести масив беззнакових цілих чисел (максимальна розмірність – 50 елементів), впорядкованих за зростанням значень. Потім ввести ще одне ціле число. Визначити, чи входить таке число у масив, та вивести відповідне повідомлення. Підказка: розробляючи алгоритм, треба враховувати, що масив відсортований за зростанням.

28. З клавіатури ввести два масиви: перший з цілих, а другий з дійсних чисел (максимальна розмірність кожного – 60 елементів). Визначити і надрукувати значення та номер найменшого елемента другого масиву, округлене значення якого не входить до складу елементів першого масиву.

29. З клавіатури ввести довге ціле беззнакове число. Сформувати масив, елементами якого будуть цифри сімкового коду введеного числа (цифри заносити в масив від наймолодшої до найстаршої). Надрукувати сімковий код заданого числа, вказавши його цифри в правильному порядку, і окремо зазначити, чи є нулі у цьому коді.

30. Сформувати масив зі заданої кількості (не більше 75-ти) різних чотирицифрових випадкових чисел (у масиві не повинно бути однакових елементів). Надрукувати створений масив. Визначити відсоток елементів масиву, які містять цифру 5. Підказка: скористатися бібліотечними функціями генерування випадкових чисел.

Лабораторна робота № 11

ВИКОРИСТАННЯ ВКАЗІВНИКІВ ДЛЯ РОБОТИ
З МАСИВАМИ ДАНИХ

Мета роботи: Ø практично закріпити знання про вказівникові типи та адресну арифметику; Ø засвоїти адресні форми звертання до елементів масиву  за їхніми зміщеннями (індексами) та за допомогою додаткових вказівників.

Завдання лабораторної роботи:.

1. Перед написанням програми повторити теоретичний матеріал про розташування елементів масивів у оперативній пам’яті, адресацію їхніх елементів та апарат вказівників мови С.

2. Розробити алгоритм та програму розв’язування задачі індивідуального завдання, врахувавши всі вимоги, зазначені у методичних вказівках до лабораторної роботи №10

3. Як і в попередній лабораторній роботі масив треба оголосити з урахуванням максимально можливої кількості елементів (вибрати самостійно), а реальну кількість встановити у процесі введення даних.

4. У звертаннях до елементів масиву в програмі не застосувати індексну форму. Всі звертання здійснювати за адресами елементів: або через розадресоване ім’я масиву й зміщення елемента або за допомогою окремого вказівника – мають бути використані обидві форми.

5. Можна розробити кілька версій програми, відмінних за алгоритмом чи формами звертання до елементів масиву.

6. Підготувати набори вхідних даних, якими можна про­тес­тувати розроблену програму. Виконати програму (програми) та записати результати.

7. Оформити звіт з лабораторної роботи, в якому вказати: • задачу індиві­ду­аль­ного завдання; • короткий словесний опис алгоритму реалізації (якщо є кілька версій програми, то перед кожною треба зазначити її особливість);
• програмний код (коди); • результати кожного виконання; • висновок.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1749; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!