Варіанти індивідуальних завдань



1. Послідовно згенерувати й вивести на екран N (10 £ N £ 75) дійсних випадкових чисел. Окремо вказати найбільше і найменше серед згенерованих чисел. Підказка: скористатись бібліотечними функціями генеру­вання випадкових чисел – кожне число сформувати з двох частин: цілої з діапазону R1.. R2 та дробової, яку отримати діленням згенерованого цілого випадкового числа на макроконстанту RAND_MAX.

2. Задано послідовність із записаних поспіль натуральних чисел від 1 до 999: 1234...91011...99100101...999. Визначити і вказати цифру, яка буде розташована на k‑й (1 £ k £ 2889) позиції у цій послідовності.

3. Знайти і надрукувати значення перших N (N³25) простих натуральних чисел. Підказка: простим вважається число, яке не має інших дільників крім 1 та самого себе.

4. Визначити найбільший спільний дільник (НСД) трьох введених з клавіатури цілих чисел або вивести повідомлення про його відсутність, якщо такий дільник дорівнює 1. Підказка: пошук НСД вести, починаючи від найменшого з введених чисел або скористатися методом Евкліда. 

5. Для обчислення значення константи p можна використати ряд Лейбніца:

Вказати, з якою точністю обчислюється значення p, якщо просумувати перші 100 доданків ряду, порівнявши отримане значення з константою M_PI, оголошеною у заголовному файлі <math.h>. А якою буде точність обчислення, якщо врахувати 1000, 5000, 10000 доданків?

6. З клавіатури ввести довге (або дуже довге) ціле число. Знайти кількість цифр цього числа, а також сформу­вати і надрукувати нове число, в якому кожну парну цифру введеного числа замінити більшою непарною.

7. З клавіатури ввести значення дійсного числа x. Обчислити значення квадратного кореня з цього числа  за рекурентним співвідношенням:

Обчислення проводити до досягнення точності  e =10-5 (| yi - yi-1 | < e). На екран вивести значення x та y, а також кількість ітерацій (проходів) циклу обчислення квадратного кореня. Порівняти отриманий результат зі значенням, яке повертає стандартна біблі­о­течна функція sqrt().

8. Якщо введене з клавіатури значення x додатне та не перевищує 3, тообчислити суму ряду S з точністю e=10-4 :

Додатково вказати кількість доданків, які враховані в сумі. Підказка: в суму включити тільки ті початкові доданки ряду, абсолютне значення яких перевищує e.

9. Надрукувати послідовність чисел Фібоначчі, які потрапляють у проміжок, заданий двома введеними з клавіатури числами n1 та n2. Скільки серед них парних чисел? Підказка: два перші числа Фібоначчі дорівнюють 1, кожне наступне обчислюється як сума двох попередніх.

10. З клавіатури ввести дійсне число. Округлити його значення до ближчого цілого. Надрукувати усі прості дільники отриманого цілого числа, вказавши кількість їхніх повторень. Приклад: 6599,67 ® 6600 = 2´2´2´3´5´5´11.

11. Визначити, чи серед чотирицифрових натуральних чисел є досконалі. Якщо так, то вивести їхні значення. Підказка: досконалим вважається число, яке дорівнює сумі всіх своїх дільників, включаючи 1.

12. З клавіатури ввести дійсне число. Виділити його дробову частину. Обчислити і вивести на екран двійковий код дробової частини введеного числа з точністю D (3 £ D £ 30) дробових цифр з урахуванням округлення.

13. Послідовно згенерувати й вивести на екран N (25 £ N£ 100) випадкових трицифрових чисел, в кожному з яких не повинно бути парних цифр. Підказка: скористатись бібліотечними функціями генеру­вання випадкових чисел.

14. З клавіатури ввести довге натуральне число. Визначити, чи є воно простим. Якщо ні, то знайти і надрукувати найбільше просте число, яке не перевищує введене. Підказка: простим є число, яке не ділиться цілочислово на інші натуральні числа (крім 1).

15. Згенерувати та вивести на екран K випадкових трицифрових чисел, в кожному з яких всі цифри різні, але обов’язково є 5. Підказка: скористатись бібліотечними функціями генерування випадкових чисел.

16. З клавіатури ввести додатне x, що не перевищує 1,5. Обчислити суму ряду R з точністю e=10-4 :

Підказка: у суму включити тільки ті початкові доданки, абсолютна величина яких перевищує e. Додатково вказати кількість доданків, які враховані в сумі.

17. З клавіатури ввести три дійсні числа. Потім округлити їхні значення до ближчих цілих чисел. Визначити найменше спільне кратне (НСК) отриманих цілих чисел. Якщо воно дорівнює добутку цих чисел, то вивести відповідне повідомлення. Підказка: пошук НСК доцільно починати від найбільшого з чисел.

18. Знайти номер і значення найбільшого з чисел Фібоначчі, яке потрапляє у діапазон двобайтових беззнакових чисел. А як знайти таке число, якщо не можна використовувати чотири- або восьмибайтові формати? Підказка: два перші числа Фібоначчі дорівнюють 1, кожне наступне дорівнює сумі двох попередніх.

19. З клавіатури ввести довге (або дуже довге) натуральне число. Якщо введене число не закінчується нулем, то сформувати з нього нове число зі зворотним порядком цифр (1234 ® 4321). Інакше  вивести відповідне повідомлення.

20. Задано безмежну послідовність із записаних поспіль двійкових кодів чисел, які є степенями двійки: 1101001000... (20, 21, 22, 23, ...). Визначити і вказати, яка цифра: 0 чи 1 буде записана в k‑й (1 £ k £ 10000) позиції цієї послідовності.

21. З клавіатури послідовно ввести Q цілих чисел, кожне з яких є записом (кодом) певного числа у системі числення з основою п’ять. Обчислити і вивести на екран десяткове значення кожного з цих чисел.

22. Згенерувати та вивести на екран K (5 £ K £ 30) цілих трицифрових випадкових чисел, сума цифр кожного з яких дорівнює заданому числу S (3 £ S £ 27). Підказка: скористатись бібліотечними функціями генерування випадкових чисел.

23. Знайти і надрукувати значення перших чотирьох досконалих натуральних чисел. Підказка: досконалим вважається число, яке дорівнює сумі всіх своїх дільників, включаючи 1.

24. Визначити точку (x, y), в якій функція двох змінних z=cos3x/(sin2y+1) приймає най­більше значення. Для цього обчислити значення функції в усіх точках координатної сітки x´y розмірністю n´n, де x змінюється від 0 доp/2, а y – від p/4 до 2; значення n ввести з клавіатури.

25. Вивести на екран усі натуральні числа, менші за задане число MAX, сума цифр яких дорівнює S, або вказати, що таких чисел немає. Значення MAX та S ввести з клавіатури.

26. Для значень x: p/4, p/2 та p обчислити значення функції y = cos xза форму­лою розкладу в степеневий ряд з точністю e =10-5:

Підказка: у суму треба включити тільки ті початкові доданки ряду, абсолютна величина яких перевищує e. Порівняти отримані значення із результатами звертання до бібліотечної функції  cos().

27. Задано послідовність, що сформована із натуральних чисел від 1 до 99, кожне з яких повторюється кількість разів, що дорівнює значенню цього числа: 1223334444.... Визначити і вказати цифру, яка буде розташована на P‑й (1 £ P £ 2500) позиції у цій послідовності.

28. Згенерувати N (N³250) випадкових чисел, що мають дві або більше цифр. Надрукувати тільки ті з них, в яких перша й остання цифри збігаються. Визначити відсоток таких чисел серед усіх згенерованих. Підказка: скористатись бібліотечними функціями генерування випадкових чисел.

29. З клавіатури ввести довге ціле натуральне число. Визначити, чи є воно простим. Якщо ні, то знайти найменше просте число, яке перевищує введене. Підказка: простими є числа, які не діляться цілочислово на інші натуральні числа, крім 1.

 

Лабораторна робота № 10

ОДНОВИМІРНІ МАСИВИ ДАНИХ

Мета роботи: Ø поглибити знання про властивості одновимірних масивів даних; Ø навчитись оголошувати, створювати та опрацьо­ву­вати масиви, використовуючи індексну форму звертання до елементів.

Завдання лабораторної роботи

1. Ознайомитись з умовою задачі, вказаної в індивідуальному завданні. Продумати алгоритм її розв’язування та розробити і накреслити блок-схему алгоритму.

2. Написати відповідну до алгоритму програму. Складаючи її, треба враховувати, що реальна кількість елементів масиву стане відомою лише на етапі виконання (у більшості завдань вказано найбільшу можливу кількість елементів). В оголошеннях масивів граничну розмірність доцільно задавати макро­константою, визначеною через директиву #define. Реальну кількість елементів масиву для кожної реалізації треба або ввести програмно або встановити певний спосіб завершення введення даних (наприклад, введенням спеціального числа, певного символа чи довільної літери тощо).

3. У програмі треба забезпечити стійкість до помилок введення вхідної інформації, передусім, захист від виходу за межі масиву.

4. Введення вхідних даних та виведення результуючих значень має супрово­джуватися відповідними до умов задачі текстовими повідомленнями. Відображення елементів масивів має бути виконане у наочній і зручній для сприйняття формі.

5. Для звертання до елементів масиву в програмі застосувати індексні вирази.

6. Реалізувати програму для декількох різних наборів вхідних даних. Занотувати отримані результати.

7. Оформити звіт з лабораторної роботи, в якому вказати: • задачу індиві­ду­аль­ного завдання; • блок-схему алгоритму розв’язування задачі (з комента­рями); • текст розробленої програми (з комента­рями); • результати виконання програми для кожного набору вхідних даних; • висновок.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 2470; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!