Теорема про криві нульової кривини.



Теорема. Для того, щоб крива була прямою або її частиною (відрізком, променем), необхідно і достатньо щоб у кожній її точці кривина дорівнювала нулю.

 

Теорема про криві нульового скруту.

Теорема. Для того, щоб крива була плоскою, необхідно і достатньо, щоб у кожній її точці скрут дорівнював нулю.

Основна терема теорії кривих.

 Теорема( основна теорема теорії кривих). Нехай на множині  задані функції  й  класів  і  відповідно. Тоді існує єдина ( з точністю до положення в просторі) регулярна крива, для якої  і  є відповідно кривиною та скрутом в точці, яка відповідає значенню параметра .

 

Означення векторної функції двох скалярних аргументів. Диференціювання векторної функції.

 Вектором-функцією двох аргументів  заданою на , називається відображення, при якому кожній парі  відповідає вектор

простору .

Невелика відмінність стосується диференціювання. Замість однієї похідної у вектора-функції двох аргументів є дві частині похідні, які будемо позначати або , або .

 

Поняття параметризованої поверхні. Регулярність поверхні. Приклади.

Нехай V - деяка область на площині R2 з декартовими координатами u , v . Параметризованою поверхнею називається неперервне відображення з області V в простір E3, при якому кожній парі (u,v) є V відповідає точка простору E. Змінні, u,v називаються параметрами поверхні. Образ області V називається образом або носієм поверхні.

Якщо виконується умова [ru,rv]≠0, то  поверхня називається регулярною.

Нехай крива f: c(t)=(u(t),v(t)) , що задана в області V, регулярна. Тоді її образ на регулярній поверхні F : r = r (u,v), (u,v) є V також є регулярною кривою. Це так, тому що

вектор-функція R(t)=(u(t),v(t)), що задає образ регулярної кривої l на поверхні F, регулярна як складна функція двох регулярних функцій r (u,v), c(t).

 

Криволінійні координати, координати лінії поверхні. Завдання кривої на поверхні.

Криві на поверхні r = r (u,v), що мають внутрішні рівняння u=t, v=v0=const, й v=t, u=u0=const, називаються координатними лініями. Координатні лінії регулярної поверхні утворюють дві сім’ї регулярних кривих.

Нехай r = r (u,v) – векторне рівняння регулярної поверхні. u=u(t), v=v(t) – внутрішні рівняння кривої γ : t є R → (u(t),v(t)) - r(u(t),v(t))

Таким чином в реультаті композиції, кожному t ставиться у відповідність r(u(t),v(t))= R(t).

Т.к. R(t) – векторна функція одного скалярного аргумента, то ми отримаємо криву в просторі R2.

 

Дотична площина та нормаль параметризованої поверхні. Їх рівняння.

Площина, що проходить через точку M0 поверхні F й містить всі дотичні прямі до всіх регулярних кривих поверхні, що проходять через цю точку, називається дотичною площиною поверхні в даній точці. Позначають TМ0F. Нормаллю регулярної поверхні в даній її точці називається пряма, що проходить через цю точку й перпендикулярна дотичній площині поверхні в даній точці Дотична площина визначається точкою М0(u0,v0), й направляючим бівектором [ ru(u0,v0), rv(u0,v0)]. Рівняння дотичної площини та нормалі мають відповідно вигляд

α(x-x0) + β(y-y0) – γ(z-z0) = 0,

(x-x0)/α + (y-y0)/β – (z-z0)/γ = 0,

Де α,β,γ – координати вектора [ru,rv](M0).

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 243; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!