КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ



МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

ІНСТИТУТ ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО І ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ

КАФЕДРА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ

 

 

ПРОГРАМА

КОМПЛЕКСНОГО ДЕРЖАВНОГО ІСПИТУ

СПЕЦІАЛЬНОСТІ 7. 14010101 «ГОТЕЛЬНА І РЕСТОРАННА СПРАВА»

 

 

Обговорено і схвалено

на засіданні кафедри

готельно-ресторанного бізнесу,

протокол № 7 від 05 січня 2012р.

 

 

КИЇВ-2012


 

Укладачі: Ліпєц Юнія Вікторівна, канд. екон. наук, проф. з нак.

Штангеєва Надія Іванівна докт. техн. наук, професор

Русавська Валентина Андріївна, канд. іст. наук., проф. з нак.

Литвиненко Тамара Євгенівна, канд. екон. наук, проф. з нак.

Долгова Людмила Іванівна, канд. екон. наук, доцент

 

 

Програму обговорено і схвалено на засіданні кафедри готельно-ресторанного бізнесу 05 січня 2012р., протокол № 7.

 

 

Рецензенти: Верезомська Ірина Георгіївна, канд. екон. наук, доц.

Литвиненко Ярослав Васильович, канд. екон. наук, проф. з нак.


Вступ

 

Державна атестація підготовки спеціалістів спеціальності 7.14010101 «Готельна і ресторанна справа» передбачає встановлення фактичної відповідності рівня отриманих теоретичних знань і практичних навичок студентів-випускників вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціаліста напряму підготовки 140101 «Готельно-ресторанна справа».

Державна атестація спеціалістів з готельної і ресторанної справи здійснюється Державною екзаменаційною комісією Київського національного університету культури і мистецтв, затвердженою Міністерством культури України, після виконання студентами спеціальності 7.14010101 «Готельна і ресторанна справа» навчального плану у повному обсязі, із застосуванням загальнодержавних методів оцінки знань у формі Комплексного державного іспиту.

Державна атестація спеціалістів з готельної і ресторанної справи проводиться на підставі Комплексного державного іспиту з метою виявити готовність студентів-випускників до самостійного виконання службових обов’язків в закладах готельного і ресторанного господарств різних форм власності та організаційно-правових форм підпорядкованості, масштабів підприємств, а саме: удосконалення управлінсько-організаційної діяльності підприємств на всіх його ділянках; вирішення проблем підвищення ефективності виробництва в готелях і ресторанах, застосовуючи сучасні ринкові методи господарювання; ведення розвитку бізнесу за правилами ринкового середовища, застосовуючи ефективне управління, спрямоване на довгострокову перспективу, відпрацьовуючи конкретні форми економічної конкуренції, сприяючи формуванню конкурентних переваг, широке застосування сучасних методів і прийомів інноваційної діяльності в готельній і ресторанній справі на основі активного розроблення і впровадження науково обґрунтованих інноваційних технологій, як критеріїв розширення асортименту та якості продукції / послуг, підвищення рівня конкурентоспроможності підприємств.

Програма Комплексна державного іспиту відображає специфіку спеціальності 7.14010101 «Готельна і ресторанна справа», містить теоретичні питання з циклу професійної та практичної підготовки, які формують необхідний освітньо-кваліфікаційний рівень майбутніх спеціалістів, відповідно Галузевого стандарту Вищої освіти України підготовки спеціалістів, а саме:

- інноваційні технології в ресторанному та готельному господарстві;

- стратегічний менеджмент;

- стратегічний маркетинг;

- управління конкурентоспроможністю підприємств готельного і ресторанного господарства;

- інноваційний менеджмент.

До Комплексного державного іспиту також включаються тестові питання з кожної дисципліни, вирішення та обґрунтування практичних ситуаційних завдань.

Під час підготовки до Комплексного державного іспиту і в процесі його проведення рекомендується користуватися даною програмою та законодавчими актами, нормативними документами, що регламентують діяльність підприємств готельно-ресторанного бізнесу.

 


КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

Підсумкова оцінка

За результатами складеного Комплексного державного іспиту випускник отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як сума балів за:

- відповіді на теоретичні питання,

- вирішення тестового завдання,

- виконання індивідуального ситуаційного завдання.

Шкала оцінювання:

  Питання 1 (П1) Питання 2 (П2) Питання 3 (П3) Тести (Т) Ситуаційне завдання (СЗ) Разом (підсумкова оцінка - ПО)
Максимальна оцінка в балах 20 20 20 16 (8 тестів *2 бали) 24 100

 

Максимальна оцінка в балах – 100 балів.

Розрахунок підсумкової оцінки: ПО = П1 + П2 + П3 + Т + СЗ

Трансформація рейтингової оцінки

Сума набраних рейтингових балів при складанні Комплексного державного іспиту переводиться в оцінки системи оцінювання ECTS відповідно до таблиці:

Підсумковий рейтинговий бал Підсумкова оцінка за шкалою ECTS Традиційна екзаменаційна оцінка
91 <= RD = 100 A – Відмінно Відмінно
84 <= RD <= 90 B – Дуже добре

Добре

76 <= RD <= 83 C – Добре
66 <= RD <= 75 D – Задовільно

Задовільно

61 <= RD <= 65 E – Достатньо (задовольняє мінімальні критерії)
21 <= RD <= 60 FХ – Незадовільно Незадовільно

 

Оцінка«A – Відмінно». Студент, відповідно до завдання Комплексного державного іспиту, глибоко та всебічно розкрив зміст поставлених питань, зробив необхідні узагальнення та висновки, зумів логічно та аргументовано викласти навчальний матеріал, продемонстрував здатність до самостійного аналізу і творчого розв’язання та обґрунтування ситуаційного завдання і відповів на тестові питання. Така оцінка виставляється за всі правильно виконані завдання і припускає 80% правильних відповідей на тестові запитання.

Оцінка«В – Дуже добре».Студент, відповідно до завдання Комплексного державного іспиту, всебічно розкрив зміст поставлених питань, а саме: відповів на комплекс поставлених питань, зробив необхідні узагальнення та висновки, продемонстрував здатність творчого розв’язання ситуаційного завдання і відповів на тестові питання. Така оцінка виставляється за всі правильно виконані завдання і припускає 70% правильних відповідей на тестові завдання.

Оцінка«С – Добре».Студент, відповідно до завдання Комплексного державного іспиту, розкрив зміст питань, але не досить глибоко і аргументовано виклав матеріал, під час відповідей та при розв’язанні ситуаційного завдання допустив деякі неточності і не проявив належної самостійності у викладенні думок. Така оцінка виставляється за правильне виконання переважної більшості завдань і припускає понад 70% правильних відповідей на тестові завдання.

Оцінка«D – Задовільно».Студент, відповідно до завдання Комплексного державного іспиту, не повністю розкрив зміст поставлених питань, виявив знання основного програмного матеріалу в обсязі, необхідному для подальшого навчання і роботи. Така оцінка виставляється студенту який правильно відповів більш ніж на половину тестових завдань (<50%) і володіє необхідним резервом знань для усунення допущених помилок під керівництвом викладача.

Оцінка«Е – Достатньо».Студент, відповідно до завдання Комплексного державного іспиту, поверхнево відповів на поставлені питання, не виявив належного рівня теоретичних знань, не зміг застосувати методичні положення для вирішення практичних завдань, тестове завдання виконав менш ніж на 40%.

Оцінка«FХ – Незадовільно». Студент, відповідно до завдання Комплексного державного іспиту, не розкрив змісту питань, не опрацював рекомендовану літературу, не зміг застосувати теоретичні положення та методичний інструментарій у практичних, аналітичних завданнях, не виконав тестові і ситуаційне завдання.


ЗМІСТ ПРОГРАМИ

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 304; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!