ЕМІСІЙНІ ОПЕР БАНКІВ З ЦП (ВИПУСК ТА РОЗМІЩЕННЯ ВЛАСНИХ ПАЙОВИХ ЦП)



Емісійна діяльність банків – це випуск власних ЦП з метою: залучення коштів для формування і поповнення статутного капіталу; тимчасового залучення ресурсів для проведення окремих банк. операцій, фін. певних програм чи напрямів діяльності.

 Види емісійних операцій: Операції з випуску інструментів власності; Операції з випуску боргових зобов’язань; Операції з випуску похідних цінних паперів.

Акція - ЦП без установленого строку обігу, засвідчує дольову участь у статутному фонді АТ, підтверджує членство в АТ та право на участь в управлінні ним, дає право його власникові на одержання частини прибутку у вигляді дивіденду, а також на участь у розподілі майна при ліквідації АТ. Емісія акцій– це орг. діяльність емітента щодо випуску акцій, яка здійснюється з метою: формування стату. фонду; збільшення статут. капіталу при додатковому випуску акцій; розщеплення або консолідації акцій; реорганізації банку. Рішення про випуск акцій приймається засновниками акціонерного товариства або загальними зборами акціонерів акціонерного товариства. Рішення про випуск акцій оформляється протоколом. Процедура випуску акцій включає: 1) прийняття рішення про випуск; 2) підготовку проспекту, який містить необхідну інформацію про випуск; 3) державну реєстрацію випуску акцій та реєстрацію проспекту емісії в ДКЦПФР; 4) публікацію проспекту емісії в ЗМІ; 5) виготовлення акцій, якщо емісія здійснюється в документарній формі; 6) організацію розповсюдження акцій; 7) реєстрацію і публікацію результатів випуску акцій.

Вексель - цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя (векселедержателю). Види векселів: простий, переказний. Порядок випуску та обігу векселів визначається КМУ. Емісія векселів провадиться банками – юр. особами, котрі мають ліцензію на здійснення операцій з ЦП і не може передоручатись філіям та безбалансовим відділенням. Векселі можуть випускатися серійно – тоді на їх лицьовому боці зазаначаються серія і номер векселя. найчастіше застосовуються банківські векселі, виписані на певну дату, у векселі визначається метод визначення процентної ставки. при заповненні векселя на строк від моменту виписки зазначається номінал векселя, а сам він реалізується з дисконтом. Коли вексель виписано терміном за поданням – у ньому визначається процентна ставка, за якою нараховуватимуться доходи, а вексель продається за номіналом. Банківський вексель має депозитний характер, оскільки засвідчує зобов'язання банку повернути внесені клієнтом кошти. На відміну від ощадного сертифікату, вексель привабливий у високій здатності до обертання.

Ощадний (депозитний) сертифікат - письмове свідоцтво банку про депонування грошових коштів, яке засвідчує право вкладника на одержання після закінчення встановленого строку депозиту і % по ньому. Видаються строкові (під певний договірний % на визначений строк) або до запитання, іменні та на пред'явника. Іменні сертифікати обігу не підлягають, а їх продаж (відчуження) іншим особам є недійсним. Сертифікати можуть бути випущені тільки в національній валюті: одноразово або серіями; іменні або на пред'явника; строкові або до запитання. Умови та строк випуску сертифікатів банки повинні зареєструвати в Державній комісії з ЦП та фондового ринку. Розповсюдження сертифікатів банки здійснюють через свої філії і відділення, а також через брокерські контори на фондовому ринку. При продажу сертифікатів банки заповнюють всі реквізити сертифіката і корінці до нього.

Облігація - ЦП, що засвідчує внесення її власником грош. коштів і підтверджує зобов'язання відшкодувати йому номін. вартість цього ЦП в передбачений в ньому строк з виплатою фіксованого % (якщо інше не передбачено умовами випуску). Облігації усіх видів розповсюджуються серед п-в і громадян на добровільних засадах. Випускаються облігації таких видів: а)ОВДП б)облігації місцевих позик; в)облігації п-в. Облігації п-в випускаються п-вами усіх передбачених законом форм власності, об'єднаннями п-в, АТ та іншими товариствами і не дають їх власникам права на участь в управлінні. Умови випуску і розповсюдження облігацій п-в визначаються законодавством і статутом емітента. Рішення про випуск облігацій внутрішніх і місцевих позик приймається відповідно КМУ і місцевими радами. У рішенні повинні визначатися емітент, умови випуску і порядок розміщення облігацій. Рішення про випуск облігацій п-в приймається емітентом і оформ. протоколом.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 233; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!