Схема доміциляції векселя банком



1. Доручення векселедавця (акцептанта), здійснити платіж по векселю;

2. Реєстрація векселя, за якою банк виступає особливим платником;

3. Надання грошових коштів, достатніх для оплати вексельних зобов¢язань;

4. Пред¢явлення векселя до платежу;

5. Погашення векселя;

6. Надання векселя з розпискою у платежі;

7. Повідомлення векселедавця про погашення векселя з передачею йому бланка векселя з розпискою;

8. Оплата.


КОРОТКОСТРОКОВЕ КРЕДИТУВАННЯ СГД В ПОТОЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Кредити в поточ д-ть надаються позичальникам для задоволення потреб в обігових коштах для придбання поточних активів. До них відносять: овердрафт, операції РЕПО, врахування векселів, факторинг, кредити за внутр торг опер-ми, кредити за експортно-імпортними операціями. Док, необхідні для отримання кредиту в поточ д-ть: клопотання (заява),техніко-економічне обгрунтування кредит заходу та розрах економ ефекту від його реалізації, копії контрактів та угод з партнерами, фін. бух документація, забезпечення кредиту. Для клієнтів ін. банків додатково надаються: установчі док, картка із зразками підписів, виписка із поточ рахунку, довідка про наявність заборг-ті за позичками. Порядок проведення опер-ї кред-ня СГД в поточ д-ть:1) подання необ док до банку;2) аналіз кредит-ті позич-ка;3) розгляд кредит комітетом можливості надан кредиту;4) уклад кредит договору;5) надан кредиту;6) сплата % та погаш кредиту. Кредит проект на підставі представлених клієнтом док проход експертизу. Матеріали експертизи перед на розгляд кредит комітету. Надання без% кредитів заборон. Нарах % за корис-ня кредитом здійсн щомісяця, але не рідше одного разу на квартал. Погаш кредиту відб в порядку і в строки визначені в кредит договорі за рах коштів позич-ка з поточ рахунку клієнта. Процент за кредит– плата, яку отримує кредитор від позичальника за користування кредитом. Його джерелом є прибуток. % за кредит відображає еф-ть використання кредиту і кількісно відображ в нормі або ставці, яка визнач за формулою: % = Річний дохід на позичковий капітал / Сума над кредиту * 100%. Види %: фіксовані, плаваючі (коливаються залежно від роз-ку кредит відносин, облікової ставки НБУ). Сплату % позичальник має право здійснювати як в нац, так і в іноз валюті.

Погашення кредиту відбувається у порядку і в строки, визначені в кредит договорі за рах коштів поз-ка, з поточ рах клієнта. Воно може бути: одноразове, у розстрочку. Позичальник має право дострок погашення позики і % по ній. Якщо в день повернення кредиту клієнт не погасить борг, банк своїм розпорядженням перевод строкову забор-ть у прострочену. Банк може надати відстрочку погашення позики та % у разі виникнення труднощів, які не залежать від клієнта, але клієнт вживає заходів щодо їх усунення. Банк оформ пролонгацію дод угодою, яка є невід’ємною частиною кредит договору, при цьому % ставка за кредит підвищується. Банк може відмовити у пролонгації кредиту, тоді він реалізує своє право на стягнення суми кредиту і % шляхом реалізації заставленого майна.


ДОВГОСТРОКОВЕ КРЕДИТУВАННЯ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ІНВЕСТИЦІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ.

Довгострокове кредитування – надання банками та іншими кредитними інститутами на тривалий строк позичок підприємствам, організаціям та приватним особам, головним чином в інвестиційну діяльність. Об'єктом д/с кредитування є капітальні вкладення (реальні інвестиції). До капітальних вкладень відносять: будівельномонтажні роботи, придбання обладнання.

Кредити в інвестиційну діяльність призначаються для задоволення потреби позичальника в інвестиційних коштах для придбання ОЗ (на відновлення, розширення, та створення основних засобів), носять довгостроковий характер. До кредитів в інвестиційну діяльність відносяться: кредити на будівництво та освоєння землі; кредити на купівлю будівель, споруд, обладнання та землі; фінансовий лізинг.

Обов'язкові умови д/с кредитування в інвестиційну діяльність: статус позичальника як юр. особи та його кредитоспроможність; екологічна безпека об'єкта; забезпечення своєчасного і повного повернення кредиту і процентів; дотримання норм тривалості будівництва.

Джерела коштів для д/с кредитування: ресурси, мобілізовані банком; бюджетні кошти; кошти НБУ; кошти міжнародних організацій.

Документи для отримання д/с кредиту: клопотання; титульний список будови; копія зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва; договір підряду; розрахунок потреби в кредиті, строків його погашення; фін. бух. документація; акт на виділення зем ділянки для буд-ва; тех. еконм. обгрунтування кредиту;копію статуту організації; документи, які гарантують забезпечення кредиту; довідку органу охорони природи про екологічну експертизу; розрахунок строків окупності та погашення д/с кредиту.

Особливості д/с кредитування:1) банк має враховувати можливості під-ва до самофінансування та залучення коштів з інших джерел;2) при кредитуванні обов'язково вивчається екологічна безпека об'єкта кредитування (екологічна експертиза);3) кредит надається при умові окупності затрат об'єкта кредитування або ж при наявності умов повернення кредиту за рахунок загальних умов діяльності позичальника;4) обов'язковими є дотримання норм тривалості будівництва.

Основні джерела погашення д/с кредиту: прибуток під-ва; економія від зниження собівартості; кошти фонду економ стимулювання: амортизація відрахування; зменшення розміру відрахувань у державний бюджет; інші вільні кошти. Максимальний строк користування кредитом включає в себе: 1.нормативний строк здійснення затрат;2строк окупності кредиту.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 226; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!