ІІІ. Практичні завдання до СРС



Завдання 1.

У 200_ р. згідно даних фінансової звітності сума прибутку по організації склала 50,6 тис. грн. Напрямками використання всього прибутку були:

- нарахування дивідендів своїм працівникам (8,5 тис.грн.);

- виплати за облігаціями (6,0 тис. грн.);

- нарахування премій за виробничі результати (20,0 тис. грн.);

- відрахування в резервний капітал (15,2 тис. грн.). При цьому були здійсненні такі записи: Дт 44 "Нерозподілені прибутки" Кт43 "Резервний капітал", 66 "Розрахунки з оплати праці".

Необхідно встановити правильність напрямків та розміри використання прибутку, а також відображення їх на рахунках бухгалтерського обліку.

Завдання 2.

За перше півріччя 2010 р. підприємство реалізувало 4500 фундаментальних блоків, за які надійшов виторг на поточний рахунок загальною сумою 354630 грн. разом з ПДВ. Витрати становлять 354000 грн. Крім того, від звичайної діяльності було отримано доходу 5000 грн. 30 червня 2010 р. покупцями були повернені 30 блоків, які виявилися неякісними. Ревізор встановив, що в бухгалтерській звітності було відображено суму прибутку 5630 грн.

Необхідно вказати, який загальний результат і в якій сумі повинен бути відображений у звітності; які бухгалтерські проведення повинен скласти бухгалтер за переліченими фактами.

Завдання 3.

Врахування до фінансових результатів сум нарахованого податку на прибуток на підприємстві показують записом: Дт 79 «Фінансові результати» Кт 98 «Податок на прибуток» без використання рахунків другого порядку.

Потрібно вказати можливі наслідки таких дій бухгалтерії; запропонувати усі ймовірні записи, використавши рахунки другого порядку; дати інтерпретацію зворотного бухгалтерського запису: Дт 98 «Податок на прибуток» Кт 79«Фінансові результати» і вказати коли це можливо.

           ТЕМА 10. ПЕРЕВІРКА СТАНУ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

ТА ЗВІТНОСТІ

Програма теми: Завдання і джерела ревізії. Перевірка реальності балансу, тотожності синтетичного і аналітичного обліку; нормативно-правове забезпечення та умови праці, правильність розподілу посадових обов’язків, та складання звітності.

Література: 2, 3 [с. 273-283], 4 [с. 232-244], 5 [с. 176-185], 9-12.

І. Теоретичні питання для СРС

1. На яких об’єктах варто зосередити увагу під час перевірки правильності ведення обліку та складання фінансової звітності?

2. Які джерела інформації використовують під час проведення ревізії правильності ведення обліку та складання фінансової звітності.

3. У чому полягає перевірка облікової політики підприємства?

4. Що ревізору потрібно з’ясувати під час перевірки даних синтетичного і аналітичного обліку?

5. Яке основне завдання ревізії достовірності даних обліку?

6. Що ревізору потрібно з’ясувати під час перевірки діяльності головного бухгалтера?

7. Які методичні прийоми використовують для здійснення ревізії достовірності обліку та звітності?

8. Що передбачає перевірка правильності складання фінансової звітності?

9. Які основні питання потрібно з’ясувати ревізору, здійснюючи ревізію внутрігосподарської діяльності підприємства?

10. Порядок оскарження рішення податкових органів.

ІІ. Тестові завдання до СРС.

1. Завдання ревізії бухгалтерського обліку і звітності: а) перевірка стану бухгалтерського обліку; б) дати оцінку достовірності звітності підприємства, установити наявні порушення в бухгалтерському та податковому обліку підприємства і розробити належні заходи щодо реалізації матеріалів контролю; в) перевірка стану податкового обліку; г) усі відповіді вірні.

2. Одним з основних напрямів ревізії бухгалтерського обліку і звітності є: а) дати загальну оцінку стану облікового процесу на ревізованому підприємстві; б) визначити, чи забезпечує облік системний контроль за фінансово-господарською діяльністю підприємства, збереженням і використанням матеріальних ресурсів, станом розрахунків; в) перевірка організації облікової і контрольної роботи на підприємстві; г) усі відповіді вірні.

3. Що із нижперечисленого не є джерелом ревізії бухгалтерського обліку і звітності: а) положення про бухгалтерію як структурний підрозділ управ­лінського персоналу підприємства, посадові інструкції працівників бухгалтерії, плани роботи і матеріали з їх виконання; б) облікові реєстри з аналітичного, оперативного, синтетичного і податкового обліку; в) первинні документи; г) статут підприємства.

4. Першочерговим етапом контролю і ревізії бухгалтерського обліку і звітності є: а) перевірка обґрунтованості планів роботи бухгалтерії і стану їх виконання; б) перевірка наявності нормативно-правової інформації; в) перевірка організації архіву облікової інформації; г) перевірка планування та організації праці працівників бухгалтерії.

5. При контролі стану первинного обліку перевіряється: а) дотримання застосування типових форм документів (метод обстеження); б) правильність оформлення документів (методи нормативної перевірки, візуальної перевірки реквізитів документів); в) дотримання правил внесення виправлень у первинні документи (метод нормативної перевірки); г) усі відповіді вірні.

6. Основними порушенням при перевірці стану бухгалтерського обліку є: а) порушення в застосуванні Плану рахунків; б) наявність бухгалтерських записів, необґрунтованих належно оформленими первинними документами; в) порушення правил внесення виправлень у документи та облікові реєстри, особливо за минулі періоди; г) усі відповіді вірні.

7. Перевірка достовірності звітності починається з: а) перевірка наявності документів про реєстрацію його як платника податків, обсягів по формах установленої звітності, ураховуючи специфіку підприємницької діяльності; б) дотримання правил внесення виправлень у первинні документи; в) перевірка стану обліку в матеріально відповідальних осіб; г) усі відповіді вірні.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 275; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!