ІІІ. Практичні завдання до СРС



Завданя 1.

Перевірити чи правильно прокласифіковано кожну з нижчеперелічених статей витрат як прямі і непрямі, змінні та постійні:

А) до прямих витрат витрат бухгалтером віднесено: орендна плата за виробничі підрозділи, страхова компенсація робочим заводу, сировина та матеріали, заробітна плата робітникам, паперові рушники для заводської душової кабінки.

Б) до не прямих витрат віднесено: продукти для заводської кав’ярні, зарплата заводського комірника, програма підготовки менеджерів, амортизація станків і обладнання, пікнік для робітників.

В) до змінних витрат віднесено: орендна плата за виробничі підрозділи, страхова компенсація робочим заводу, сировина та матеріали, заробітна плата робітникам, паперові рушники для заводської душової кабінки, металолом для доменної печі.

Г) до постійних витрат віднесено: продукти для заводської кав’ярні, зарплата заводського комірника, програма підготовки менеджерів, амортизація станків і обладнання, пікнік для робітників.

Завдання 2.

Виробнича компанія представила наступні дані по ТМЗ на початок і кінець звітного періоду (тис. грн.)

1. Сировина і матеріали на початок звітного періоду становили 22000 тис. грн., а на кінець – 30000 грн.

2. Незавершене виробництво на початок звітного періоду – 40000 тис. грн., а на кінець – 48000 грн.

3. Готова продукція на початок звітного періоду – 25000 тис. грн., на кінець – 18000 грн.

Протягом даного періоду компанія понесла наступні витрати: а) придбано матеріали – 300000 тис. грн., б) витрати на основну і додаткову заробітну плату – 180000 тис. грн., в) податки, комунальні послуги та амортизація виробничого приміщення – 50 тис. грн. г) заробітна плата торгового і адміністративного персоналу – 64000 тис. грн. Собівартість реалізованої продукції становить 539 000 тис. грн.

Необхідно перевірити ревізором правильність обчислення собівартості реалізованої продукції за вказаний період, відобразити операції на рахунках бухгалтерського обліку.

Завдання 3.

Виробнича компанія представила наступні дані по ТМЗ на початок і кінець звітного періоду (тис. грн.)

1. Сировина і матеріали на початок звітного періоду становили 12000 тис. грн., а на кінець – 20000 грн.

2. Незавершене виробництво на початок звітного періоду – 30000 тис. грн., а на кінець – 42000 грн.

3. Готова продукція на початок звітного періоду – 20000 тис. грн., на кінець – 18000 грн.

Протягом даного періоду компанія понесла наступні витрати: а) придбано матеріали – 185000 тис. грн., б) витрати на основну і додаткову заробітну плату – 135000 тис. грн., в) податки, комунальні послуги та амортизація виробничого приміщення – 30 тис. грн. г) заробітна плата торгового і адміністративного персоналу – 54000 тис. грн. д) орендна плата за виробниче приміщення становить 50000 грн. Собівартість реалізованої продукції становить 326 000 тис. грн.

Необхідно перевірити ревізором правильність обчислення собівартості реалізованої продукції за вказаний період, відобразити операції на рахунках бухгалтерського обліку.

ТЕМА 9. КОНТРОЛЬ І РЕВІЗІЯ ФОНДІВ І ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Програма теми: Завдання і джерела проведення ревізій. Ревізія операцій по статутному та інших фондах. Контроль за забезпеченістю власними оборотними коштами, за станом дебіторської і кредиторської заборгованості. Методика виявлення можливих порушень і зловживань.

Література: 2, 3 [с. 263-272], 4 [с. 217-221], 5 [с. 163-176], 9-12.

І. Теоретичні питання для СРС

1. Завдання та джерела інформації під час ревізії фінансових результатів, оподаткування і використання прибутку.

2. Ревізія статутного і пайового капіталу.

3. Ревізія операцій по інших фондах.

4. Контроль за забезпеченістю власними оборотними коштами.

5. Контроль за станом дебіторської і кредиторської заборгованості.

6. Ревізія чистого прибутку підприємства і його використання.

7. Ревізія оподаткування прибутку.

8. За допомогою яких показників проводять оцінювання платоспроможності підприємства?

9. Що показують показники рентабельності?

10. Що передбачає контроль розрахункових відносин з державним бюджетом?

11. У чому полягає прикінцева стадія контролю фінансового стану?

12. Ревізія фінансових результатів з обліку різних видів діяльності підприємства.

ІІ. Тестові завдання до СРС

1. Контроль фінансових результатів проводиться в розрізі: а) джерел формування балансового прибутку; б) доходів та витрат підприємства; в) джерел формування прибутку від основної діяльності.

2. До позареалізаційних доходів включаються: а) доходи від фінансових вкладень підприємства в цінні папери; б) від пайової участі в спільних підприємствах; в) від здачі майна в оренду; г) виявлені в поточному році прибутки минулих років, надходження раніше списаних боргів (безнадійна дебіторська заборгованість); д) прострочена кредиторська заборгованість підприємств недержавної форми власності; е) усі відповіді вірні.

3. Для перевірки коштів цільового фінансування і цільових надходжень використовується інформація рахунка: а) 48 “Цільове фінансування і цільове надходження”; б) 40 «Статутний капітал»; в) 47 «Забезпечення майбутніх витрат і платежів».

4. Основна форма звітності для перевірки ставну і використання власного капіталу: а) «Баланс»; б) «Звіт про фінансові результати»; в) «Звіт про рух грошових коштів»; г) «Звіт про власний капітал».

5. При оголошенні передплати на акції за їх номінальною вартістю провадиться запис на формування статутного капіталу:

а) Д-т 46 «Неоплачений капітал»К-т 40 «Статутний капітал»; б) Д-т 40 «Резервний капітал»К-т 44 «Нерозподілений прибуток»; в) Д-т 31 «Рахунки в банку»К-т 40 «Статутний капітал».

6. Збільшення статутного капіталу може здійснюватись шляхом: а) випуску нових акцій; б) обміну облігацій на акції; в) збільшення номінальної вартості акцій; г) всі відповіді вірні.

7. При збільшенні статутного капіталу за рахунок чистого доходу підприємства операція відображається записами: а) Д-т 52 «Довгострокові зобов’язання за облігаціями» К-т 40 «Статутний капітал»; б) Д-т 46 «Неоплачений капітал» К-т 40 «Статутний капітал»; в) Д-т 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді»К-т 40 «Статутний капітал»

8. При збільшенні статутного капіталу за рахунок обміну облігацій АТ на його ж акції операція відображається записами: а) Д-т 52 «Довгострокові зобов’язання за облігаціями» К-т 40 «Статутний капітал»; б) Д-т 46 «Неоплачений капітал» К-т 40 «Статутний капітал»; в) Д-т 31 «Рахунки в банку»К-т 40 «Статутний капітал».


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 264; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!