ІІІ. Практичні завдання до СРС



Завдання 1.

Документальна перевірка встановила, що ТзОВ «Овертранс» не сплатило ПДВ у розмірі 6500 грн., термін сплати якого минув 25 днів тому. Необхідно вказати суть порушення, розрахувати фінансові санкції та відобразити операції на рахунках бухгалтерського обліку.

Завдання 2.

За невчасне подання податкової декларації до підприємства були застосовані фінансові санкції сумою 550 грн. Сума податків, що належить до сплати за податковою декларацією, – 4500 грн. Необхідно визначити правильність розрахунку суми фінансових санкцій та вказати кореспонденцію рахунків.

Завдання 3.

За лютий 2010 р. на ДП «МайстерАвтоДор»:

1. Реалізовано покупцям і замовникам готову продукцію на суму 120000 грн., в т. ч. ПДВ – 20000 грн. (кошти надійшли на поточний рахунок).

2. Придбано у постачальника сировину і матеріали на суму 60000 грн., в т. ч. ПДВ – 10000 грн.

3. Сплачено постачальникам за придбані сировину і матеріали – 40000 грн.

Згідно з декларацією нараховано до сплати у бюджет ПДВ сумою 12000 грн. Потрібно: здійснити бухгалтерські записи а проаналізувати правильність нарахування суми ПДВ.

ТЕМА 8. КОНТРОЛЬ І РЕВІЗІЯ ВИРОБНИЦТВА І СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ТА ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ

Програма теми: Завдання і джерела ревізії. Перевірка виконання плану виробництва продукції. Контроль і ревізія витрат що складають собівартість продукції. Методика виявлення можливих порушень і зловживань. Перевірка обгрунтованості плану реалізації продукції. Достовірність облікових показників реалізації продукції.

Література: 2, 3 [с. 250-262], 4 [с. 148-169], 5 [с. 145-158], 9-12.

І. Теоретичні питання для СРС

1. Основні завдання ревізії витрат та собівартості готової продукції.

2. Основні джерела ревізії витрат та собівартості готової продукції.

3. Основні етапи проведення ревізії витрат та собівартості продукції.

4. Документування обліку та розподілу прямих витрат.

5. Основна мета перевірки калькуляції собівартості продукції.

6. Методи калькулювання собівартості продукції.

7. Основні порушення під час проведення ревізії структури та суми витрат і собівартості незавершеного виробництва, готової та реалізованої продукції.

ІІ. Тестові завдання до СРС

1. Недостача цінностей у межах затверджених норм втрат списується на:а) витрати виробництва;б) загальногосподарські витрати;в) за рахунок винних осіб;г) витрати на збут.

2. Метою ревізії витрат та собівартості готової продукції є: а) перевірка достовірності інформації щодо витрат, наведеної у звітності підприємства та правильності формування калькуляції собівартості; б) перевірка правильності ведення обліку фактичних витрат та наступного їх включення до собівартості продукції; в) встановлення правильності документального оформлення обліку витрат і собівартості готової продукції; г) виявлення внутрішніх резервів збільшення обсягу випуску продукції та підвищення її якості.

3. Ревізію витрат та собівартості готової продукції слід починати з перевірки: а) правильності та обґрунтованості кошторисів за окремими видами витрат; б) правильності складання калькуляції собівартості продукції за статтями витрат; в) формування витрат виробництва за елементами; г) формування витрат виробництва за статтями.

4. Перевіряючи ведення обліку і розподілу прямих витрат, аналізують дані, що містяться в: а) техніко-виробничих звітах; б) виробничих актах; в) актах виконаних робіт; г) відомостях розподілу витрат матеріалів за напрямками виробничих витрат.

5. За ступенем впливу обсягу виробництва вит­рати поділяються на:а) умовно-постійні й умовно-змінні;б) прямі й непрямі;в) поточні, довгострокові та одноразові;г) продуктивні, непродуктивні та надзвичайні.

6. Метод, що застосовується при калькулюванні одного замовлення, що відкривається на виробництво одного абодекількох однорідних виробів, називається:а) попередільним;б) за замовленням;в) нормативним;г) простим.

7. Метод, що застосовується на підприємствах, де виго­товляється однорідна по вихідній сировині, матеріалах і ха­рактеристиках обробки масова продукція, називається:а) попередільним;б) за замовленням;в) нормативним;г) простим.

8. Метод, що використовується у випадку калькулювання виробництв, що випускають однорідну продукцію, що не ма­ють незавершеного виробництва, називається:а)попередільним;б) за замовленням;в)нормативним;г)простим.

9. Метод калькулювання для підприємств обробних галу­зей промисловості називається:а) попередільним;б) за замовленням;в) нормативним;г) простим.

10. До витрат за календарними періодами належать:а) постійні й змінні;б) прямі й непрямі;в) поточні, довгострокові та одноразові;г) продуктивні, непродуктивні та надзвичайні.

11. За способом перенесення витрат на собівартість про­дукції вони поділяються на:а) постійні й змінні;б) прямі й непрямі;в) поточні, довгострокові та одноразові;г) продуктивні, непродуктивні та надзвичайні.

12. Завищення норм закладки сировини при виготов­ленні блюд на підприємстві суспільного харчування може призвести до:а) заниження продажної ціни блюда;б) надлишку сировини на виробництві;в) нестачі сировини на виробництві;г) зменшення валових витрат.

13. Заниження норм закладки сировини при виготов­ленні блюд на підприємстві суспільного харчування може призвести до:а) завищення продажної ціни блюда;б) надлишку сировини на виробництві;в) нестачі сировини на виробництві;г) збільшення валового доходу.

14. Метод калькулювання змінних витрат, спрямований на забезпечення контролю за формуванням маржинального прибутку підприємства у розрізі конкретних видів про­дукції, називається:а) попередільним;б) «директ-костинг»;в) нормативним;г) простим.

15. Державні фіксовані ціни встановлюються:а) виробником за узгодженням з покупцями;б) постановами КМУ;в) підприємствами за домовленістю сторін;г) роздрібними торговельними підприємствами.

16. Вільні роздрібні ціни встановлюються:а) виробником за узгодженням з покупцями;б) постановами КМУ;в) підприємствами за домовленістю сторін;г) роздрібними торгівельними підприємствами.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 277; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!