Розкрийте методологічні засади історичної школи в економічній науці та охарактеризуйте етапи її еволюції.



Історична школа - напрям, що виник у Німеччині в XIX столітті. Його представники вважали, що економічне життя країни регулюється специфічними для кожної нації історично сформованими, соціальними інструментами, серед яких вирішальна роль належить державі.

Методологічні засади історичної школи:**** критично ставиться до універсалізму класичної школи; наголошує що економічні дослідження повинні базуватися не на абстрактно-теоретичному аналізі, а на основі конкретних історичних факторів ек розвитку конкретної держави.***, історична школа предмет політичної економії вбачала в дослідженні народного господарства певної країни.


Відрізнялась історична школа від класичної і методом дослідження. Вона використовувала історичний метод(критично ставиться до універсалізму класичної школи; наголошує що економічні дослідження повинні базуватися не на абстрактно-теоретичному аналізі, а на основі конкретних історичних факторів ек розвитку конкретної держави.).

Історична школа поділяється на стару і нову.

Стара:

В. Рошер--- Досліджуючи історію становлення й розвитку економічних процесів у різних країнах, він намагається встановити причини їхніх національних особливостей. Рошер у своїй теорії велику увагу для розвитку національної економіки приділяв індустрії, покращення сполучення транспорту. Його теорія про розвиток машинобудівної промисловості дало великий поштовх німецькому автовиробнику. Головне завдання Рошера: доповнити у загальнити вже існуючу теорію класичної політекономії.
Бруно Гільдебранд —Він значно рішучіше, ніж Рошер, нападає на класичну політекономію: не визнає об'єктивності економічних законів, універсальності узагальнень, принципу індивідуалізму і критикує Рошера за те, що той намагається примирити свою теорію з класичною.
Вершиною прогресу економіки, на думку Гільдебранда, є кредитне господарство. Роль держави полягає в керівництві соціально-економічним процесом.

Нова:

Становлення нової історичної школи відбувалось у дещо відмінних соціально-економічних умовах історичного розвитку Німеччини: звершилось об'єднання німецьких земель, промисловий переворот 40—60-х pp., воєнна перемога Пруссії над Францією та приєднання до Німеччини промислово розвинених територій, подальше зміцнення культу німецької держави.

Г. Шмоллер: ****відстоював історичний метод аналізу, *** Визначав політичну економію як науку, покликану вивчати людську діяльність, спрямовану на задоволення різноманітних потреб**** Водночас німецький вчений виступав проти залучення математики до економічних досліджень, мотивуючи це тим, що людська психіка є надто складним завданням для диференціального обчислення.*** стверджував, що економічного успіху в житті здатні досягти лише люди, вчинки, доброчесність та порядність яких відповідають високим моральним засадам.

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!