Адам Сміт – «Дослідження про природу і причини багатства народів».



Основні положення Адама Сміта:

1)Предмет дослідження – суспільний розвиток, зростання добробуту, яким він вважав щорічну працю людей.

2)Концепція економічної людини (людина економічно є по собі егоїстичною і дбає лише про нагромадження власного багатства, відтак суспільство - це міновий союз економічних людей).

3)Концепція «невидимої» руки ринку – необхідною умовою дії економічних законів є механізм вільної конкуренції,який у найкращий спосіб узгоджує інтереси окремої особи і суспільства в цілому.

4)Концепція економічного лібералізму - державі не слід втручатися в економічні процеси так як це порушує природну рівновагу економічної системи, тому роль держави зводить до ролі «нічного сторожа» - «лише мир, необтяжливі податки та терпеливість в управлінні, решту зробить природний вплив подій».

5)Досліджував питання продуктивності і поділу праці. Продуктивною вважав працю лише у сфері матеріального виробництва. Поділ праці істотно підвищує продуктивність праці.

6)Джерелом вартості є праця. Спостерігається двоїстий підхід, у подальшому в своїх дослідженнях передбачає, що земля та капітал беруть участь у створенні вартості.

7)Гроші - головна функція – функція обміну.

8)Капітал складається з двох частин: запас речових предметів від якої очікується прибуток безпосередньо іде на споживання. Капітал поділяється на основний і оборотний і нагромаджується бережливістю.

 

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!