Особи, призвища яких не внесені до листа рапорту арбітра, під час матчу не мають права перебувати у межах технічного майданчика.



13. Заміни проводяться з числа футболістів, прізвища яких внесені до листа рапорту арбітра.

14. Представникам команд у присутності арбітра дозволяється перевірка гравців за картками учасника, перед грою, в перерві між таймами та після завершення матчу у термін - не пізніше 10 хвилин.

15. При відмові пред’явити гравця для перевірки після завершення матчу у вказаний термін, команда-суперниця має право на опротестування результату гри.

16. Арбітр зобов’язаний перевіряти гравців, що внесені до протоколу матчу, і разом з тренерами і офіційними представниками команд несуть відповідальність за дотримування правил допуску гравців до гри.

Стаття 17. Вимоги до ігрової форми (екіпірування) футболіста

1. Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків (необов*язково) та взуття.

2. Ігрова форма гравців команди має бути єдиного зразку (кольору).

3. Кольори футболок, (шортів) та гетрів футболістів команд-суперниць не повинні збігатися.

4. Кольори футболок футболістів команд не повинні збігатися з кольорами футболок арбітрів.

5. Кольори футболок кожного воротаря повинні відрізнятися від кольорів футболок інших футболістів, (арбітрів). Якщо кольори футболок арбітрів співпадають з кольорами футболок воротарів, змінювати футболки повинні воротарі.

6. Футболка повинна мати короткі (до нижньої третини плеча) або довгі рукави.

7. Підшортники мають бути однакового кольору з шортами. Вони не мають досягати верхньої частини коліна.

8. Якщо у двох команд кольори основної форми збігаються, то команда-гість поля повинна грати в запасній формі, або в манішках, що надаються Організаторами змагань.

9. Номери на футболках футболістів повинні відповідати номерам, за якими їхні прізвища внесено до заявкового листа та рапорту арбітра.

10. Реклама тютюнових компаній на екіпіруванні футболіста забороняється.

11. Футболіст, екіпірування якого не відповідає Правилам гри і вимогам даної статті, до участі у матчі не допускається.

Стаття 18. Ігрові м’ячі

1. Матчі проводяться м’ячами ТМ “Select” № 3.8 (для гри у футзал). Якщо вони відсутні в обох командах; то використовуються м’ячі, які відповідають вимогам “Правил гри у футзал” з логотипом ФІФА.

Стаття 19. Відповідальність клубу, офіційних представників та футболістів

1. Клуби та офіційні представники, арбітри зобов’язані дотримуватися Кодексу етики і чесної гри «Чесна гра – дисципліна і повага» та вести непримириму боротьбу з проявами корупції, обману і шантажу, спробами використання гри в особистих інтересах.

2. Офіційні представники клубу та футболісти не мають права втручатися в дії арбітрів.

3. Клуб несе відповідальність за поведінку офіційних представників, футболістів та вболівальників своєї команди.

4. Паління у межах технічного майданчика, ігрової зони та роздягальні під час матчів забороняється.

5. За невиконання (порушення) вимог Статутів ФФМЖВ, Регламенту та інших нормативних документів до клубу і/або його офіційних представників, футболістів та інших осіб клубу застосовуються дисциплінарні санкції.

6. Гравці та офіційні особи клубів в змаганнях АФЛУ під егідою ФФМЖВ. зобов’язані суворо дотримуватися норм регламентів ФФМЖВ. У разі, якщо гравець, виступаючи за команду, що приймає участь у відбіркових змаганнях під егідою ФФМЖВ, одночасно буде заявлений або зіграє за одну або декілька команд, що також беруть участь у відбірковому етапі в будь-якому іншому регіоні, гравець отримує відсторонення від участі у будь-яких змаганнях АФЛУ до кінця сезону. Командам, у складі яких він допустив порушення статті 18 Регламенту (хронологічно – командам, за які він був заявлений пізніше), у всіх матчах за його участю зараховується технічна поразка.

Стаття 20. Процедура перед початком та після закінчення матчу

1. За 5 хвилин до початку матчу арбітр перевіряє екіпірування футболістів і вживає заходів щодо виключення наявності у них предметів, у тому числі ювелірних виробів, що представляють небезпеку як для них самих, так і для інших футболістів.

2. Перед початком матчу футболісти обох команд розташовуються в центрі поля обличчям до центральної трибуни. Арбітри розташовуються між командами. Футболісти вітають глядачів підняттям рук над головою.

3. Футболісти команди гостей, розташовані зліва від арбітрів, проходять повз арбітрів і команду господарів поля, вітаючи кожного рукостисканням, після чого повертаються на початкову позицію, проходячи за футболістами команди господарів поля та арбітрами.

4. Футболісти команди-господаря поля проходять повз арбітрів, вітаючи кожного рукостисканням, і повертаються на початкову позицію, проходячи за арбітрами.

5. Після привітання арбітр шляхом жеребкування з капітанами команд визначає право вибору воріт та право початкового удару.

6. Після закінчення матчу команди розташовуються в центрі поля поруч з арбітрами на своїй половині поля. Футболісти дякують глядачам за підтримку. Капітани команд рукостисканням дякують арбітрам за проведений матч.

Стаття 21. Протест. Порядок подання. Розгляд

1. Протест може бути поданий тільки клубом.

2. Офіційний представник клубу зобов’язаний впродовж 30 хвилин після закінчення матчу попередити арбітра про подання протесту. Відповідна заява про подання протесту підписується офіційним представником клубу, який інформує про це команду-суперницю та арбітра. Протягом 24 годин після закінчення матчу клуб повинен надати обґрунтований протест до ФФМЖВ.

3. Протест на невідповідність Правилам гри розмірів воріт і/або розмітки футбольного поля подається у письмовій формі арбітру не пізніше, ніж за одну годину до початку матчу.

4. Не приймається до розгляду несвоєчасно поданий протест, а також у разі, якщо він поданий на рішення арбітра:

а) призначення (не призначення) вільного, штрафного або 6-метрового удару;

б) визначення виходу м’яча за межі майданчика і надання права введення м’яча у гру;

в) зараховане або не зараховане взяття воріт;

г) попередження або вилучення футболіста з майданчика.

5. Протест розглядає Оргкомітету змагань не пізніше семи діб від дати отримання всіх матеріалів по суті справи, за необхідності застосування дисциплінарних санкцій, передає справу до ДК ФФМЖВ.

Стаття 22. Організація трансляції матчу по телебаченню і радіо та рекламна діяльність

1. ФФМЖВ належать виключні права на теле- і радіо та будь-яку іншу трансляцію матчів чемпіонату та Кубка, а також на фото і відео зйомку з наступним її використанням в комерційних цілях, а також рекламні та інші комерційні права на проведення матчів чемпіонату та Кубку.

2. Клуб (команда) не повинен перешкоджати представникам телекомпаній проводити репортерську зйомку матчу.

3. Перелік матчів чемпіонату та Кубка для трансляції на телебаченні визначає Оргкомітету змагань, рішення якої є остаточним.

Стаття 23. Фінансові умови

1. Клуб несе усі витрати, пов’язані з участю його команди (команд) у змаганнях.

2. Для відшкодування витрат, пов’язаних з проведенням змагань, Виконком ФФМЖВ затверджуює суми та терміни сплати клубами річних заявкових грошових внесків, що перераховуються на р/р ФФМЖВ

3. Якщо матч не відбувся з вини однієї з команд, виплата гонорару за оренду майданчика, арбітраж та інспектування здійснюється як за виконану роботу, за умови, що інспектор та арбітри прибули на місце проведення матчу.

 

Глава IV. АРБІТРАЖ

Стаття 24. Здійснення арбітражу

1. Арбітраж здійснюється відповідно до Правил гри, змін і доповнень до них.

2. Арбітраж здійснюють арбітри, рекомендовані для обслуговування матчів Комітетом арбітрів ФФМЖВ.

Стаття 25. Призначення арбітрів

1. На кожний матч призначаються два арбітри, які наділяються виключними повноваженнями застосування та трактування Правил гри.

2. Призначення проводить Комітет арбітрів ФФМЖВ. Протокол призначень підписує голова Комітету.

3. Прохання клубів або інших осіб щодо заміни арбітрів, призначених на матч, до розгляду не приймаються.

4. У випадку неявки арбітрів, матч проводять інші арбітри, призначені Комітетом арбітрів ФФМЖВ.

5. У випадку заміни арбітра, призначеного на матч, Комітет арбітрів АМФМЖВ зобов’язаний терміново повідомити про це Дирекцію з зазначенням причини заміни.

 

Стаття 26. Обов’язки та функції арбітрів

1. Оглянути футбольний майданчик та його обладнання, оцінити їх стан та прийняти рішення про можливість проведення чи не проведення матчу.

2. Разом з офіційними представниками команд визначити кольори ігрової форми так, щоб не збігалися кольори футболок, шортів та гетрів суперників, а також колір футболок воротарів з кольором футболок футболістів та арбітрів.

3. За 5 хв. до початку матчу перевірити екіпірування футболістів і виключити можливість наявності у них предметів, у тому числі ювелірних виробів, що представляють небезпеку як для них самих, так і для інших футболістів.

4. Звірити відповідність прізвищ у "Посвідченнях учасників змагань" з прізвищами у листі рапорту арбітра та списку персоналу технічного забезпечення.

5. Забезпечити контроль за перебуванням футболістів та офіційних представників у технічній зоні під час матчу.

6. Протягом 10 хв. після закінчення матчу вільний від проведення наступного матчу ТРЕТІЙ АРБІТР повинен оформити рапорт арбітра.

7. У рапорті арбітра викласти інформацію про всі дисциплінарні санкції, застосовані до футболістів і/або офіційних представників команд і будь-які інциденти, що виникли до, під час та після матчу.

 

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!