Природно-антропогенні туристичні ресурси



Кярнаве - найдавніша відома столиця Литви, в 2004 році включена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У Кярнаве найкраще простежується передісторія балтів і витоки Литовської держави. У місцевому історико-археологічному музеї-заповіднику представлені всі епохи, починаючи з Х тисячоріччя до н. е. і закінчуючи раннім середньовіччям. У липні в Кярнаве проводяться «Дні живої історії»: в цей час там знову трудяться середньовічні ремісники, воїни відчувають зброю, а жінки пригощають дозвільних туристів старовинними стравами.

Куршська коса - це піщаний півострів довжиною 98 кілометрів, російська її частина становить 48 кілометрів. Вершина півострова перебуває на півночі, у міста Клайпеда, відділена від материка вузькою протокою, а основа біля Зеленоградська й упирається в Самбійський півострів.

Куршська коса вузькою смугою розділяє солоне Балтійське море й прісноводну Куршську затока (ширина коси від 400 метрів у самому вузькому з до чотирьох кілометрів у самому широкому, тобто в деяких місцях досить пройти пішки хвилин двадцять від затоки до моря).

Цей півострів - унікальне явище природи, це єдине місце в Європі, де можна одночасно побачити луги й піщані пустелі, сирими, покритими мохами й лишайником вільшняки й сухі соснові бори, високостовбурові й низькорослі гірські сосни, широколистяний ліс і південну тайгу, піщані гори й рівні поля, рухливі й закріплені дюни, верхівкові й низинні болота, десятки кілометрів піщаних пляжів, морські, заливні й озерні береги.

Коса - перевалочний пункт сезонної міграції багатьох птахів (в 1901 році тут була заснована одна з перших у світі орнітологічних станцій). У результаті чого в 1987 році в цих місцях був утворений національний парк "Куршська коса", на сьогодні його площу становить 7890 гектарів.

Існування національного парку зовсім не говорить про те, що туди не можна приїхати відпочити: на його території побудовано кілька готелів, мотелів, будинків відпочинку, а керівництво парку розробило кілька цікавих туристичних маршрутів. Клімат Куршської коси (м'яка зима, помірно-тепле літо й прохолодна весна) робить її привабливої для відпочинку майже цілий рік.

Біля міста Клайпеда розташована унікальний природний пам'ятник - знаменита Куршська коса (Куршю нерия), що представляє собою майже 100 км. унікальної піщаної коси з дюнами й сосновими лісами, лугами й піщаними пустищами, сирими вільшняками й сухими широколистяними лісами, що розділяє море й Куршську затоку. В 1987 році тут був створений національний парк "Куршська коса" (16 тис. га) - пристановище тисяч перелітних птахів і відмінне місце для "зеленого туризму"[9, c. 28-29].

Також широку славу заслужили національні парки країни - Жемайтський національний парк (20 тис. га) і Плокстинський заповідник дикої природи біля міста Плателяй, найстарший у Литві Аукштайтийський національний парк (30 тис. га) з більш ніж 100 озерами, самий великий у країні Дзукийський парк (55 тис. га) і ін.

Аукштайтський національний парк - найстарший у Литві. Він відомий у першу чергу цілим розсипом мальовничих озер у районі міста Игналина. Усього в парку налічується понад 120 озер, багато хто з яких з'єднані каналами, що, у свою чергу, робить Аукштайтський парк привабливим для водних екскурсій. Особливо варто відзначити невеликі мальовничі деревеньки, такі як Гинучяй, Палуше й інші. У кожній з них є своя унікальна визначна пам'ятка, будь то водяний млин століття або дерев'яна церква.

Найбільший парк Литви - Дзуйкийський. Він займає площу в 55 000 га. Парк названий на честь етносу, що живе на його території - плем'я дзуков. У Дзуйкийському парку є можливість для велосипедних і човнових екскурсій, відмінно розвинений сільський туризм. мініатюрі.

На південному сході Литви розташовується Дзукія, один з регіонів країни, що зберіг свої культурні традиції ще з минулих років. Туристи, що приїжджають сюди, дивуються доброзичливості, товариськості й дружелюбності місцевих жителів, серед яких багато ковалів, столярів, гончарів, різьбярів по дереву. Дзукийський регіон багатий лісами й саме тут розташовується знаменитий Дзукийський національний парк[9, c. 31].

Дзукийський парк- це найбільший парк у Литві. На території в 55900 га перебуває велика кількість рік, джерел і озер. Ви можете зайнятися водним спортом, зробити човнову екскурсію по водному просторі парку. Для цього тут заздалегідь приготовлене велика кількість маршрутів різної складності. Якщо ж Ви не аматор водних прогулянок, тоді можна зробити екскурсію по дрімучих лісах парку, де живуть більше 147 видів флори й фауни, багато хто з яких занесені в Червону книгу, зайнятися збором грибів і ягід. У лісі можна побачити дупласті сосни, які особливо привертають увагу туристів. Вони оголошені об'єктами природної спадщини

Cписок об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Литві станом на 2015 рік налічує 4 найменування, що приблизно становить 0,4% від загальної кількості об'єктів Світової спадщини у світі (1031 станом на 2015 рік). Всі 4 литовські об'єкти Світової спадщини є пам'ятками культурного типу (критерії i-vi).

Литва ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини 31 березня 1992 року, а перша литовська пам'ятка — Історичний центр Вільнюса — потрапила до переліку Світової спадщини 1994 року. Надалі перелік об'єктів Світової спадщини у Литві розширювався 2000, 2004 та 2005 року; у 2012 році до об'єкту Історичний центр Вільнюса вносилися незначні зміни.


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!