Розвиток туристичної інфраструктури



Для Литви характерна збалансованість забезпеченості туристичними ресурсами різного походження. Країна володіє багатими і різноманітними природними та культурно-історичними комплексами, які стали основою розвитку сучасної індустрії туризму.
Організаційним центром туристичної індустрії Литви, у якому сконцентровані значні суспільні і подієві ресурси, є столиця. Вільнюс - надзвичайно красиве місто із бароковою архітектурою. Найбільш цікавим архітектурним ансамблем є Старе місто із вежею Гедимінаса на Замковій горі, Старим і Новим арсеналом, Кафедральною площею із собором, Артилерійським бастіоном, палацом єпископа, Вяркайським і Президентським палацами. І, звичайно, церкви і костели. У жодному іншому місті Східної Європи немає такої кількості храмів на невеликій території. Взагалі ж, Старе місто Вільнюса - одне із найбільших у Європі (займає площу в 360 га), де зосереджено більше тисячі археологічних, історичних, архітектурних і художніх пам'яток ХІІІ-ХVІ ст.
Вільнюс також вважається великим виставковим і музейним центром Європи. Незмінною увагою вільнюсців і гостей міста користуються Центр сучасного мистецтва, Національний музей "Арсенале", Музей прикладного мистецтва, Національна і Художня галерея, Музей Геноциду, численні літературні і меморіальні музеї.
Каунас знаменитий середньовічною архітектурою (Каунаський замок, костел Вознесіння Пресвятої Діви Марії, монастир єзуїтів, палац князів Масальських та ін.), концертами дзвонарів, музеями чортів, кераміки, авіації, медицини і Чюрльоніса.
Литва пропонує як пляжно-купальний відпочинок на узбережжі Балтійського моря, так і лікувально-оздоровчі тури з використанням лісових і бальнеологічних ресурсів у внутрішніх районах країни (мал. 2.). Литовським курортам притаманна домашня сімейна атмосфера і неквапний ритм життя, позбавлений метушні та зайвих переживань.

Друскінінкай - бальнеологічний курорт на півдні Литви. Хвойні ліси, багато озер і річок, мінеральні джерела і чистота навколишнього середовища приваблюють сюди курортників цілий рік.
Паланга - один із найбільш популярних курортних центрів Литви, розташованих на березі Балтійського моря. Популярність до Паланги як курорту прийшла у XIX ст., коли перші відпочиваючі оцінили гармонійне поєднання моря, сонця, дюн та соснового лісу. Визначною пам'яткою курорту вважається Ботанічний парк Паланги, створений у кращих європейських традиціях паркової архітектури.
Пляжі Куршської коси вважаються найкращими на всьому балтійському узбережжі. Смуга чистого піску шириною 25-70 м тягнеться вздовж усього берега. У 2001 р. пляжам у Ніде, а в 2004 р. - в Юодкранте за високу якість було присвоєно "блакитний прапор" Євросоюзу.
Курорт Бірштонас славиться мінеральною водою і лікувальними грязями, відкритими у ХІХ ст.
Особливої уваги туристів заслуговує Тракай - давня столиця Литви. Замок Тракай, заснований у 1341 р. і розташований на мальовничому острові озера Гальве свого часу вважався неприступною фортецею. У XIV-XV ст. замок був резиденцією великих литовських князів. Нині тут розміщені експонати Тракайського історичного музею. Велику зацікавленість у відвідувачів міста викликають руїни "Півострівного замку" та домініканського монастиря, палац Узутракіс, караїмські релігійні споруди та інші численні археологічні й архітектурні пам'ятки.

Транспорт Литви
Між містами зручно подорожувати на поїздах: залізні дороги охоплюють всю країну. Крім того, по Литві курсують міжміські автобуси, мікроавтобуси та маршрутні таксі.
Громадський транспорт в Литві - автобуси і тролейбуси. Зазвичай він працює з 5:00 до 23:00-24:00. Квитки продаються в кіосках на зупинках або у водія (близько 1 LTL). Штраф за безквитковий проїзд - 20 LTL. У всіх містах практично цілодобово працюють маршрутні таксі (2-3 LTL).
Таксі можна взяти на стоянці або замовити по телефону (друге дешевше, а головне - надійніше). На корпусі машини повинен бути логотип компанії-перевізника та номер телефону, водій зобов'язаний мати ліцензію і лічильник. Вартість проїзду від 0,7 до 1,5 LTL за км.

Безпека туристів в Литві
Як і у всіх країнах Балтії, в Литві відносно низький рівень злочинності, але від несподіванок ніхто не застрахований - тому розслаблятися все ж не варто. Звичайні заходи безпеки не завадять.

Віза до Литви
Литва входить до складу країн-учасниць Шенгенської угоди. Для відвідин країни необхідна віза.
Митниця Литви
Ввезення на митну територію Литви особистих речей громадянами-резидентами України
Дозволений ввіз в Литву персональних предметів, якщо їхня вартість не перевищує:

· 1480 литів, при в’їзді на територію Литви повітряним або морським транспортом.

· 1030 литів, при в’їзді на територію Литви особистим транспортним засобом або автобусом.

· Громадяни віком до п’ятнадцяти років можуть ввозити товар на суму до 510 литів.

Ввіз валюти на територію Литви
Ввезення та вивезення іноземної валюти на/з території Литви не обмежено. Кожна фізична особа, яка в’їжджає в Литву або виїжджає з її території, та має при собі валюту більше 10 000 євро (або відповідну суму в іншій валюті), зобов’язана задекларувати її на прикордонному пункті при перетині кордону Литви.

Обмеження на ввіз в Литву деяких груп товарів
Громадянин іншої країни, якому виповнилося 17 років, може ввезти на територію Литви, наступну кількість товарів без сплати державного мита:

Тютюнові вироби
Громадяни, які в’їжджають повітряним транспортом

· Сигарети 200 штук

· Сигари (вага до 3 грамів) 100 штук

· Сигари 50 штук

· Тютюн для куріння 250 грамів

Громадяни, які в’їжджають іншими транспортними засобами

· Сигарети 40 штук

· Сигари (вага до 3 грамів) 20 штук

· Сигари 10 штук

· Тютюн для куріння 50 грамів

Алкогольні вироби

· Міцні алкогольні вироби 0,5 літра

· Вино 0,75 літра

· Пиво 4 літри


Забороняється ввіз на територію Литви м’ясних, молочних продуктів та виробів з них.
Ввезення домашніх тварин та птахів можливе лише за наявності ветеринарного сертифікату міжнародного зразка із зазначенням дати щеплення від сказу, скріпленого печаткою ветеринарного контролю на виїзді з країни походження.


Більш детальну інформацію литовською та англійською мовою щодо митних питань можна знайти на сайті Державної митної служби Литовської Республіки

Посольство
Посольство України в Литві:
Teatro 4, 2600 Vilnius, Lietuva
Тел.: +10-370 (2) 22-15-36
Факс: +10-961 (5) 45-53-24
E-mail: ukrembassy@post.5ci.lt

Посольство Литовської Республіки в Україні:
01901, м. Київ, вул. Бусловськая, 21
Телефон +38044 2540920
Факс +38044 2540928
e-mail: amb.ua @ urm.lt
сайт: http://ua.mfa.lt/

Консульський відділ:
Тел. / Факс: (044) 254-0936 / 37
Години роботи: 10.00-13.00, 15.00-17.00 (понеділок - четвер), 10.00-13.00 (п'ятниця)


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!