Участь України у світових економічних об'єднаннях - Європейському Союзі, СОТ, ЄЕП та інших регіональних об'єднаннях: переваги і проблеми.



- Стратегічною метою України є вступ до Європейського Союзу. Залучення до європейської спільноти відкрило б для України великі можливості щодо прискорення економічного розвитку і підвищення добробуту нашої країни. Наше бажання стати членом ЄС досі не реалізувалося через невідповідність економічного механізму України нормам і вимогам Європейського Союзу. Проте, Україна крок за кроком просувається до Західної Європи, шукаючи можливості узгодження спільних інтересів. Відносини з ЄСгрунтуються на конкретнихугодах та програмахпартнерів.

- В 1994 р. булапідписана Угода про партнерство та співробітництвоміж ЄС і Україною (набулачинності в 1998 році). Основнимицілями Угоди є: розвитоктіснихполітичнихстосунків шляхом постійногодіалогу з політичнихпитань; сприянняторгівлі та інвестиціям, гармонійнимекономічнимстосункам; забезпечення основ для взаємовигідногоекономічного, соціального, фінансового, науково-технічного та культурного співробітництва; підтримкаУкраїни в їїзусилляхзміцнюватидемократію та завершення переходу до ринковоїекономіки. В 1999 р. булаприйнята «СпільнастратегіяЄвропейського Союзу щодоУкраїни», в якійособливийнаголосробиться на сприяннядемократичнимперетворенням в Україні. В «Стратегії» підкреслюєтьсятакож, щостратегічне партнерство між ЄС і Україною, яке грунтується на спільнихцінностях та інтересах, є фактором зміцнення миру, стабільності та процвітання в Європі.

- Україна набула членства у СОТ. Багатостороннюміжнароднуторговельну систему,уцентріякоїзнаходиться СОТ,можнавизначити як сукупністьміжнародних правил, якихмаютьдотримуватисякраїни в торговельнихвідносинахміж собою. Правила ціспрямовані на всебічне сприяннявідкритій і ліберальнійторгівлі. СОТ служить як форумом для переговорів, так і арбітром у врегулюванніторговельнихсуперечокміжкраїнами-членами.

- Сфера діяльності СОТ визначаєтьсяугодами та іншимиправовими документами. Найважливішимифункціями СОТ є:

- - контроль за виконаннямугод і домовленостей;- проведеннябагатосторонніхторговихпереговорів і консультаційміж зацікавленимикраїнами − членами;- урегулюванняторговельнихсуперечок;- огляднаціональноїторговельноїполітикикраїн − членів;- технічнесприяння державам, щорозвиваються, з питань, які належать до компетенції СОТ;

- співробітництво з міжнароднимиспеціалізованимиорганізаціями.

- Вступ до СОТ означає для України: - інтеграцію до міжнародноїринковоїекономіки, створенняправових засад для стабільного і передбачуваноговеденнябізнесу і міжнародноїторгівлі; - доступ до міжнародногомеханізмуврегулюванняторговельнихсуперечок;- створеннясприятливогоклімату для іноземнихінвестицій; - більш широкий вибіртоварів і послуг;- отриманняУкраїною статусу повноправногоучасникаміжнародноїторгівлі, щозбільшитьїїможливостібрати участь у регіональних союзах і об’єднаннях.

- ЄЕП: перевагичи втрати для України

- На думку багатьохфахівців, реалізаціяконцепції ЄЕП за російськимсценаріємзагальмуєнормальнийрозвитокекономікиУкраїни, негативно позначиться на життєвомурівніпересічногоукраїнськогогромадянина, перешкоджатимедосягненнюєвропейськихстандартів і, зрештою, унеможливить членство України в європейських та євроатлантичних структурах. Натомістьприхильники ЄЕПстверджують, що передбачені в ньомумеханізмиможна буде використати як інструмент:

- — відновленняперерванихрозпадом СРСР кооперативнихзв’язків та пожвавленняроботи тих галузейпромисловості й окремихпідприємств, що зупинилисьчи потрапили у стагнацію;

- — збереженняринківРосії та іншихкраїн СНД для українськихтоварів;

- — зміцненняекономікиУкраїни;

- — забезпеченняУкраїні доступу до дешевихросійськихенергоносіїв;


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!