Митний режим відмова на користь держави



Відмова на користь держави – це митний режим, відповідно до якого власник відмовляється від іноземних товарів на користь держави без будь-яких умов на свою користь (ст. 183 МКУ).

У митний режим відмови на користь держави поміщуються іноземні товари. Відмова від товарів на користь держави здійснюється за відповідною письмовою заявою власника цих товарів та з дозволу органу доходів та зборів.

Іноземні товари поміщуються в митний режим відмови на користь держави зі звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Випадки, коли забороняється розміщувати товари відповідно до митного режиму відмови на користь держави, визначені Постановою КМУ від 21.05.2012 р. №427:

- товари заборонені для ввезення, вивезення та транзиту через митну територію України;

- товари, що не перебувають на митній території України;

- товари, строк придатності для споживання чи використання яких закінчився;

- товари, що потребують особливих умов зберігання;

- товари, щодо яких не здійснено визначених статтею 319 МКУ контролю інших державних органів;

- товари, вилучені органами доходів та зборів відповідно до статті 521 МКУ;

- ядерні матеріали, радіоактивні та небезпечні відходи, особливо небезпечні хімічні та отруйні речовини;

- товари, витрати на зберігання та реалізацію яких перевищують суму надходжень від їх продажу.

Для здійснення митного контролю й митного оформлення товарів у митному режимі відмови на користь держави їх власник або вповноважена ним особа доставляє ці товари на склад органів доходів та зборів. Митне оформлення товарів у митному режимі відмови на користь держави здійснюється із застосуванням митної декларації.

Митне оформлення товарів, що ввезені на митну територію України й перебувають під митним контролем, у митному режимі відмови на користь держави, здійснюється без нарахування й справляння податків і зборів та без застосування заходів нетарифного регулювання.

При проведенні митного контролю й митного оформлення в митному режимі відмови на користь держави органи доходів та зборів не відшкодовують перевізнику та іншим особам будь-які витрати, пов’язані зі зберіганням , транспортуванням, зберіганням товарів.

Нормами Кіотської конвенції не передбачено застосування до товарів митних режимів «відмова на користь держави» та «знищення або руйнування».

Установлені Конвенцією поняття «відмовлення або знищення товарів» є ідентичними до норм, визначених національним законодавством. Дані операції проводяться під час митного оформлення товарів, як правило, у випадках, коли товари ще не випущені для вільного обігу або коли вони переміщені під інший митний режим та за умови, що не виявлено жодних правопорушень.

Ввізне (імпортне) мито не сплачується (відповідно до ст. 184 та п. 15 ст. 286 МКУ).

Акцизний податок не сплачується (відповідно до пп. 213.3.3 п. 213.3 ст. 213 розділу V ПКУ).

ПДВ не сплачується (відповідно до пп. 206.2.2 п. 206.2 ст. 206 розділу V ПКУ).

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!