Митний режим переробка на митній території



Митний режим безмитна торгівля

Безмитна торгівля – це митний режим, відповідно до якого товари, не призначені для вільного обігу на митній території України, знаходяться та реалізуються для вивезення за межі митної території України під митним контролем у пунктах пропуску через державний кордон України, відкритих для міжнародного сполучення, та на повітряних і водних транспортних засобах комерційного призначення, що виконують міжнародні рейси, з умовним звільненням від оподаткування митними платежами, установленими на імпорт та експорт таких товарів, та без застосування до них засобів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі видів контролю, зазначених у частині першій статті 319 МКУ (ст. 140 МКУ).

Порядок відкриття, функціонування та діяльності магазинів безмитної торгівлі визначаються МКУ, Постановою КМУ від 17.07.2003 р. №1089 «Про затвердження Порядку відкриття і ліквідації магазинів безмитної торгівлі» та «Правил продажу товарів магазинами безмитної торгівлі», наказом ДМСУ від 07.04.2011 р. №287 «Про затвердження порядку застосування митного режиму магазину безмитної торгівлі».

Подані документи орган доходів та зборів разом із Держкоммиткордоном розглядають в установленому порядку протягом 30 календарних днів після їх надходження. Строк дії дозволу три роки.

Приміщення магазину безмитної торгівлі повинно відповідати всім вимогам, установленим законодавством для підприємств роздрібної торгівлі, а також бути обладнаними засобами, які дають змогу забезпечити:

- накладення органом доходів та зборів митного забезпечення на всі місця доступу до приміщення безмитного магазину;

- неможливість надходження або продажу товарів поза митним контролем;

- надійне функціонування охоронної та пожежної сигналізації;

- телефонний зв'язок із робочим місцем у безмитному магазині працівника органів доходів та зборів, який здійснює митний контроль у цьому магазині.

Магазин безмитної торгівлі - це спеціалізований торговельний заклад, розташований у пункті пропуску через державний кордон України, відкритому для міжнародного сполучення, а також на повітряному або водному транспортному засобі комерційного призначення, поміщених у митний режим безмитної торгівлі.

Магазини безмитної торгівлі здійснюють продаж товарів громадянам, які виїжджають за межі митної території України, а також пасажирам міжнародних рейсів. Реалізація магазинами безмитної торгівлі товарів підприємствам забороняється.

Товари можуть перебувати в митному режимі безмитної торгівлі протягом всього строку їх придатності для споживання та використання.

У митний режим безмитної торгівлі поміщуються будь-які іноземні та українські товари, які ввозяться з-за меж митної території або вивозяться з митної території України, крім товарів, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України і транзиту через територію України, товарів, що надходять в Україну як гуманітарна допомога, живих тварин.

Магазин безмитної торгівлі здійснює продаж товарів за національну або іноземну валюту. Факт продажу товару підтверджується касовим чеком із послідовною нумерацією (у двох примірниках), у якому повинно бути зазначено номер рейсу, ідентифікаційний код товару і його вартість. Оригінал чека видається пасажирові, який здійснив покупку, а копія зберігається безмитним магазином не менш як три роки.

Власник (керівник) безмитного магазину зобов’язаний на початку кожного місяця подавати органу доходів та зборів звіт про товари, що надійшли та реалізовані в безмитному магазині, і проводити інвентаризацію один раз на квартал.

Особливості оподаткування товарів відповідно до митного режиму безмитної торгівлі: до товарів, поміщених у митний режим безмитної торгівлі, застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ввізним митом при дотриманні вимог та обмежень, установлених главою 22, ст. 140 та пунктом 11 ст. 286 МКУ.

Акцизний податок не сплачується (відповідно до пп. 195.1.2 п. 195.1 ст. 195, 206.2.3 ПКУ).

ПДВ не сплачується (відповідно до пп. 195.1.2 п. 195.1 ст. 195, 206.2.3 ПКУ).

Товари, придбані у безмитних магазинах без сплати ПДВ, у разі зворотного ввезення таких товарів на митну територію України, підлягають оподаткуванню в порядку, передбаченому для оподаткування операцій з імпорту.

 

Митний режим переробка на митній території

Переробка на митній території – це митний режим відповідно до якого іноземні товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки (ст. 147 МКУ).

Операції з переробки товарів можуть включати:

1) власне переробку товарів, в тому числі: обробку, монтаж, демонтаж, використання окремих товарів, які сприяють чи полегшують процес виготовлення продуктів переробки;

2) ремонт товарів, у тому числі модернізацію, відновлення та регулювання, калібрування (ст. 150 МКУ).

Поміщення товарів у митний режим переробки на митній території допускається з письмового дозволу органу доходів та зборів за заявою власника цих товарів.

Разом із заявою власник товарів або уповноважена ним особа подає органу доходів та зборів такі документи:

1) зовнішньоекономічні договори або документи, що їх замінюють, на підставі яких здійснюватиметься переробка товарів і які повинні містити, зокрема, відомості про обов’язковий обсяг виходу продуктів переробки, конкретний обсяг робіт і строк їх виконання;

2) технологічні схеми переробки (крім випадків увезення товарів з метою ремонту, у тому числі модернізації, відновлення та регулювання), у яких повинні бути зазначені відомості про всі етапи переробки та процесу перетворення товарів.

Дозвіл на переробку товарів на митній території України видається органом доходів та зборів підприємству безоплатно протягом п’яти робочих днів від дати реєстрації даної заяви.

Строк переробки товарів на митній території України встановлюється органом доходів та зборів у кожному випадку під час видачі дозволу підприємству, виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продуктами їх переробки.

Загальний строк переробки не може перевищувати 365 днів.

Поміщення товарів у митний режим переробки на митній території здійснюється з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами.

У процесі переробки іноземних товарів не допускається використання українських товарів (крім палива та енергії), на які законом встановлено вивізне мито.

Митний режим переробки на митній території завершується шляхом реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх в інший митний режим.

Вивезення продуктів переробки здійснюється як при реекспорті товарів:

- вивізне (експортне) мито не сплачується;

- акцизний податок не сплачується;

- ПДВ не сплачується.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 32; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!