Митний режим переробка за межами митної території



Переробка за межами митної території – це митний режим, відповідно до якого українські товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці за межами митної території України без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови повернення цих товарів або продуктів їх переробки на митну територію України в митному режимі імпорту (ст. 162 МКУ).

Поміщення товарів у митний режим переробки за межами митної території допускається з письмового дозволу органу доходів та зборів за заявою власника.

Разом із заявою власник товарів або вповноважена ним особа подає органу доходів та зборів такі документи:

1) зовнішньоекономічні договори або документи, що їх замінюють, на підставі яких здійснюватиметься переробка товарів і які повинні містити, зокрема, відомості про обов’язковий обсяг виходу продуктів переробки, конкретний обсяг робіт і строк їх виконання;

2) технологічні схеми переробки (крім випадків увезення товарів з метою ремонту, у тому числі модернізації, відновлення та регулювання), у яких повинні бути зазначені відомості про всі етапи переробки та процесу перетворення товарів.

Дозвіл надається протягом п’яти робочих днів із дати реєстрації відповідної заяви.

Не підлягають поміщенню в митний режим переробки за межами митної території товари (крім тих, що вивозяться з метою ремонту), які при імпорті були звільнені від оподаткування митними платежами відповідно до МКУ та ПКУ.

Строк переробки товарів за межами митної території України встановлюється органом доходів та зборів у кожному випадку, виходячи із тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продуктами переробки, але не може перевищувати 365 днів.

Поміщення товарів у митний режим переробки за межами митної території в установлених законом випадках здійснюється із сплатою вивізного мита.

Митний режим переробки за межами митної території завершується:

- шляхом імпорту продуктів переробки, або

- шляхом реімпорту відповідно до ст. 78 МКУ товарів, що вивозилися в режимі переробки за межами митної території, або

- шляхом експорту продуктів переробки чи товарів, що вивозилися в режимі переробки за межами митної території.

Звільнення від оподаткування митними платежами застосовується до товарів, які були поміщені в митний режим переробки за межами митної території та в межах визначеного строку повертаються на митну територію України:

1) у тому самому стані, в якому вони були вивезені за межі митної території України, із дотриманням умов, зазначених у статті 78 МКУ;

2) у відремонтованому вигляді, якщо ремонт проведено у рамках гарантійних зобов’язань.

 

Митний режим знищення або руйнування

Знищення або руйнування – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари під митним контролем знищуються або приводяться у стан, який виключає можливість їх використання, з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами, установленими на імпорт цих товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ст. 175 МКУ).

Знищення або руйнування дозволяється з письмового дозволу органів доходів та зборів за заявою власника товарів.

Дозвіл на поміщення товарів у митний режим знищення або руйнування видається органом доходів та зборів, якщо власником чи уповноваженою ним особою:

- укладено договір на знищення (руйнування) товарів із підприємством, уповноваженим відповідно до законодавства України на знищення (руйнування) відповідних категорій товарів;

- отримано дозволи на знищення (руйнування) товарів від державних органів, до повноважень яких належить контроль за переміщенням таких товарів.

Дозвіл на поміщення товарів у митний режим знищення або руйнування видається органом доходів та зборів безоплатно протягом трьох робочих днів із дати реєстрації відповідної заяви.

Не вважаються операціями зі знищення або руйнування товарів:

1) використання для споживання тваринам товарів, попередньо призначених для споживання людиною;

2) проведення із товарами операцій із переробки;

3) отримання продуктів переробки, включаючи монтаж, демонтаж, переробку або обробку товарів;

4) ремонт товарів, включаючи їх відновлення;

5) використання товарів як таких, що полегшують процес виготовлення продуктів переробки, якщо самі вони при цьому повністю витрачаються.

Якщо товари, які передбачається знищити або зруйнувати, можуть бути поміщені у митний режим відмови на користь держави, орган доходів та зборів письмово пропонує декларантові обрати цей митний режим.

Відповідно до положень МКУ та вимог, установлених Кабінетом Міністрів України чи центральними органами виконавчої влади відповідно до їх повноважень, здійснюється знищення або руйнування окремих категорій товарів, зокрема:

1) лікарських і наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів;

2) неякісної та небезпечної продукції;

3) військової, мисливської, спортивної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї;

4) холодної і пневматичної зброї;

5) вибухових речовин;

6) спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозогінної та дратівної дії, засобів індивідуального захисту, засобів активної оборони.

Знищення або руйнування товарів здійснюється за рахунок їх власника.

Термін «операції зі знищення або руйнування товарів» означає механічну, фізико-хімічну, біологічну або іншу обробку, яка унеможливлює відновлення товару або використання його окремих частин; спалення, захоронення в спеціально визначених місцях.

Дозвіл на поміщення товарів у митний режим знищення або руйнування оформляється шляхом накладення начальником органом доходів та зборів, на заяві резолюції «Знищення або руйнування дозволено», яке завіряється відбитком печатки органу доходів та зборів або особистої номерної печатки інспектора.

Дозвіл на поміщення товарів у митний режим знищення або руйнування не надається у разі:

- неподання документів;

- відсутності можливості забезпечення режиму зони митного контролю на території підприємства, що здійснює знищення або руйнування товарів.

У разі відмови в наданні дозволу на розміщенні товарів у митний режим знищення або руйнування начальник органу доходів та зборів накладає на заяві резолюцію «Знищення або руйнування заборонено» із зазначенням причин відмови.

Для проведення на підприємстві, що здійснює знищення або руйнування товарів, операцій зі знищення або руйнування товарів, заявлених у митний режим знищення або руйнування, на території цього підприємства створюється зона митного контролю, у межах якої забезпечений належний режим, із метою унеможливлення вилучення або підміни товарів.

За фактом знищення або руйнування підприємством протягом трьох робочих днів подається органу доходів та зборів акт установленої форми із зазначенням у ньому опису та кількості залишків, що утворились у процесі знищення товарів.

Ввізне (імпортне) мито не сплачується (відповідно до ст. 175 та п. 14 ст 286 МКУ).

Акцизний податок не сплачується (відповідно до пп. 213.3.3 та п. 213.3 ст. 213 розділу IV ПКУ).

ПДВ не сплачується (відповідно до пп. 206.2.3 п. 206.2 ст. 206 розділу V ПКУ).

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 53; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!