С-ма уроків математики у загальноосвітньому навчальному закладі



Урок – це цілісний, логічно завершений, обмежений визначеними часовими рамками відрізок навчально-виховного процесу. У ньому даються у складній взаємодії всі основні компоненти цього процесу: мета, зміст, засоби, методи, організація.

Особливості уроку математики обумовлюються метою, завданнями, складом учнів класу, загальними завданнями школи. Ефективність формування математичних знань на уроках залежить від уміння вчителя вирішувати головні завдання: загальноосвітні, виховні та практичні.

Розробляючи урок математики вчитель постійно пам'ятає про кінцеву мету кожного заняття - свідомість засвоєння програмного матеріалу вихованцями, вироблення у них практичних умінь і навичок. Враховуючи це він, у процесі його підготовки, чітко продумує, як пов'язати його з життям, із побутовою, професійно-трудовою діяльністю школярів.

У школі частіше всього використовують наступні структурні елементи на уроках математики:

1. Організація учнів на урок. На цьому етапі, який у деяких навчально-методичних посібниках називається підготовчим, відбувається, по-перше, створення робочої обстановки для ефективної діяльності (перевірка наявних посібників, канцелярського приладдя, відповідність робочих місць тощо); по-друге, підготовка, переключення школярів з тієї діяльності, якою вони займались на перерві (або до його початку) на навчальний процес. Ефективним прийомом є пропозиція розгадати нескладну математичну загадку, невеличкий кросворд, ребус. Такі завдання створюють робочу обстановку, позитивно налаштовують на ефективне засвоєння навчального матеріалу.

2. Перевірка домашнього завдання. З цього етапу починається безпосередня діяльність учнів на уроці (його основна частина). Вчитель організовує її, використовуючи різні прийоми, залежно від поставленої мети. На цьому етапі він може поверхово опитати школярів з метою перевірки засвоєння матеріалу, який давався на домашнє опрацювання, проглянути зошити і впевнитись у наявності відповідних вправ.

3. Усний рахунок. Він включається практично в кожен урок з математики. Матеріал для усного рахунку тісно пов'язується з основним завданням уроку, готує базу для його виконання. Він може проводитись як в усній, так і в письмовій формі, при цьому пропонуються приклади, задачі арифметичного та геометричного змісту.

4. Повідомлення теми й мети. Завдання цього етапу - познайомити школярів з темою уроку, із тими знаннями, вміннями та навичками, які вони отримають, намітити шляхи досягнення цього. На ньому вчитель знайомить учнів із планом уроку, відмічає, скільки часу відведено на його структурні елементи.

5. Повідомлення нових знань. Цей етап - найважливіша частина в структурі уроку. Доступна і проста логіка наукових доказів, яка опирається на знання школярів є основою розуміння й усвідомлення ними нового матеріалу.

6. Первинне та подальше закріплення матеріалу. Після первинного етапу в оволодінні знаннями - їхнього сприймання та усвідомлення - необхідно організувати їх узагальнення та систематизацію.

7. Домашнє завдання та підведення підсумків. Це етапи заключної частини уроку. Домашнє завдання потрібно задавати до дзвінка. Воно повинно враховувати індивідуальні можливості школярів, не містити інтелектуального перевантаження. При потребі проводиться додатковий інструктаж на предмет його виконання. У 1-му класі домашнє завдання не дається, починаючи з 2-го - учні повинні навчитись записувати його у щоденник (спочатку під керівництвом вчителя, надалі - самостійно), на що відводиться 3-5 хвилин уроку.

Система вивчення нумерації в межах 100.

Нумерації чисел і арифметичні дії в межах сотні діти вивчають протягом 3-4 класу – 3 концентр. Даний матеріал виділений в окремий концентр з таких причин:

ü Школярі знайомляться з новою лічильною одиницею – сотнею.

ü Цей період закінчується вивченням таблиць множення і ділення

ü Розкривається суть десяткової системи числення( сотня складається з десятків так само як десяток з одиниць)

ü Обчислювальні прийоми + і - в межах 100 готують учнів до вивчення письмових обчислень у старших класах

ü Учні вперше засвоюють прийоми позатебличного множення і ділення( більш ґрунтовно їх вивчають у 5-6 кл) при вивчення 100 учні зустрічаються із значними труднощами. Оскільки порушене логічне мислення,пам'ять, призводить до того,що більшість дітей не запам’ятовують табличного + - * :, важко засвоюють рахунок круглими десятками прямий а особливо зворотній,не завжди розуміють склад числа,тобто кількість десятків та одиниць.

Вивчення нумерації в межах 100 проводиться в 3 класі у такій послідовності:

1. повторення усної нумерації в межах 10 і 20;

2. нумерація круглих десятків(утворення 19-20,29-30, 39-40) рахунок круглими десятками;

3. нумерація чисел від 21 до 100( прямий і зворотній рахунок, вивчення сусідів числа);

Використовуються різні види завдань:

· Назвати число на 1 менше від названого;

· Сусіди числа;

· Напис за розкладними одиницями

· Відкладання на рахівниці

· Робота з календарем

· Заповнення таблиці


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 424; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!