ЗМІСТ ДИСЦИПЛІНИ ЗА РОЗДІЛАМИ



 

Розділ 1. Теоретичні та організаційні основи фінансового менеджменту

 

Сутність фінансового менеджменту як елемента системи управління підприємством. Цілі й задачі, стратегія і тактика фінансового менеджменту. Функції й принципи фінансового менеджменту. Механізм фінансового менеджменту.

Фінансовий менеджмент і його місце в системі управління діяльністю підприємства. Функції фінансового менеджменту як керуючої системи. Загальносистемні функції фінансового менеджменту. Система основних завдань, що спрямовані на реалізацію головної мети фінансового менеджменту.

 

Розділ 2. Системи забезпечення фінансового менеджменту

 

Інформаційне забезпечення та його використання у фінансовому менеджменті. Системи і методи фінансового аналізу. Міжнародні принципи стандартизації фінансового обліку та звітності.

Інформаційна система забезпечення фінансового менеджменту.

Базові показники, що використовуються у фінансовому менеджменті. Склад фінансової звітності підприємств: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал, примітки до фінансових звітів. Користувачі фінансових звітів та їх інформаційні потреби. Міжнародні принципи стандартизації фінансового обліку та звітності.

 

Розділ 3. Управління грошовими потоками на підприємстві

 

Концепція грошового потоку як самостійного об'єкта фінансового управління. Класифікація грошових потоків підприємства. Аналіз грошових потоків. Процес управління грошовими потоками та його принципи. Методи оптимізації грошових потоків підприємства. Прогнозування надходження і використання грошових коштів у фінансовій діяльності.

Економічна сутність грошових потоків. Класифікація грошових потоків підприємства. Процес формування політики управління грошовими потоками. Методи оптимізації грошових потоків підприємства. Розробка плану надходження та витрачання грошових засобів. Розробка платіжного календаря. Принципи управління грошовими потоками.

Роль ефективного управління грошовими потоками у розвитку підприємства і формування кінцевих результатів його фінансової діяльності. Аналіз грошових потоків підприємства за допомогою "Звіту про рух грошових коштів".

 

Розділ 4. Визначення вартості грошей у часі та її використання

У фінансових розрахунках

 

Концепція і методичний інструментарій оцінки вартості грошей у часі. Концепція і методичний інструментарій урахування фактора інфляції. Концепція і методика урахування фактора ліквідності. Концепція і методичний інструментарій урахування фактора ліквідності.

Необхідність і значення визначення вартості грошей у часі. Управління майбутньою вартістю грошей з урахуванням ануїтетів, нарахування складних відсотків. Управління теперішньою вартістю грошей з урахуванням ануїтетів, довічної ренти та різних грошових потоків. Значення відсоткового фактора при розрахунках майбутньої і теперішньої вартості грошей.

Розділ 5. Управління прибутком

 

Зміст і задачі управління прибутком. Управління формуванням прибутком. Варіанти розрахунку прибутку. Операційний ліверидж. Розробка цінової політики та її оптимізація на підприємстві. Управління розподілом і використанням чистого прибутку.

Системний підхід до управління прибутком. Гранична виручка і граничні витрати. Поріг рентабельності. Оптимізація цінової політики на підприємстві. Вплив на формування прибутку інфляції, форвардних, ф’ючерсних угод, опціонів. Політика максимізації прибутку підприємства. Аналіз розподілу і використання прибутку.

Розділ 6. Управління активами

 

Загальні основи управління активами: Економічна суть та класифікація активів. Принципи формування активів. Оптимізація складу активів. Управління оборотними активами: Суть та класифікація оборотних активів. Виробничий та фінансовий цикл підприємства. Політика управління оборотними активами. Політика управління запасами. Управління фінансуванням оборотних активів: Управління грошовими потоками. Управління дебіторською заборгованістю. Управління фінансуванням оборотних активів. Управління необоротними активами: Класифікація необоротних активів. Політика управління необоротними активами. Управління оновленням необоротних активів. Управління фінансуванням необоротних активів.

Зміст та задачі управління оборотними активами. Принципи визначення потреби в оборотному капіталі господарюючого суб’єкта. Оптимізація структури оборотних засобів. Фактори впливу на структуру оборотних засобів. Способи управління ліквідністю поточних активів, дебіторською заборгованістю, готівкою та короткостроковими фінансовими вкладеннями. Власний оборотний капітал, джерела його формування та визначення обсягу власного капіталу підприємства. Фінансовий кредит як джерело формування позичкових коштів. Кредитна політика підприємства по відношенню до покупців. Механізм факторингової операції.

Принципи управління оборотними активами. Принципи управління необоротними активами. Політика управління фінансуванням оборотних активів. Амортизаційна політика підприємства. Управління фінансуванням необоротних активів. Економічна суть основного капіталу, його склад та структура.


Дата добавления: 2021-01-21; просмотров: 57; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!