Швидкісний регулятор гальмових натиснень



 

Гальмове устаткування рухомого складу з чавунними гальмівними колодками, призначеного для підвищених швидкостей руху, повинно виконуватися з урахуванням значних змін коефіцієнта тертя. Умови гальмування на підвищених швидкостях дозволяють зниження коефіцієнта тертя компенсувати більшим натисненням гальмівних колодок. Система швидкісного регулювання застосовується на електровозах ЧС, а також вагонах міжнародного сполучення з гальмом KEs.

Швидкісний відцентровий датчик DAKO (рис. 35) складається із корпуса 10, закритого кришкою 1, в якій розташовані клапани 3 і 4. У шарикових підшипниках 5 і 8 обертається валик 7 з вантажами 13, закріпленими на ньому шарнірно. Разом з валиком здійснює обертальний рух стакан 9 з пружинами 12, 14 і стержнем 11. Стержень 2 з осьовим каналом і радіальними отворами, переміщується в осьовому напрямку і контактує з обертовим стержнем 11 через упорний підшипник 6.

При збільшенні швидкості до 60 км/год вантажі 13 обертаються навколо своїх осей, долають зусилля пружини 12 і відхиляються від осі. Вони стискують пружину 12 і переміщують стакан 9 вліво. Під дією пружини 12 стержень 11 через підшипник 6 натискує на стержень 2, який своїм торцем притискується до клапана 3 і від’єднує керуючий повітропровід від атмосфери. При збільшенні швидкості до 80 км/год стискується пружина 14, що забезпечує відкриття клапана 4, через який керуючий повітропровід з'єднується з джерелом стисненого повітря. Стиснене повітря через осьовий датчик надходить у швидкісну камеру 14 швидкісного реле (рис. 36). Реле переключається на швидкісний режим. Коли швидкість стане нижчою 80 км/год, під зусиллям пружини стакан 9 переміщується у зворотньому напрямку і клапан 4 притискується до сідла. Керівний повітропровід буде від'єднаний від джерела стисненого повітря. Тільки при зниженні швидкості нижче 60 км/год стакан 9 (рис. 35) переміщується під зусиллям пружини 12, стержень 2 відходить від клапана 3 і з'єднує повітропровід до реле і приєднаний до нього резервуар з атмосферою.

Таким чином, підвищене натиснення гальмівних колодок забезпечується при швидкості більшій 80 км/год, а зворотній перехід на нормальне натиснення відбувається при швидкості нижчій 60 км/год. Такий інтервал виключає часті коливання тиску при невеликих змінах швидкості руху.

Швидкісне реле DAKO-LR (рис. 36) складається із корпуса 11, заглушки 9, клапана 10, проміжних кілець 4, 5 і кришки 2. Клапан 10 притискується до запресованого у корпус сідла. У порожнину над клапаном 10 постійно надходить стиснене повітря із запасного резервуара. У реле розміщені три діафрагми, дві із яких 6 і 7 жорстко з'єднані з розподільним стержнем 15, а одна 3 вільно переміщується по стержню на сальниковій шайбі 1, ущільненій манжетами. Діафрагми розділяють порожнини: гальмову 8, атмосферну 12, робочу 13, швидкісну 14

 

Рис. 35 – Осьовий відцентровий датчик ДАКО – 4

 

Під час гальмування стиснене повітря від повітророзподіьлника надходить у робочу порожнину 13. Якщо у швидкісній порожнині 14 буде атмосферний тиск (режим нормального тиску), то шайба 1 з сальником упирається в буртик розподільного стержня 15 і на стержень діє зусилля, рівне добутку з тиску повітря у порожнині 13 на різницю площ діафрагм 6 і 3. Розподільний стержень переміщується вгору, торцем упирається в клапан 10, осьовий атмосферний канал у стержні 15 закривається, а клапан 10 відходить від свого сідла. Стиснене повітря надходить у гальмові циліндри до тиску, при якому зусилля діюче на діафрагму 7 зверху не зрівноважиться з зусиллям на розподільному стержні, яке створюється за рахунок тиску повітря на збиткову кільцеву площину діафрагми 6.

 

Рис. 35 – Швидкісне реле ДАКО – LR

 

На швидкісному режимі порожнина 14 при високій швидкості з'єднується через осьовий датчик з джерелом живлення стисненим повітрям. Шайба 1 з сальником упирається у проміжне кільце 4 і тиск повітря із робочої порожнини 13, на розподільний стержень 15 передається через одну діафрагму 6, що забезпечує збільшення зусилля прикладеного до розподільного стержня. Наповнення гальмового циліндра відбувається до більш високого тиску, тому що робоча площа діафрагми 7 менше робочої площі діафрагми 6.

Швидкісне реле з'єднується з повітророзподільником або електроповітророзподільником через додатковий клапан DAKO-D, який представляє собою реле з двома діафрагмами 4 і 8 (рис. 37). Діафрагми опираються на важіль 2 з рухомою опорою 10. Для забезпечення, незалежно від режиму, початкового спрацювання важіль має додаткову опору в середній частині на пружину 1. Через стержень 3 діафрагми взаємодіють з навантаженим пружиною клапаном 5. Порожнина 7 сполучається зі швидкісним реле DAKO-LR, а порожнини 6 і 9 – з повітророзподільником або електроповітророзподільником.

Під час гальмування стиснене повітря надходить від повітророзподільника або електроповітророзподільника у порожнини 6 і 9. Діафрагма 8 прогинається вниз і переміщує правий торець важеля 2. Лівий торець переміщує стержень 3 вгору, відкриває клапан 5 і з'єднує повітророзподільник або електроповітророзподільник зі швидкісним реле.

Рис. 37 – Додатковий клапан ДАКО-Д


 

Список літератури

 

1 Клыков Е.В., Крылов В.В. Воздухораспределители тормозов железнодорожного подвижного состава. – М. Транспорт, 1976 – 191с.

2 Тормозостроение за рубежом /Под ред. Г.М. Боровского.-М.:ГОСИНТИ 1959. – 222с.

3 В.И. Крылов, В.В. Крылов, В.Н. Лобов. Приборы управления тормозами, – М.: Транспорт, 1982 – 136с.

4 П.А. Сугак, В.М. Щегров Тормоз системы КЕ. – М.:Транспорт, 1979 – 72с.

5 П.А. Сугак Тормоз системы КЕс для скоросных пассажирских поездов. – М.: Трансжелдориздат, 1963 – 23с.

6 Крылов В.И., Крылов В.В., В.Ф. Ясенцев Тормоза подвижного состава – М.: Транспорт, 1980 – 272с.

7 Иноземцев В.Г. Тормоза железнодорожного подвижного состава – М.: Транспорт, 1979 – 423с.

8 Карвацкий Б.Л., Казаринов В.М. Автотормоза – М.: Трансжелдориздат, 1956 – 287с.

9 Фокин М.Д., Лоскутов А.А., Второв А.К. Противоюзные устройства подвижного состава. – М.: Транспорт, 1970 – 102с.

10 М. В. Коренівський Пневматичне устаткування автоматичних гальм. – Харків 2006 – 122с.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 234; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!