Схема гальмового устаткування вагонів



Nbsp; “ ГАЛЬМОВЕ УСТАТКУВАННЯ ВАГОНІВ МІЖНАРОДНОГО СПОЛУЧЕННЯ”    

Харків 2007


М.В. Коренівський, В.Ф. Головко, Я.В. Дерев'янчук

 

 

ГАЛЬМОВЕ УСТАТКУВАННЯ ВАГОНІВ

МІЖНАРОДНОГО СПОЛУЧЕННЯ

 

 

 

 

Харків 2007

Зміст навчального посібника розглянуто і затверджено до друку на засіданні кафедри “Вагони” від 22 січня 2007 р., протокол № 7.

 

 

Укладачі:

 

к. т. н., доцент Коренівський М.В.,

д.т.н., професор Головко В.Ф.,

асистент Дерев'янчук Я.В.

 

 

Рецензенти:

 

д. т. н., професор Богомолов В.О.

д. т. н., професор Маслієв В.Г.

д. т. н., професор Міренський І.Г.

 

 


 

Зміст

 

Вступ

1 Схеми гальмового устаткування вагонів

2 Механічний вантажний перемикач

3 Кран машиніста Кнорр D2

4 Загальні відомості щодо повітророзподільників

європейського типу

5 Повітророзподільники типу КЕ

6 Повітророзподільники типу DAKO-CV1R

7 Повітророзподільники типу Ерлікон ESt4d

8 Схема реле тиску Ерлікон D1

9 Схема вантажного пневмомеханічного авторегулятора

10 Протиюзовий пристрій фірми Кнорр-Бремзе

11 Швидкісний регулятор гальмових натиснень

Список літератури

 


Вступ

 

У теперішній час процес співробітництва між країнами світу набуває все більшого значення. Це особливо стосується країн Європейського континенту і країн СНД. Між цими країнами розвиваються дружні відносини в тому числі і економічні зв'язки взагалі. Особливістю таких зв'язків є постійне транспортне сполучення між країнами. Серед інших видів транспорту важлива роль належить залізничному, який забезпечує пряме транспортне сполучення між країнами західної Європи і країнами СНД. Преспективи вантажних перевезень тісно пов'язані з розвитком міжнародних транспортних коридорів.

Європейський процес інтенграції та загальні тенденції лібералізації в галузі транспортної політики визначають на сьогодні найважливіші напрямки розвитку міжнародних залізничних перевезень.

Перехід вагонів і вантажів на залізниці суміжних країн пов'язаний із великою кількістю проблем, таких як безпечна експлуатація, вантажопідйомність, технічне обслуговування, особливо гальмової системи рухомого складу.

Гальмові системи рухомого складу працюють за одним принципом і мають подібні конструктивні вузли. Але особливістю гальмових систем західної Європи є вимога забезпечення тільки ступеневого попуску гальм. Тому вони мають деяку особливість будови і роботи. Згідно вимогам МСЗ гальмове устаткування вагонів міжнародного сполучення повинно мати повітророзподільники, які забезпечують сумісну роботу і гарантують безпеку руху. Нині такими повітророзподільниками є повітророзподільники “Кнорр-Бремзе” типу KEs на вагонах міжнародного сполучення залізниць країн СНД, DAKO-CV1R – на вагонах Чехії і Словаччини, Ерлікон ESt4d – на вагонах Польських залізниць. Ці повітророзподільники забезпечують сумісну роботу гальмових систем.

У зв'язку з тим, що вагони з таким гальмовим устаткуванням експлуатуються на залізницях країн СНД виникає необхідність у забезпеченні технічного обслуговування і ремонту гальмового устаткування. Деякі автоконтрольні пункти вагонних депо уже отримали ліцензії на виконання ремонту гальмових пристроїв, але літератури з будови та обслуговування гальмового устаткування вагонів міжнародного сполучення нині недостатньо.

Отримати загальні відомості щодо будови та роботи гальмового устаткування вагонів міжнародного сполучення допоможе даний навчальний посібник. Він може бути корисним тим працівникам залізниць, які мають відношення до обслуговування та ремонту гальмового устаткування вагонів міжнародного сполучення, а також студентам і учням галузевих навчальних закладів.


Схема гальмового устаткування вагонів

 

Розташування устаткування гальма КЕ на вагонах. До складу гальмового устаткування пасажирського вагона міжнародного сполучення входить повітророзподільник 20 типу KEs (рис. 1), запасні резервуари 22 і 23, два скидальні клапани 3, які з'єднані з гальмовими циліндрами 14, протиюзові регулятори 1, установлені на кожній осі колісної пари. На протилежній стороні вагона до торця осі однієї колісної пари приєднаний датчик 29 регулятора швидкісного режиму.

На вагоні також змонтований перемикальний важіль 6 роз'єднувального крана з покажчиком положення включення й виключення гальма, важіль 7 з покажчиком перемикання режиму гальма G(T)-вантажний, Р(П)-пасажирський, R(ПШ) — пасажирський швидкісний, поводок 16 для часткового або повного випуску повітря з робочої камери через випускний клапан, манометри 15 для спостереження за тиском повітря в гальмових циліндрах. Такий же манометр 8 є в тамбурі або в службовому відділенні вагона. Кнопковий клапан 4 призначений для перевірки дії двоступінчастого реле тиску повітророзподільника й датчика 29 регулятора швидкісного режиму на стоянці поїзда.

Магістральний повітропровід 24 приєднаний до кронштейна повітророзподільника. На повітропроводі є кінцеві крани 11, з'єднувальні гнучкі рукави 10, крани екстреного гальмування (стоп-крани) вітчизняні 19 усл. № 163 і західно-європейського типу 18 із тросовим механічним приводом до рукояток 17 у кожному купе вагона.

На поштово-багажних вагонах, крім того, є два датчики 26, два реле вантажного авторежима 27 і кнопка 5 для перевірки їхньої дії на стоянці.

На трубі до датчиків протиюзового пристрою й вантажного авторежиму встановлені запірні клапани 9 і 28 для автоматичного припинення випуску повітря із системи у випадку обриву з'єднувальних шлангів 2 на шляху прямування поїзда.

Резервуари 21 і 25 є додатковим об'ємом у системі автогальма. Кожний візок вагона має важільну передачу з регулятором 13 типу SAB. На пасажирських вагонах серій 14 і 77, випущених в 1969—1970 р., і серій 84 і 85, випущених в 1975 р., прокладена електромагістраль 12 для електропневматичного гальма. На вагонах серії 15 встановлені запасні резервуари об'ємом 100 (основний) і 150 л (додатковий) і два гальмових циліндри діаметром 16''. На вагонах інших серій об'єми запасних резервуарів становлять 150 і 200 л відповідно, а гальмові циліндри мають діаметр 18".

 


 

Рис. 1. Схема розташування устаткування гальма КЕ на пасажирському й поштово-багажному вагоні міжнародного сполучення


Розміщення гальмового устаткування вантажних вагонів міжнародного сполучення, які експлуатуються на європейських дорогах колії 1435 мм і які ремонтуються у СНД, розглянемо на прикладі чотиривісного критого вагона вантажопідйомністю 50 т побудои заводів Румунії (рис. 2).

 

Рис. 2. Схема розташування гальма КЕ на вантажному вагоні

 

Повітророзподільник 11 типу КЕ1а укріплений на кронштейні, до якого приєднаний магістральний повітропровід 3, зібраний на муфтах. На кінцях вагона повітропровід закінчується чотирма кінцевими кранами 2 зі з’єднувальними рукавами 1. Повітророзподільник з'єднаний трубопроводами із запасними резервуарами 12 і гальмовим циліндром 5. На обидві бічні сторони вагона виведені рукоятки: 8 для включення й відключення повітророзподільника; 7 і 10 для включення режимів гальмування (крім перемикання режиму на повітророзподільнику) змінюють співвідношення плечей горизонтальних важелів через коробку 6. Для випуску повітря з робочої камери на обидві сторони вагона виведений ланцюжок 9, з'єднаний з випускним клапаном повітророзподільника. Важільна передача колодкового гальма оснащена автоматичним регулятором 4 типу SAB.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 200; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!