Механічний вантажний перемикач



Поряд із застосуванням двох гальмових циліндрів для забезпечення порожнього і навантаженого режимів гальмування застосовується механічний вантажний перемикач, який являє собою механічний пристрій для швидкої зміни розмірів плечей важелів, коли треба встановити дію гальма на підвищене або знижене натиснення гальмівних колодок у залежності від завантаження вагонів.

Для цього важелі з'єднуються між собою двома тягами 1 і 2 (рис. 3), які на одному кінці мають щільний, а на другому - вільний у повздовжному напрямку шарнір. Шарнірні валики обох тяг розташовані на таких відстанях від кінців важелів, що утворюються плечі, які відповідають розрахунковому натисненню гальмівних колодок для однієї тяги при порожньому й для іншої при навантаженому режимі.

 

Рис. 3.  Вантажний перемикач

Тяга 1 на правому кінці за овальним своїм отвором має циліндричний відросток з головкою. На цьому відростку розташована коробка 5, з двома прихватними відростками 4, шарнірно зв'язаними валиком 5 з важелем. У коробці міститься клямка 6, яка призначена для того, щоб западати в перешийок відростка 7 тяги 1. Схема дії клямки показує, що досить рукояткою 8 змінити напрямок дії стисненої пружини 9, щоб клямка запала в перешийок або відпала назад.

Якщо поставити клямку в положення І, коли вона силою пружини 9 утримується у відведеному від відростка 7 положенні, то правий важіль гальмового циліндра вільно може переміщатися відносно тяги 1 на величину мертвого ходу М; якщо ж поставити клямку 6 у положення ІІ, то та ж пружина 9 буде втримувати її в притиснутому до відростка 7 положенні. Тому правий важіль, який зє'днаний з коробкою клямки, уже не зможе вільно переміщатися в овальному отворі тяги 1. Інакше кажучи, тяга 1 у першому випадку виключена, а в другому випадку включена і є діючою.

Для пояснення дії вантажного перемикача наведені дві схеми (рис. 4 і 5), на яких клямка 6 для спрощення показана обертовою в площині креслення. Коли клямка приводом 10 (рис. 4) поставлена в «замкнуте» положення, тобто її головка лежить на шийці відростка 7, то при виході штока поршня із гальмового циліндра лівий важіль, повертаючись навколо нижнього шарніра, потягне тягою 2 правий важіль. Спочатку тяга 1 не перешкоджає переміщенню правого важеля тягою 2; триває це доти, поки не зникне зазор К. Як тільки головка 7 тяги 1 упреться в головку клямки 6, подальше переміщення лівого важеля передається правому вже тягою 1, а тяга 2 буде звільнятися від навантаження завдяки овалу на лівому її кінці. Отже, натиснення гальмівних колодок буде визначатися величиною відношення плечей b до a обох важелів, тому що це відношення відповідає на важелях шарнірним зє'днанням затяжки для порожнього режиму.

Коли привод 10 (рис. 5) поставить клямку в положення розімкнуте, то тяга 1 при виході штока поршня вже не буде перешкоджати переміщенню. Передача сили від лівого важеля до правого буде забезпечуватися за допомогою тільки однієї тяги 2, шарнірні зє'днання якої ділять важелі на частині у відношенні d : c (відповідно до навантаженого режиму).

Зазор К, показаний на правому кінці тяги 1 (рис. 4 і 5), служить для того, щоб рух важелів і вихід штока поршня при навантаженому й порожньому режимах відбувалися при однакових умовах завдяки руху в обох випадках однієї й тієї ж тяги 2.

Рис. 4. Схема вантажного перемикача (порожній режим)

 

Рис. 5. Схема вантажного перемикача (навантажений режим)


Кран машиніста Кнорр D 2

 

Кранами машиніста Кнорр D2 обладнають локомотиви які поставляють на експорт.

Кран машиніста Кнорр D2. Цей тип крана забезпечує самоперекриття, тобто кожному ступеню гальмування й попуску відповідає певне положення ручки крана, при цьому тиск у будь-якому положенні підтримується автоматично.

Рис. 6. Кран машиніста Кнорр D2

 

Корпус 3 крана машиніста (рис. 6), у якому змонтовані всі вузли, прикріплений до кронштейна 4, до якого підведені труби від гальмової 13, живильної 11 магістралей, зрівняльного резервуара 10 об'ємом 5 л, резервуара часу 8 об'ємом 25 л і атмосферний відвід 12 для випуску повітря. До штуцера 9 прикріплюють трубку манометра резервуара часу.

Положення ручки 1 із сектором 5 фіксуються засувкою 6 із блокувальним ключем 7. Ручний привод 2 призначений для відкриття клапана надзарядки гальмової магістралі. Ручка 1 крана машиніста має наступні положення: I — заряджання й повний попуск; II — поїзне; III — перекриття без живлення; IV — область службового гальмування й попуску (дев'ять позицій); V — екстрене гальмування.

У положенні I ручка 1 крана (рис. 7) за допомогою кулачків, розташованих на керуючій втулці 2, відкриває клапани 6 і 28, а пружиною 5 відкривається клапан 8. Порожнини під діафрагмою 7, а також резервуар 23 заповнюються стисненим повітрям із живильної магістралі (ЖМ) через нижню частину клапана 8. Порожнина праворуч від діафрагми 18 наповнюється стисненим повітрям із камери під діафрагмою 7 через отвір 27 і відкритий клапан 28. Діафрагма 18 переміщається вліво й шток 14 з буртиком 16 віджимає клапан 15 від сідла, з'єднуючи живильну магістраль 12 з гальмовою 17. Одночасно через отвори 27 і 22 відбувається заряджання порожнини 19 і резервуара часу 21. Штоком 14 діафрагма 11 переміщається вліво й шток 10 віджимає клапан 9 від сідла. Зрівняльний резервуар 23 заряджається до тиску 0,5 МПа. Відпущена ручка крана машиніста з положення I автоматично повертається в поїзне положення.

У положенні II (поїзному) клапан 28 закритий. Тиск у резервуарі часу 21 знижується темпом м'якості через дросельний отвір 20. Ліквідація надзарядного тиску з 0,65 до 0,50 МПа відбувається за 10 хв. Після закінчення переходу із завищеного тиску в гальмовій магістралі тиск установлюється рівним тиску в зрівняльному резервуарі 23, що визначається зусиллям пружини 5 редуктора, а в гальмовій магістралі — реле (діафрагма 11, шток 10 і клапан 9). Сумарна чутливість редуктора й реле ±0,005 МПа.

У положенні III (нульове перекриття або нейтральне) клапан 6 перекритий і гальмова магістраль ізольована від живильної. Це положення застосовується під час випробування гальм, зміні постів керування, руху подвійною тягою, а також під час руху локомотива штовхачем.

При переміщенні ручки крана машиніста (IV положення) вправо (проти годинникової стрілки) відбувається службове гальмування (повне або ступеневе), а при переміщенні ручки крана вліво — повний або ступеневий попуск. Залежно від кута повороту ручки крана вправо відбувається ослаблення пружини 5 редуктора й тиск у зрівняльному резервуарі знижується за рахунок переміщення діафрагми 7 вгору й випуску повітря верхньою частиною клапана 8 зі зрівняльного резервуара 23. При зарядному тиску в магістралі 0,5 МПа при першому ступені гальмування встановлюється тиск 0,46 МПа (при попуску 0,475 МПа), а на крайньому правому — 0,34 МПа.

У середньому на кожній з дев'яти гальмових позицій сектора, крім першої, відбувається зниження тиску в магістралі на величину 0,015 МПа. За рахунок зниження тиску в порожнині під діафрагмою 7 одночасно знижується тиск у порожнині праворуч від діафрагми 11. Остання переміщується вправо й через порожнистий шток 10 і отвір 13 гальмова магістраль з'єднується з атмосферою.

 

 

Рис. 7. Схема крана машиніста Кнорр D2 (поїзне положення)

У початковий момент випуску повітря через дросельний отвір 3 і поршень 4 відбувається різке зниження тиску над діафрагмою 7, а отже, і в зрівняльному резервуарі, що забезпечує одержання більш чіткого ступеня гальмування. При зворотному переміщенні ручки крана машиніста відбувається відновлення тиску в зрівняльному резервуарі й через реле — у магістралі, тобто відбувається ступеневий попуск. Зниження тиску в зрівняльному резервуарі при крайньому правому положенні ручки (повне службове гальмування) з 0,5 до 0,34 МПа відбувається за 6—8 с.

В положенні V (екстрене гальмування) відкривається тільки клапан 26. Гальмова магістраль 17 через клапан 26 широким каналом з'єднується з атмосферою.

Надзарядка гальмової магістралі можлива при поїзному положенні ручки крана машиніста. Клапан 25, що має ручний привод, відкривається й через дросельний отвір 24 відбувається заряджання порожнини 19 і заповнення резервуара часу 21. При цьому через отвір 22 заповнюється порожнина праворуч від діафрагми 18 і гальмова магістраль незалежно від величини зарядного тиску починає заряджатися з живильної магістралі. Після перекриття клапана 25 наступає процес ліквідації надзарядного тиску.

Величина тиску в резервуарі часу залежить від часу витримки ручки крана в I положенні й підвищується на 0,02 МПа за 8 с. Зниження тиску в цьому резервуарі з 0,1 МПа до нуля, а в гальмовій магістралі з 0,6 до 0,5 МПа відбувається за 7—8 хв.

Кран машиніста має наступні позитивні властивості: високу чутливість підтримки тиску в гальмовій магістралі в процесі гальмування й попуску; постійну величину першого ступеня гальмування; наявність положення перекриття без живлення гальмової магістралі, автоматичне переміщення ручки крана з I положення в поїзне.

 

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 165; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!