Аналітично, спеціальною інтонацією.



Кличний відмінок – незвичайна форма з погляду семантики: - характерна усічена парадигма; - збереглася надавніша ознака – переміщення наголосу.

Літературне краєзнавство як спеціальна галузь науки про літературу. Кримські мотиви у творчості письменників-класиків.

Літ краєзнавство є важливим компонентом вивчення історії літератури. Останнім часом інтерес до письменства рідного краю помітно зростає, що є закономірним фактом. У контексті епохи нац відродження, літ рідного краю сприймається як одне з найважливіших народознавчих джерел. Літературне краєзнавство поступово займає належне місце у шкільних програмах. Актуальне його вивчення у вищих навчальних закладах. Кожен худ твір, пов'язаний з нашим краєм, – живий документ епохи і людської свідомості. Із худ літ-и постає прекрасний і романтичний образ рідного краю, з яким єднають нас корені роду і враження дитинства. Виховним матеріалом можуть служити життєписи письменників, доля яких пов'язана з Південним берегом Криму.

Літ традиції нашого краю мають глибоку історію. Специфіка Криму полягає в тому, що йому присвячували натхненні рядки славетні поети різними слов'янськими мовами. Південний берег Криму оспівали А.Міцкевич польською мовою, О.Пушкін – російською, Л.Українка – українською, М.Богданович – білоруською. Неодноразово видавались антології найвідоміших творів, присвячених Криму. Однак системне вивчення кримських мотивів у творчості письменників, зокрема українських, ще тільки складається.

Пізнаючи літературу рідного краю, ми переконуємось у глибоких зв'язках укр культури і кримської землі, прилучаємось до високих морально-естетичних цінностей красного письменства і тим самим духовно збагачуємось.

СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ. Ім'я поета посіло в укр літ-і і фольклористиці визначне місце. випускник Петербурзької медико-хірургічної академії отримує через захворювання туберкульозом, призначення в Ялту, де він і приступить до роботи міським лікарем. Найголовнішою пристраст, його любов'ю і болем залишалось укр худ слово. Письменник пробував сили у різних жанрах, писав балади, лір вірші, гуморески, драми, істор поеми, займався перекладами. Найважливішою літе справою в Ялті став переклад "Іліади" Гомера.

Опинившись в Криму, поет – прекрасний знавець фольклору, згадував чумацькі пісні, вирішив написати п'єсу "Чумак". Ім'я Руданського стає невід'ємним від суч Криму, зокрема Ялти, де в честь нього названа одна з центральних вулиць міста.

 

Використання інтерактивних технологій на уроках української літератури.

Лише 10% учнів сприйм методи традиц школи, а 90% учнів також здатні вчитися, але по-іншому. Один із варіантів організ-ії навч процесу – використ в діяльн пед-га технології інтер навч.

Ми розум під терм «інтер навчання» паритерність стосунків пед і учня (суб’єкт – суб’єктні стосунки, а це значить багатоаспек комун-ію, конструювання за допомогою певної системи спос-iв, прийомів, методів освітнього процесу знань учнем; використ звор зв’язку вчитель-учень, учень-учні, учитель-учні, учні-вчитель, а також самооцінки та рефлексії, підтримування постійної активності учня.

У контексті інтер навчання, знання з одного боку, є певною інформ-єю про навкол світ, особливістю якої є те, що учень одержує інформ-ію не у вигляді вже готової системи від пед, а в процесі власної активності. З іншого боку, у процесі взаємодії на занятті з інш учнями і вчит учень опановує систему випробуваних способів діяльності стосовно себе, соціуму, світу взагалі, засвоює різні механізми пошуку знань в індивід і колект діяльності.

Iнтер метод – це такий метод, у якому учень є учасником говоріння, самост моделювання, написання, малювання – бере активну участь у тих подіях, що відбуваються, створює їх сам. А вчитель скеровує роботу учнів, стає його партнером, організатором процесу навч, консультантом. Організація інтер навчання передбачає моделюв життєвих ситуацій, вирішення яких виховує відпов життєву компетентність, сприяє виробленню цінностей, створенню сприятл мікроклімату для розвитку самодост особ-ті.

Зустріч-сь із твором мистецтва, яким є худ текст, учень сприймає його емоційно та з своєю власною інтелект інтуїцією. Далі іде процес осмислення прочитаного. Важливо, щоб учень через інтер технології навчання, формував думку самотужки, щоб цей процес був спрямований і результ-им. Здобута таким чином інф-ія краще запам’ят-ся (бо важче дається), й емоційно забарвлена радістю відкриття.

 

 

БІЛЕТ №17


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 129; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!