Виникає питання: Чи можуть неповнолітні працювати продавцями в закладах торгівлі?



Стаття 190 Кодексу законів про працю визначає види роботи, на яких забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років. Так, забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також граничні норми підіймання і переміщення важких речей особами молодше вісімнадцяти років затверджуються центральними органами виконавчої влади у сфері охорони здоров’я та сфери охорони праці. Інших обмежень не існує.

Суб'єктивна сторона правопорушення ст. 156 характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.

Стаття 159. Порушення правил торгівлі на ринках

Струк-тура статті Об’єктивна сторона (протиправне діяння) Санкції (види стягнень)

Орган, що уповноважений розглядати справу

(ст.ст.118-222

КУпАП)

Строки розгляду справи (ст.277 КупАП)   Відпові-дальність неповно-літніх (ст.13) Відповідальність військо-вослуж-бовців (ст.15)
Одна частина Порушення правил торгівлі на ринках  

Попередження

 

або накладення штрафу на громадян від 1 до 3н.м.д.г. і попередження;

 

або накладення штрафу на посадових осіб

від 3 до 7 н.м.д.г.

Адміністративні комісії при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад (ст.218 КУпАП);Виконавчі комі-тети сільських, селищних, місь-ких рад (ст.219 КУпАП);   У 15-ти денний строк   Заходи ст.24-1 З 14 років до 16 років  протокол складається на батьків за ч.3 ст.184 Не є суб’єктом правопо-рушення  
               
Об’єктом правопорушення є суспільні відносини, які виникатимуть у сфері торгівлі на продовольчих та промислових ринках. Ці відносини регламентуються Правилами торгівлі на ринках, затвердженими спільним наказом Мінекономіки, європейської інтеграції, МВС України, ДПА України, ДК СМС України від 26.02.2002 № 57/188/84/105. Об’єктивна стороною статті 159 КУпАП є діяння, що порушують Правила торгівлі на ринках, які розробляються та затверджуються на підставі нормативних правил органами місцевого самоврядування правила торгівлі на кожному окремому ринку, обов’язкові для виконання адміністрацією ринку, та кожним продавцем.Торгівлю на ринках можуть здійснювати фізичні особи - громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від форм власності. Особи, винні в порушенні цих Правил є суб’єктами вчинення правопорушення і прямо вказані санкцією статті 159 КУпАП : громадяни, які здійснюють на ринках торгівельну діяльність, і посадові особи (адміністрація ринку).Відповідно до Правил, адміністрація ринку зобов'язана :· підтримувати територію ринку в належному санітарно-технічному протипожежному стані;· дотримуватися затвердженого режиму роботи ринку; · справляти ринковий збір, контролювати його оплату продавцями;·  забезпечувати продавців на ринку торговельними місцями за профілем торгівлі, спеціальним одягом залежно від виду харчової продукції, що реалізується, засобами вимірювальної техніки і торговельним інвентарем, зберігання харчової продукції на складах, у холодильниках та інших приміщеннях ринку відповідно до санітарних норм і правил;·  не допускати до продажу товарів, що заборонені, · створювати належні умови для додержання продавцями правил торгівлі, санітарного і протипожежного стану, правильного використання засобів вимірювальної техніки, інвентарю ринку, підвищення рівня культури торгівлі та безпечних умов праці;· надавати продавцям і покупцям інформацію щодо вимог цих Правил, Ветеринарно-санітарних правил на ринках, правил протипожежної безпеки, рівня цін тощо (стенди, місцеві газети, радіо, листівки);·  установити на доступному місці достатню кількість контрольних ваг з відповідними інформаційними табличками та обов'язково зазначити їх місцезнаходження на графічно виконаному плані території ринку;·  здійснювати контроль за використанням продавцями торговельних місць за призначенням;·  забезпечувати дотримання продавцями вимог правил торгівлі
продовольчими і непродовольчими товарами.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 272; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!