Контроль за роботою молодих вчителів



Відвідування уроків молодих та малодосвідчених вчителів виявило низку недоліків: вчителі не завжди повністю реалізують поставлені завдання; під час проведення уроків не в повній мірі реалізують індивідуальний підхід до учнів; не завжди раціонально використовують час на уроці; наявні випадки завищення оцінок; одноманітність форм і методів, що використовуються на уроці, невисока організація та управління самостійною роботою учнів, відсутність диференційованого підходу до учнів на уроці.

Крім відвідування уроків, щотижня перевіряється робота гуртків, шкільної їдальні, бібліотеки, виконання правил безпеки, індивідуальні бесіди з виконання планів роботи, робота з учнівським активом, психологічної служби, стану навчальних кабінетів, роботи методичних об’єднань, щомісяця відбувається перевірка зошитів та класних журналів. Результати перевірки систематично заслуховуються на нарадах при директорові, педрадах тощо з метою виправлення існуючих недоліків

Щорічному контролю підлягають вчителі, що атестуються, вновприбулі та молоді фахівці. Щорічно проводиться класно - узагальнюючий контроль 5,1-х класів.

Отримана інформація контрольно-аналітичної діяльності забезпечує прийняття ефективних управлінських рішень та дозволяє формувати перспективи розвитку школи в цілому, то ж у наступному навчальному році контроль проводився як за проміжними, так і за кінцевими результатами.

Аналіз методичної роботи школи за 2016/2017 навчальний рік

Методична робота у ХЗОШ№41 організована на виконання Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, наказу Управління освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради від 09.09.2016 №181 «Про структуру методичної роботи з педагогічними кадрами установ освіти району та її організацію у 2016/2017 навчальному році», наказів по школі від 23.05.2016 №100 «Про підсумки методичної роботи з педагогічними працівниками у 2015/2016 навчальному році», від 13.09.2016 №195 «Про структуру методичної роботи з педагогічними працівниками школи та її організацію у 2016/2017 навчальному році».

Згідно наказів по школі від 13.09.2016 №195 «Про структуру методичної роботи з педагогічними працівниками школи та її організацію у 2016/2017 навчальному році», від 23.05.2016 №100 «Про підсумки методичної роботи з педагогічними працівниками у 2015/2016 навчальному році», з метою системного підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у 2016/2017 навчальному році, підвищення рівня навчально-виховної роботи, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, відповідно до завдань педколективу на 2016/2017 навчальний рік, затверджених на педагогічній раді (протокол від 31.08.2016 №10) методична робота школи у поточному навчальному році була спрямована на продовження розв’язання методичної проблеми «Підвищення якості освіти на основі інноваційних освітніх технологій, що реалізують стандарти нового покоління» та виконання завдань, які випливають з неї:

1. Розвиток у школі культурно-освітнього середовища, спрямованого на забезпечення високого рівня освітнього процесу.

2. Забезпечення росту професійної компетентності педагогів у ході роботи вчителів за темами самоосвіти з метою орієнтації на розвиток здібностей та можливостей кожного учня, на розкриття їх особистісного, інтелектуального, творчого потенціалу.

3. Розширення сфери використання інформаційних технологій, створення умов для раннього розкриття інтересів і нахилів учнів до науково-дослідницької діяльності, для засвоєння школярами дослідницьких, проектних і експериментальних умінь.

В рамках роботи над методичною проблемою під час засідань педагогічної ради були розглянуті питання: у жовтні 2016 року (протокол №12) - «Розвиток гармонійної особистості ресурсами учнівського самоврядування» (Кобзар Т.Є.); у грудні 2016 року (протокол №13) – «Суб’єктність як обов’язкова умова розвитку обдарованої дитини. Аналіз роботи педколективу з обдарованими учнями» (Супрунов О.В.); в січні 2017 року (протокол №1) «Про виховання вчителя як особистості» (Фурман Н.В.); в лютому 2017 року «Про використання інноваційних технологій під час навчально-виховного процесу» (Ляшенко Н.С.).

Під час засідань методичної ради школи в жовтні було проведено круглий стіл «Упровадження нових Державних стандартів: результати, перспективи», в січні 2017 рокубуло розглянуто питання «Підвищення інтелектуального рівня учнів через розвиток їх творчих здібностей».

Під час засідань шкільних методичних об’єднань в лютому 2017 року було проведено обговорення проекту «Реформування середньої освіти «Нова українська школа». Також під час засідань:

- МО вчителів гуманітарного циклу заслухано виступ за темою «Використання інтерактивних технологій на уроках іноземної мови» (жовтень 2016 року)

- МО вчителів природничо-математичного циклу заслухано виступ за темою «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики» (лютий 2017 року);

- МО вчителів початкових класів проведено теоретичний семінар за темою «Компетентнісний підхід до перевірки мовних та мовленнєвих знань молодших школярів» (жовтень 2016 року).


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!